Medicus

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
asasas
Posty: 174
Rejestracja: 13 gru 2009, o 19:39

Re: Medicus

Post autor: asasas »

Wiem że to stary temat, i tegoroczne kursy się zaczęły - dzisiaj tu trafiłam- ale popieram przedmówcę. Nie ma szans się wyrobic z tym materiałem nawet w 3 godziny na samym biol/chem równiez dlatego że plan wykładów jest beznadziejnie ułożony.

Dla przykładu, na jednych zajęciach z biol jest przerabiana botanika, zoologia i mikroorganizmy (czyli cały podręcznik do 1 klasy z Operonu), a na innych biologia środowiskowa jeszcze innych choroby (przyznacie, niezbyt ważne sprawy). Prof z biologii - btw. starej daty prof nie mający pojęcia o obecnym poziomie nauczania- się oczywiście nie wyrabia, połowe pierwszych zajęć omawiana była błona komórkowa, a tkankii które były w planie I wykładów zajęły połowe następnych - n/c. Dosyć zadowalająca była chemia, ale bez szału.
karolina19900
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2010, o 16:29

Re: Medicus

Post autor: karolina19900 »

moge odsprzedac materialy z kursu medicus mysle ze szkoda kasy na caly kurs i czasu na dojezdzanie a na zajeciach jest po prostu powtorka ze szkoly w skrocie
moje gadu 3553409
Awatar użytkownika
Agnieszka244
Posty: 58
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:03

Re: Medicus

Post autor: Agnieszka244 »

chetnie bym kupiła materiały z tego kursu, jakby ktoś chciał sprzedać to pisać )
Awatar użytkownika
Kuniaa
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2010, o 13:58

Re: Medicus

Post autor: Kuniaa »

Ja mam materiały z zeszłego roku do sprzedania 6070644 uważam to za stratę kasy za takie coś wiec jak ktoś bardzo chce. to może niech najpierw zobaczy jak to wygląda
amrodo
Posty: 45
Rejestracja: 1 lis 2008, o 14:47

Re: Medicus

Post autor: amrodo »

Ja posiadam materialy z tego kursu na sprzedaż. Uwazam ze to bardzo dobre materialy. Kontakt do mnie 222332 albo 886424284
Aniek
Posty: 30
Rejestracja: 4 maja 2008, o 10:44

Re: Medicus

Post autor: Aniek »

Czytając Wasze posty postanowiłam się wypowiedzieć
Jeździłam na kursy Medicusa do Wrocławia w 2 klasie. Wybrałam 3 przedmioty w tym fizykę rozszerzoną i powiem Wam że warto było

Biologia
Na początku faktycznie mieliśmy godzinę zajęć teoretycznych a po nich godzinę rozwiązywania zadań. Pani opowiadała bardzo ciekawie, aż chciało się słuchać. Doszła jednak do wniosku (słusznego zresztą) że biologii w większości można nauczyć się samemu i nie tracąc czasu zaczęliśmy rozwiązywać zadania przez dwie godziny. Rozwiązywaliśmy je wspólnie tzn. każdy mógł się zgłosić i zaproponować swoją odpowiedź a pani uznawała ją albo tłumaczyła w czym tkwi błąd. Zależy kto i czego oczekuje po tym kursie. To nie lekcja w szkole, mozolne omawianie materiału temat po temacie. To raczej powtórka i próba całościowego ogarnięcia biologii i właśnie tego wymaga matura. Mówicie że na jednych zajęciach realizowany jest cały podręcznik OPERONU a na maturze macie umieć wszystkie trzy więc w czym problem Przede wszystkim zadania, zadania i jeszcze raz zadania!

Chemia
Na początku teoretyczne wprowadzenie a potem zadania. Pani bardzo miła, jeśli ktoś miał pytania to wracała do zadania, tłumaczyła cierpliwie tej jednej osobie aż zrozumiała a jeśli nadal coś było nie tak można było zostać po zajęciach w przerwie między kolejnym przedmiotem i się dopytać. Ogromne zaangażowanie pani doktor, umiejętność zaciekawienia przedmiotem, tłumaczenie w sposób prosty, logiczny i naprawdę duża ilość omówionych zadań to tak w skrócie. Dostawaliśmy też zadania do domu i na następnych zajęciach można było prosić o wyjaśnienie niejasności.

Fizyka
Powiem krótko REWELACJA. Mieliśmy z panem, który tak rozjaśnił mi przedmiot, że myślałam o studiowaniu fizyki rozwiązywał zadania w sposób logiczny i najszybszą metodą a jak zadałam pytanie to był w siódmym niebie poza tym plan zajęć podobny jak na chemii. Inna sprawa, że w trzeciej klasie chodziłam jeszcze na korki z fizyki bo ta szkolna to było dno.

Podsumowując minusem zajęć jest strata czasu na dojazd w moim przypadku choć po drodze w pociągu najczęściej uczyłam się czegoś, powtarzałam materiał bo chcieć to móc Drugi minus to jednak 6 godzin zajęć pod rząd i mózg potrafi się przegrzać a trzeci jest taki że macie soboty wyjęte z życiorysu.

ALE
od października będę szczęśliwą studentką na AM Wroc więc przemyślcie kwestię kursów
justynakrk
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2010, o 09:23

Re: Medicus

Post autor: justynakrk »

hej. kupie materialy z kursow medicusa i sikory. matematyka, biologia i chemia.
prosze o oferty na [at] .pl
Awatar użytkownika
holy moly
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2008, o 12:27

Re: Medicus

Post autor: holy moly »

justynakrk, nie wiem jak to wygląda z kursem sikory, ale co do kursów medicusa powiem ci jedno - nie opłaca się kupować materiałów, bo tam są po prostu pospisywane zadania z różnych testów, z poprzednich matur, a materiały z chemii to dużo witowskiego. Więc jak masz wydać pieniądze na materiały z medicusa to lepiej kup jakąś książkę.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Medicus

Post autor: wojtak »

[at] mogę wiedzieć jak zdałaś maturę? Ile punktów miałaś na AM?
Aniek
Posty: 30
Rejestracja: 4 maja 2008, o 10:44

Re: Medicus

Post autor: Aniek »

Biol R 77
Chem R 97
Fiz R 80

Razem 254 = AM Wrocław
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Medicus

Post autor: wojtak »

no ładnie ładnie to w pierwszej rekrutacji się dostałaś nie?
Aniek
Posty: 30
Rejestracja: 4 maja 2008, o 10:44

Re: Medicus

Post autor: Aniek »

Składałam papiery do Szczecina i do Wrocławia Na PAM dostałam się z pierwszej listy ale zrezygnowałam na rzecz Wrocka gdzie dostałam się z 3 listy
Awatar użytkownika
Wisienka=)
Posty: 9
Rejestracja: 7 sie 2009, o 21:21

Re: Medicus

Post autor: Wisienka=) »

Witam

Zastanawiam się jak ulokować swoje stypendium Myślałam nad takim kursem, oferta wygląda zachęcająco, ale z drugiej strony, po przeczytaniu Waszych wypowiedzi mam niemałe wątpliwości. Lubię i (wiem, skromna jestem)) potrafię uczyć się sama, we własnym zakresie. I tak sobie myślę, czy może nie lepiej zainwestować w zbiory zadań, różnego rodzajów testy i książki niż w taki kurs? I jeśli tak, to jakie byłyby najlepsze (oferta jest taka, że uff! ciężko ogarnąć)
Co byście powiedzieli?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości