Matura z fizyki 2009

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
ppa90
Posty: 41
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:45

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: ppa90 »

Ciekawe jaka chemia jutro bedzie kto pisze
YudYta
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2009, o 22:27

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: YudYta »

Na wiki jest coś takiego ad. tych przewodników

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Modelepasmowe.svg
kubahawk90
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2009, o 11:39

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: kubahawk90 »

ja pisze chemie jak chce miec cos wspolnego z medycyną to musze miec ponad 90% z chemii bo fizyka to porażkowo mi poszła . a biologie na ile liczycie?
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: Cheaxie »

ja mam nadzieje, że jak najwyżej
kubahawk90
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2009, o 11:39

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: kubahawk90 »

ej a w 1 zadaniu w podpunkcie gdzie liczylo sie Vo. Można bylo to policzyc z pitagorasa? wychodzilo wtedy 20m/s?
Martini18
Posty: 161
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:51

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: Martini18 »

YudYta pisze:Na wiki jest coś takiego
No to też mowie ze pierwsze to byly przewodniki drugie pol a trzecie izolatory na tej maturze. A polprzewodniki dlaczego taka zaleznosc ze im mniejsze natezenie swiatla tym mniejszy opror? Ja napisalem ze dlatego iz pod wplywem kwantow swietlnych wybijane sa elektrony i wchodza w ta przestrzen pustą i następnie zwieksza sie natezenie i tym samym maleje opor. Dobrze tak?

[ Dodano: Czw Maj 14, 2009 14:39 ]
W ogole dziwne te tegoroczne matury, niby latwe a trudne I przestancie gadac ze progi podskoczą bo przeciez w tamtym roku byly o wiele latwiejsze matury. Np z fizyki byla ta tabelka co wystarczylo odczytac i takie tam badziewia wcale nie trudne. Z bioli tez nie byla taka zla zeszłoroczna, przynajmniej nie miala tyle haków.
JS
Posty: 16
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 16:22

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: JS »

Mi fizyka wreszcie poszla przecudownie, pochrzanilam z tym zwierciadlem bo zrobilam tak ze po przejsciu z wody do powietrza zalamuje sie i glupio przechodzi przez ognisko. Ale no nic. I coz wy tak kombinujecie z tym sin2x ze to jakies 45? Po pierwsze primo to zadne 45 bo sin2x=sinx*cosx a po drugie to i tak niewazne bo chodzi o to zeby za tego sinusa po prostu przyjac 1 jako ze wiecej sie nie da ) I co do zadania z przewodzeniem ciepla, nie moze byc 89 cos, logicznie jesli cieplo jest przewodzone na zewnatrz, temp. bedzie tam wieksza
Awatar użytkownika
WildIndianWoman
Posty: 15
Rejestracja: 9 maja 2009, o 21:42

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: WildIndianWoman »

kubahawk90 pisze:ej a w 1 zadaniu w podpunkcie gdzie liczylo sie Vo. Można bylo to policzyc z pitagorasa? wychodzilo wtedy 20m/s?
myślę, że można ja liczyłam z jedynki trygonometrycznej i tez mi wyszło 20m/s
Martini18
Posty: 161
Rejestracja: 12 maja 2009, o 12:51

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: Martini18 »

JS pisze:Mi fizyka wreszcie poszla przecudownie, pochrzanilam z tym zwierciadlem bo zrobilam tak ze po przejsciu z wody do powietrza zalamuje sie i glupio przechodzi przez ognisko. Ale no nic. I coz wy tak kombinujecie z tym sin2x ze to jakies 45? Po pierwsze primo to zadne 45 bo sin2x=sinx*cosx a po drugie to i tak niewazne bo chodzi o to zeby za tego sinusa po prostu przyjac 1 jako ze wiecej sie nie da ) I co do zadania z przewodzeniem ciepla, nie moze byc 89 cos, logicznie jesli cieplo jest przewodzone na zewnatrz, temp. bedzie tam wieksza
Liczylem z moja baba od fizy i wyszlo 89 coś ale ona czesto sie myli p Szkoda bo mi wlasnie tyle wyszlo ale moze 1pkt dostane za obliczenia a 0 za zly wynik.
YudYta
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2009, o 22:27

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: YudYta »

Martini18 pisze:A polprzewodniki dlaczego taka zaleznosc ze im mniejsze natezenie swiatla tym mniejszy opror?
Eee. ja napisałam, że im większe natężenie światła tym mniejszy opór. Też uzasadniłam z wybijaniem elektronów, coś w stylu: więcej wybitych e(-) większe natężenie IMniejszy opór R. To wynika ze wzoru R=U/I
JS
Posty: 16
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 16:22

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: JS »

A nie znasz przyslowiababy od fizy klamia"? Jak ci to cieplo oddaje na zewnatrz to temperatura tam raczej wzrosnie. Inaczej, sciana przyjmuje cieplo, wzrasta jej energia wewnetrzna i temperatura
zlotko
Posty: 107
Rejestracja: 11 maja 2009, o 20:25

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: zlotko »

YudYta pisze: ja napisałam, że im większe natężenie światła tym mniejszy opór. Też uzasadniłam z wybijaniem elektronów, coś w stylu: więcej wybitych e(-) większe natężenie IMniejszy opór R. To wynika ze wzoru R=U/I
ja tez ze im wieksze antez tym mniejszy opor a napisałam ze wieksze E-wiecej fotonow i wieksza T to wieksza E kin, czyli wiecej e wolnych wiec I wieksze a R mneijszy. chyab przekombinowałam ale cóż. liczą się też checi, a nei chcialam zostawiac pustego, za samo stweirdzenie powinni dac 1 pkt

ale nawet patrzac na wasze odp się podnosze na duchu, to mam troche tak samo. A jak rysunek zweirciadła zrobiliscie?
altruistka11
Posty: 100
Rejestracja: 1 mar 2009, o 11:28

Re: Matura z fizyki 2009

Post autor: altruistka11 »

Oj coś widzę, że matura z fizyki poszła pozytywnie. coś czuje, że progi na medyczną to w tym roku mogą być dość wysokie. ale to tylko czcze wywody
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości