Matura z języka polskiego - maj 2016

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Matura z języka polskiego - maj 2016

Post autor: persil1991 »

Około 280 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników o godzinie 9 przystąpiło do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego. Egzamin przeprowadzany była na poziomie podstawowym. Trwał 170 minut. Egzamin na poziomie rozszerzonym ruszył o godz. 14.

Tradycyjnie do wyboru były dwa tematy na wypracowanie - pierwszym odpowiedź na pytanie Czy warto kochać, mimo że miłość wiąże się z cierpieniem na podstawie IV części "Dziadów" Adama Mickiewicza, drugim natomiast interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta "Dałem słowo".


_
Jak Wam poszło? Pisaliście o miłości czy o pokoleniu lat 20?
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Matura z języka polskiego - maj 2016

Post autor: Kamil987 »

Ja pisałem o miłości, że nie warto tylko hmm było odnieść się do tekstu a ja nawiązałem do całości trochę i nie wiem jeszcze czy dobrze . Napisałem, ze ksiądz rozpoznaje, Pustelnik jako Gustawa, który kochał Marylę i widząc ja z innym śmiejąca się, mogącą żyć bez ukochanego, załamuje się. I teraz się zastanawiam czy to nie będzie bład
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość