Matura z chemii

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
sztyga20

Matura z chemii

Post autor: sztyga20 »

Myśle, Że była trudniejsza niŻ w poprzednich latach. Jednak wychodzi na to, Że raczej mam dobrze.

Stosunek przy mieszkaniu powinien być 1:1. entalpia 49.08kJ/mol, w iloczynie rozpuszczalności osad sie wytrąci (wieksze stęŻenie molowe CaCO3 w roztworze niŻ pierwiastek z IR), przy hydrolizie mocznika powinien powstać CO2 i (NH4)2SO4, ale po stronie substratów trzeba było dołoŻyć wodę. Amfoter przy cynku jaki daliście? Miał mieć 4 ligandy więc Na2[Zn(OH4)] ale teŻ trzeba było wodę dołoŻyć po stronie substratów.

Mam jeszcze pytanie: jak trzeba było ułoŻyć cykl przemian z CuCl2 to trzeba było pisac reakcje? Ja tylko coś takiego napisałem: CuCl2(strzała a nad nią KOH)Cu(OH)2(strzała nad nią literka T) CuO.

Najtrudniejsze było z tym ogniwem, ale nie pamiętam co tam napisałem.
drlurra
Posty: 55
Rejestracja: 13 paź 2006, o 17:46

Re: Matura z chemii

Post autor: drlurra »

do ***. trudna była
Ostatnio zmieniony 16 maja 2007, o 13:52 przez drlurra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura z chemii

Post autor: Medycyna Lwów »

Mam jeszcze pytanie: jak trzeba było ułożyć cykl przemian z CuCl2 to trzeba było pisac reakcje? Ja tylko coś takiego napisałem: CuCl2(strzała a nad nią KOH)Cu(OH)2(strzała nad nią literka T) CuO.
wszytsko mam tak smao jak ty, co do schematu to ci raczej nie zlaicza bo and strsząłkaa pownno być + KOH a pod strzałką -KCl - tak wyglada typowy schemta reakcji uwzględniajacy reagenty.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Matura z chemii

Post autor: Jakusz »

Ja oceniam ją na średnio trudną (w skali trudności od jeden do sześć na 5). Jak się na onecie klucz pokaże to się okaże, czy nie zrobiłem (prócz tego co już wiem) jeszcze jakiś głupich błędów w prostych zadaniach.
kasia

Re: Matura z chemii

Post autor: kasia »

to bylo po prostu beznadziejne, uwaŻam ze nie moŻna bylo wykazać sie wiedzą na poziomie. zadania głupie i nietypowe, a zadanie z mocznikiem itp było beznadziejne . ogołnie klapiszon ! :)
ewka

Re: Matura z chemii

Post autor: ewka »

własnie, papa wymazone studia :) no trudno moze w przyszlym roku bedzie łatwiej :)
searafina
Posty: 117
Rejestracja: 2 maja 2006, o 08:10

Re: Matura z chemii

Post autor: searafina »

Właśnie przejrzałam w internecie tegoroczną maturę i naprawdę wydaje mi się że była trudna.Na szczęście ja pisze dopiero za rok.może będzie łatwiejsza
sawyer

Re: Matura z chemii

Post autor: sawyer »

zwaliłem chemia ale trzeba się wziąć w garść i podnieśc z tej kupy] łatwa była biola wiec musieli zrobic trudną chemie i tyle ]
za rok będzie lepiej amen :|
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura z chemii

Post autor: Medycyna Lwów »

sawyer pisze:łatwa była biola wiec musieli zrobic trudną chemie i tyle ]
arkusze kkomisje tworzą niezależnie od siebie, wiec to nie ma nic do rzeczy. matura powinna być (zaraz będę wyklety ale taka prawda) na poziomie średniotrudnym zawsze, bo jak jets załatwa to tracą ucnzioweie dobrzy, co jest niepsrawieldiwe. A średniotrudna premiuje tych pierwszych.
Regis
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, o 20:31

Re: Matura z chemii

Post autor: Regis »

Niom Kaamil zgodzę się z tobą w sumie, ale jakby nie patrzeć troszkę cfaniakujesz jak tuszę po wypowiedziach na forum
Moim zdaniem ta matura w porównaniu do innych lat była serio trudna, ale jestem dobrej myśli. Zaraz będą wyniki i nie mogę usiedzieć bojąc się że mam złudne nadzieje
Pozdro dla maturzystów

moderator: Prosze bez argumentum ad personam!
Ostatnio zmieniony 16 maja 2007, o 16:57 przez Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Matura z chemii

Post autor: badger »

Kaamil pisze:matura powinna być (zaraz będę wyklety ale taka prawda) na poziomie średniotrudnym zawsze, bo jak jets załatwa to tracą ucnzioweie dobrzy, co jest niepsrawieldiwe. A średniotrudna premiuje tych pierwszych.
nie zostaniesz wyklety bo masz racje
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: Matura z chemii

Post autor: safa_tt »

pomimo problemow natury fizjologicznej na egzaminie nadal licze na 70% ale nigdy nic nie wiadomo. po 15 pierwszych minutach takie mialem parcie ze powaznie rozwazalem czy nie oddac pracy Na fizyke ide na czczo.
sztyga20
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 10:55

Re: Matura z chemii

Post autor: sztyga20 »

No, jakby było tak jak napisali w tych przykładowych odpowiedziach to super, jeden bład tylko bym miał, ale dziwie się, myślałem że czytałem to zadanie 100 razy i że chcieli pełną konfigurację i dałem pełną a może były jakieś grupy? i niech ktoś mówi, że dysleksja to nie problem.

W tym zapisem z ogniwem to najpier napisałem całkiem pełna reakcę tak że miałem wody po obu stronach w postaci jonów ale skróciłem je i wyszło w linijce niżej tak jak miało być.

Mam miejscami na arkuszu trochę pokręslonych rzeczy ale obok napisałem tak jak miało być. W odpowiedziach z iloscią moli napisałem chyba 8 i 1/8 (jedna ósma), ciekawe czy się będą czepiać. Ogólnie jestem zadowolony, żeby tak jeszcze fizyka poszła na jakieś 75% to byłoby super, biole niestety napisałem poniżej oczekiwań, jakieś 75% właśnie , no ale chyba ciągle mam otwartą droge na AM? Jak myślicie, 230pkt wystarczy?


A te zadanie z IR zrobiłem inaczej, liczyłem stężenie jakie powstanie w roztworze i porównywałem z pierwiastkiem iloczynu rozpuszczalności, ale chyba oba sposoby dobre.


Ja z chemii teoretycznie moge mieć 98%, w praktyce jakieś 93-95% bo na pewno czegoś tam się przyczepią.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2007, o 15:34 przez sztyga20, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości