Matura z chemii

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura z chemii

Post autor: Medycyna Lwów »

nie no po co ci, chyba że znasz zna pamięć położenie wszystkich pierwiastków, ich elektroujemności i inne dane.

Ale tak na poważnie oczywiście każdy dostaje tablice - zobacz sobie na stronie CKE.
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: Matura z chemii

Post autor: naso »

Kaamil pisze:nie no po co ci, chyba że znasz zna pamięć położenie wszystkich pierwiastków, ich elektroujemności i inne dane.
A skąd wiesz, że nie znam?

Dzięki za odpowiedź, wolałam się upewnić.

A z czego najlepiej się uczyć? Słyszałam, że do nauki biologii świetnie nadają się podręczniki Operonu. Czy chemii też się to tyczy?
IlonaDwanascie
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 22:30

Re: Matura z chemii

Post autor: IlonaDwanascie »

Otóż ja napisałam biologię w domu na 94% no a chemię trochę słabiej bo tylko 90% no ale jestem zadowolna zważając na to, że pisałam rozszerzenie i jeszcze w domu gdzie ciągły chaos jest w domu bo to tu telewizor tu radio i brat (swoją drogą jest na prawie) ale za to korzystałam z ksiązek i zeszytu ale to mało znaczące. Naso najlepsze książki to są levińskiego wydawnictwa operon ale one są łatwe jeśli chodzi o anatomie bo ja osobiście szukam tanich książek Bohenka bo podobno nawet 700zł kosztują a ja tak bym chciała za 200zł i bym się z nich uczyła ponieważ są podobno trudne chociaż wątpie ponieważ dobra koleżanka powiedziała, że są średnie. pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura z chemii

Post autor: Medycyna Lwów »

wiesz co nie skomentuje twojego postu bo jest żałosny i pochodzi pod denną prowokację nad czym ubolewam.
naso pisze:A z czego najlepiej się uczyć? Słyszałam, że do nauki biologii świetnie nadają się podręczniki Operonu. Czy chemii też się to tyczy?
wg mnie z chemii najlepsze podręczniki sa z wyd. Rożak, operon jest słaby w moim obiektywnym odczuciu.
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: Matura z chemii

Post autor: naso »

IlonaDwanascie pisze:Otóż ja napisałam biologię w domu na 94% no a chemię trochę słabiej bo tylko 90%
94% i 90% to jesttylko"?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Matura z chemii

Post autor: Savok »

naso, nie przejmuj sie, to tylko IlonaDwanascie. Ja bym nawet uwagi nie zwracal, sama przyznala, ze uzywala zeszytow, a przy sprawdzaniu, pewnie tez nie byla surowa.
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: Matura z chemii

Post autor: naso »

Uff, dzięki, bo już się przeraziłam.
IlonaDwanascie
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 22:30

Re: Matura z chemii

Post autor: IlonaDwanascie »

Naso wiesz co? Chemia to będzie pryszcz, wystarczy, że się nauczysz kilkanaście schematów jak się robi dane zadanie a jeśli zdajesz jeszcze na pam w szczecinie to już w ogóle pestka będzie bo tam niski poziom jest. Ważne jest to, żebyś robił dużo zadań i arkuszów z chemii bo co roku zadania się powtarzają. Znaczy nie dokładnie, że dane są takie same ale, że schemat jest ten sam. pozdrawiam
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: Matura z chemii

Post autor: naso »

A co z teorią?
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Matura z chemii

Post autor: Ann »

IlonaDwanascie pisze:Naso wiesz co? Chemia to będzie pryszcz, wystarczy, że się nauczysz kilkanaście schematów jak się robi dane zadanie a jeśli zdajesz jeszcze na pam w szczecinie to już w ogóle pestka będzie bo tam niski poziom jest. Ważne jest to, żebyś robił dużo zadań i arkuszów z chemii bo co roku zadania się powtarzają. Znaczy nie dokładnie, że dane są takie same ale, że schemat jest ten sam. pozdrawiam
Po pierwsze nie uważam, że chemię rozszerzoną można zdać bardzo dobrze znajać kilka schematów. Przede wszystkim wiele wiele zadań, arkusze maturalne, podręczniki, bo jednak od teorii i wskazówek należałoby zacząć no i oczywiście uważać na lekcjach
Wg mnie nie jest tak hop zdać sobie chemie na poziomie rozszerzonym na ok 90%. Tylko ćwiczenie czyni mistrza

Po drugie na jakiej podstawie twierdzisz że na PAM jest niski poziom?
Jeżeli chodzi o progi punktowe to nie uważam, by to było odpowiednie kryterium do oceny poziomu uczelni.

Pzdr
Askaria
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2007, o 18:47

Re: Matura z chemii

Post autor: Askaria »

chemia to nie wykucie na pamięć jakichś schematów, tylko logiczne myślenie. jeśli nie myślisz logicznie może i zdasz maturę, ale na studiach i w dalszym życiu - współczuję.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości