Medycyna 2016/17 Integracja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Annobie
Posty: 47
Rejestracja: 25 sty 2013, o 14:39

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Annobie »

Szkoda z tym kserowaniem Ale i tak 8 gr za ksero to dobra cena. U nas ceny wahały się od 10 gr do 20 gr za stronę.
Przeglądałam właśnie harmonogram biologii molekularnej i mam pytanie do niego - co to jest rozbójnik na trzecim terminie zaliczenia?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

No nie ma innej opcji, żeby każdy sobie przychodził i sam kserował. To dość logiczne przy tylu osobach.
Rozbójnik, zbój to inaczej ostatni termin zaliczenia po prostu. Chociaż u nas nie nazywali go rozbójnikiem to może coś Wam zmienili
mossia15
Posty: 17
Rejestracja: 1 lis 2015, o 15:32

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: mossia15 »

A mógłby ktoś wrzucić linki ze stronami gdzie są te harmonogramy i wgl stronami poszczególnych katedr w Zabrzu? Bo ja znalazłam tylko anatomię / I całkiem się gubię w tym wirtualnym świecie. (
Annobie
Posty: 47
Rejestracja: 25 sty 2013, o 14:39

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Annobie »

Dzięki za odpowiedź Mam jeszcze takie pytanie repetytoria na histo to inaczej szkiełka tak? Zaliczenie praktyczne to rozpoznanie preparatów + szczegółów. A na końcu semestru jest semestralka, jeżeli ktoś nie ma odpowiedniej ilości punktów z kartkówek? Na koniec roku egzamin. Można być z niego jakoś zwolnionym? Ogarniam sobie kalendarz, by nie zerkać co chwilę do różnych harmonogramów i tak mi teraz przyszło na myśl
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

Annobie, tak, repetytorium to szkiełka czyli losujesz jeden preparat, odgadujesz go i masz do odgadnięcia jeszcze 2 szczegóły na nim (jeden zaznacza Ci asystent a jeden konkretny Ty musisz). Na koniec semestru jest zaliczenie praktyczne czyli do odgadnięcia 3 szkiełka i na każdym jeden szczegół. W 1 terminie można je zaliczyć i zdobyć max +2pkt do ogólnej punktacji, w drugim terminie można tylko je zaliczyć. Zaliczenie daje do zrobienia +1 błąd na egzaminie. Semestralki u nas były jakoś maj/czerwiec i pisało się je jeśli nie uzyskało się minimalnej liczby pkt w semestrze. Z egzaminu tak, można być zwolnionym. Trzeba mieć średnią z wejściówek 16/20 pkt, zdać każde repetytorium i zaliczenie praktyczne (nie wiem czy nie trzeba w 1 terminie) i egzamin praktyczny w 1 terminie (najpierw jest praktyczny, potem teoria)
mytzu
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2016, o 17:53

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: mytzu »

Ktoś może kojarzy czy jeżeli chodzi o to Przy budowie stawów obowiązuje znajomość: typu stawu, powierzchni stawowych, przyczepów torebki stawowej, więzadeł z przyczepami oraz innych elementów dodatkowych stawów to mam się nauczyć dla każdego stawu ? Bo nie bardzo rozumiem.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

Raczej dla tych większych mi się wydaje, to na takiej zasadzie żeby ogarniać, że staw biodrowy jest kulisty, panewkę tworzy kość miedniczna, główkę kość udowa, jakieś tam większe więzadła typu iliofemorale, pubofemorale, ischiofemorale. Nie będą od Was wymagać perfekcyjnej wiedzy na 1 zajęciach. Będzie dobrze jak powiecie cokolwiek
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: ameba11 »

Kupowaliście jakieś materiały do informatyki, socjologii, pierwszej pomocy itp. czy da się bez tego obejść, notując na zajęciach?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: makebelieve »

Do socjo, zdrowia publicznego, informatyki nic nie trzeba. Notować to chyba tylko ew na informatyce można. Do medratow (u was to juz bedzie pierwsza pomoc) musicie sobie ściągnąć najnowsze wytyczne resuscytacji 2015, bo one obowiązują na wejściówkach.

Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: Blathmac »

Po prostu macie wiedzieć jakie są typy stawów z przykładami. Odróżniać ścięgna od więzadeł itd. Naprawdę pierwsze wejściówki na anacie to ostatnia rzecz, którymi macie się przejmować. A zastanawianie się nad nauką płaszczyzn i osi, to już przesada
Najlepsza książka do anatomii to nie Bochenek, nie Moore, nie Gray czy Pituchowa. Gruntownie przygotuje was tylko modlitewnik. Polecam i bądźcie dzielni. Igrzyska śmierci na ŚUMie rozpoczynają się już niedługo ^^
krzysiek1997
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2016, o 18:34

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: krzysiek1997 »

A co z powierzchniami okolic ciała ludzkiego?
Trzeba je znać szczegółowo po łacinie, np. tak jak w Bochenku?
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: ameba11 »

Wiecie od kiedy są zajęcia, 30.09 czy 3.10?
mytzu
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2016, o 17:53

Re: Medycyna 2016/17 Integracja

Post autor: mytzu »

od 3.10
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości