Matura z biologii

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: Matura z biologii

Post autor: beba »

kazdy ma swój sposób na spedzenie czasu wolnego
a skoro ty jako przyszły lekarz preferujesz piwo, twój wybór
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Matura z biologii

Post autor: badger »

safa_tt pisze:Z tą cechą roślin pewnie było tak, jak z uzasadnieniem wykresu z częstością występowania zespołu downa - ogólnie sformułować odpowiedź.
wlasnie w tym zadaniu przeczuwalem ze bedzie trzeba dac najprostsza odpowiedz i taka dalem na rozpisywaniu sie przy dawaniu odpowiedzi przejechalem sie na probnej gdy myslalem ze odpowiedzi musza byc szczegolowe
safa_tt pisze:na piwo byscie sobie poszli.
a juz bylem przy okazji grilla na swiezym powietrzu trzeba dotleniac mozg
yeti

Re: Matura z biologii

Post autor: yeti »

Głupia była ta matura, za łatwa.

Zwróćcie uwagę, Że jak jest uczeń bardzo dobry to ilość popełnianych przez niego błedów w bardzo niewielkim stopniu zaleŻy od trudności matury

Ja np. tą krzyŻówkę dwugenową zrobiłem w brudnopisie i zapomniałem jej przepisać a tabele zrobiłem dla wszystkich pięciu. Normalnie mało mnie nie trafi

Ciekawe co mi da to, Że miałem zaznaczoną kratkę z dysleksją
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: Matura z biologii

Post autor: Ziutaa »

yeti - obawiam się, że dyslekcja w niczym Ci nie pomoże - jedynie jesli niegramatycznie odpowiadales to moze przymroza na to oko.

A tak apropos, ludzie! nie sugerujcie sie tylko tymi odpowiedziami, ktore kraza po internecie. Jestem pewna, że klucz zawiera jeszcze kilka innych wariantów! Będzie dobrze, nasz rocznik jest zdolny, a dodatkowo maturka byla prosta!
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Matura z biologii

Post autor: rigor mortis »

Ja również odpowiedziałem z zadaniu 3, że chodzi o torebkę nefronu. Mam nadzieję, że taka odpowiedź zostanie uznana. W końcu przez ścianę tej torebki również zachodzi filtracja, konkretnie przez szczeliny, jakie tworzą podocyty-komórki wewnętrznej ściany torebki nefronu. Ktoś w tym temacie napisał, że taka odpowiedź jest na pewno błędna. oby nie miał racji
Pozdrawiam ]
aleksandra

Re: Matura z biologii

Post autor: aleksandra »

a czy sadzicie ze jesli napisałam ze bakterie dzięki łubinowi mają środowisko Życia, a
przyczyną róŻnego czasu rozkładu ściółki jest róŻna ilość reducentów przekształcających materie organiczną w nieorganiczną to czy me odpowiedzi ujdą w tłoku?
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: Matura z biologii

Post autor: safa_tt »

różna ilość destruentów na pewno odgrywa rolę, myśle, że uznają. Ale środowisko zycia juz nie bardzo
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Matura z biologii

Post autor: badger »

aleksandra pisze:bakterie dzięki łubinowi mają środowisko życia
watpie zeby uznali taka odpowiedz
aleksandra pisze:przyczyną różnego czasu rozkładu ściółki jest różna ilość reducentów
napisalem prawie tak samo tylko zamiast reducenci uzylem slowa saprobionty
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Matura z biologii

Post autor: Anielica88 »

Nie ma naprawde co rozstrzasac, oni maja swoj klucz i wiedza doskonale co moga uznac a czego nie moga:p Jesli odpoweidz jest dobra to na pewno ja uznaja i raczej nie beda działac na nasza szkode choc nigdy nie wiadomo na jakiego sie egzaminatora trafi:)
Meliana
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2007, o 21:54

Re: Matura z biologii

Post autor: Meliana »

Dokładnie, dużo zależy od egzaminatora - możesz wiedzieć o co chodzi, ale źle dobrać słowa, egzaminator źle zrozumie, zinterpretuje. Różnie bywa przy takich pytaniach otwartych - zanalizuj, uzasadnij, argumenty, wnioski, spostrzeżenia. Pozostaje zaufać kompetencjom i dobrej woli egzaminatorów
Ale trzeba przyznać - mogło być dużo trudniej. Ale to raczej nie ma się z czego cieszyć.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Matura z biologii

Post autor: badger »

a czy wszystkie matury sa sprawdzane tak jak te z polskiego, ze najpierw sprawdza egzaminator a pozniej weryfikator
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: Matura z biologii

Post autor: beba »

Meliana napisała:
egzaminator źle zrozumie, zinterpretuje.
No, jednak nie sądzę, by egzaminator akurat źle zrozumiał czy żle zinterpretował.
Raczej to maturzysta żle zapisuje swoją myśl, zle ją sormułuje, interpretuje. Coś tam wie, ale nie potrafi tego zapisac.
Mimo wszystko egzaminator nie jest po to, by się domyślać, co uczeń chciał powiedziec, ale mu jakos nie wyszło sformułowanie, tylko ocenić czy własnie prawidłowo zinterpretował, sformułował.
To cała sztuka nawet przy łatwych pytaniach, by udzielic prawidłowej odpowiedzi, prawidłowo sformułowanej. Nie połowicznej.

[ Dodano: Pon Maj 14, 2007 14:12 ]
Badger, TAK!

Sprawdza egzaminator, weryfikator a po weryfikatorze jeszcze co któraś matura wędruje u przewodniczącego zespołu sprawdzajacego.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Matura z biologii

Post autor: badger »

beba pisze:Sprawdza egzaminator, weryfikator a po weryfikatorze jeszcze co któraś matura wędruje u przewodniczącego zespołu sprawdzajacego.
Wiec w takim razie nie ma sie co obawiac ze trafi sie na egzaminatora ktory zle sprawdzi twoja mature
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości