Matura w 2020 roku stara czy nowa?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Pusmeralda
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2018, o 07:40

Matura w 2020 roku stara czy nowa?

Post autor: Pusmeralda »

Witam wszystkich na forum
Mam pytanie odnośnie matur i może mi pomożecie
Postanowiłam zdawać maturę w 2020r,a raczej poprawiać jej wyniki. Pierwszy raz zdawałam w roku 2008 i ja zdałam. Wynik biologi rozszerzonej nie jest dla mnie satysfakcjonujący,wiec zdecydowałam się na poprawienie jej wyniku,jak i dodanie dwóch przedmiotów na rozszerzeniu-matematyka i chemia. I tu pojawia się pytanie. Czy będę zdawać maturę na nowych zasadach czy starych ? Wiele osób mi mówi,ze na „starych” jako ze maturę zdałam.
Jako,ze chciałam się upewnic, zadzwoniłam do OKE i usłyszałam,ze na nowych,bo 2019 jest ostatnim dzwonkiem aby zdawać maturę na „starych” zasadach.
To jak to wreszcie jest ? Pytam się,bo nie chce przygotowywać się do matury na „nowych”zasadach gdzie materiał jest troszkę okrojony,a obudzić się ze „stara”matura na egzaminie.

Dziękuje za wszelakie odpowiedzi
ashtag
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2019, o 14:49

Re: Matura w 2020 roku stara czy nowa?

Post autor: ashtag »

W 2020 na nowych zasadach posza wszyscy, bez wyjątku.
ashtag
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2019, o 14:49

Re: Matura w 2020 roku stara czy nowa?

Post autor: ashtag »

Piszą*
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: Matura w 2020 roku stara czy nowa?

Post autor: Karol__ »

Pusmeralda pisze:
25 paź 2018, o 13:14
Wiele osób mi mówi,ze na „starych” jako ze maturę zdałam.
Jako,ze chciałam się upewnic, zadzwoniłam do OKE i usłyszałam,ze na nowych,bo 2019 jest ostatnim dzwonkiem aby zdawać maturę na „starych” zasadach.
Jak myślisz, kto jest wiarygodniejszym źródłem informacji? W takich sprawach zawsze trzeba słuchać tego co mówi OKE czy CKE.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Matura w 2020 roku stara czy nowa?

Post autor: James Bond »

Info jest potwierdzone, że za rok nowa dzwoniłem do OKE Poznań i do Krakowa oba potwierdzili i powiedzieli że nowa podstawa w 2020.

PS :Bardzo miłe Panie w komisji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości