Maturka..

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pytacz69
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2015, o 17:08

Maturka..

Post autor: pytacz69 »

Hej.

Mam pytanko odnośnie wyników z matury na lekarski na UJ. Na stronie jest napisane: Wymogiem formalnym jest uzyskanie minimum 30% punktów z egzaminu maturalnego z biologii oraz chemii na poziomie rozszerzonym, odrębnie dla każdego z tych przedmiotów, oraz matematyki co najmniej na poziomie podstawowym."


Powiedzcie mi proszę czy dobrze to rozumiem. Mógłbym napisać PR z chemii na 90%, PR z biologii na 90% oraz matematykę PR/PP na 90%, a polski i angielski na 30% (na zasadzie - byle zaliczyć) i spełniam wszystkie warunki, by dostać się na UJ? Powiedzmy, że w danym roku według progu wystarczyło mieć po 85% z w/w przedmiotów (chem,bio,mat), czy wyniki po 30% z angielskiego i polskiego mnie w jakiś sposób dyskwalifikują?

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakie trzeba było mieć mniej więcej wyniki by dostać się na lekarski 2014/15?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Maturka..

Post autor: Mårran »

pytacz69 pisze:minimum 30%
pytacz69 pisze:czy wyniki po 30% z angielskiego i polskiego mnie w jakiś sposób dyskwalifikują?
A tak poza tym o angielskim nie było mowy.
Pani Buka
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Maturka..

Post autor: placek »

Jezuu, znów
pytacz69 pisze:owiedzmy, że w danym roku według progu wystarczyło mieć po 85% z w/w przedmiotów (chem,bio,mat), czy wyniki po 30% z angielskiego i polskiego mnie w jakiś sposób dyskwalifikują?
-
tak nie dostaniesz się, ale nie bój się z Twoimi zdolnościami czytania ze zrozumieniem i poziomem dedukcji oraz intelektu to taki problem Ci nie grozi
pytacz69 pisze:Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakie trzeba było mieć mniej więcej wyniki by dostać się na lekarski 2014/15?
-
450/300 albo zobacz sobie w wątku o progach śmierdzący leniu"/300
Łobuziaczek
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, o 11:25

Re: Maturka..

Post autor: Łobuziaczek »

W tym roku 271 na lekarski stacjonarny. To jest oczywiście próg ostateczny.Progi na poszczególnych uczelniach sprawdź sobie.
Przeczytaj również zasady rekrutacji w kolejnym roku akademickim bo uległy częściowej zmianie (chodzi o matematykę).
No i tak jak koledzy radzili wcześniej - trochę więcej samodzielności - wujaszek google pomoże!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości