Medycyna czy pielęgniarstwo/położnictwo?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
paulinkaa
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2017, o 15:15

Medycyna czy pielęgniarstwo/położnictwo?

Post autor: paulinkaa »

Witam. Szukam osób, które mogłyby by się wypowiedzieć o tych trzech kierunkach, ale tak szczerze.
Jestem na profilu biologiczno-chemicznym. Zaczęłam 2 klasę liceum i wypadałoby się już zastanowić nad przedmiotami, które chcę zdawać na maturze. Ten profil wybrałam z myślą o pielęgniarstwie bądź położnictwie. Z tym, że coraz częściej myślę o medycynie. Boję się tylko, że gdzieś po drodze stracę zapał, bo to przecież 11 lat nauki, a jeśli chciałabym założyć rodzinę to jeszcze dłużej. Po tych 11 latach nauki miałabym jednak szanse na jakieś pieniądze, za które mogłabym normalnie żyć i utrzymać rodzinę. Jeśli chodzi o położnictwo lub pielęgniarstwo (rozważam jeden z tych kierunków, ale miałabym jeszcze trochę czasu na decyzje) to myślałam o wyjeździe za granicę na parę lat, a potem powrocie do kraju. Tutaj jest jednak pewien problem, bo mogłabym brać pod uwagę tylko kraje anglojęzyczne.
Nie chodzi mi tylko o pieniądze. Ale wiadomo jakie są zarobki pielęgniarek czy położnych w naszym kraju. Niby sytuacja się zmienia, ale jak bardzo? Wiem, że to praca w święta i niedziele, że wymaga wyrzeczeń i to nieraz kosztem rodziny. Tylko szukam opinii kogoś, kto ma o tym pojęcie a nie siostra sąsiadki cioci Irenki mówiła.". Zwracam się z prośbą do was, którzy mogliby mi tej pomocy udzielić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości