Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cracko
Posty: 116
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 14:10

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: cracko »

[at], nie masz bladego pojęcia o ekonomii. Wyskakujesz z w kółko z Korwinem jakbyś myślał, że trafił się taki rodzynek, który wymyślił, że wszystko ma być prywatne. Otóż poczytaj sobie Misesa, Friedmana, Hayeka czy Rothbarda. To są czołowi ekonomiści, którzy mają ogromny wpływ w tej dziedzinie i wszyscy są zwolennikami prywatnego lecznictwa. Czytałeś choć jedną książkę wyżej wymienionych Panów?
Smo&#x142a pisze:Z prostego powodu: zdrowie to nie towar, to prawo człowieka.
Podstawowym prawem człowieka jest prawo własności. Zabieranie jednemu człowiekowi i dawanie drugiemu narusza to prawo. Skoro twierdzisz, że tak nie jest rozumiem, że nie masz nic przeciwko jeżeli wyrwę ci portfel na ulicy? Oczywiście pieniążki przeznaczę na moją chorą babcię.
Smo&#x142a pisze: Bądźmy poważni. Istnieją przykłady państw, gdzie służba zdrowia jest państwowa i dobrze działa. Jakie istnieją przykłady państw, gdzie jest tak jak ty chcesz i system dobrze działa?
Służę pomocą. Singapur. Służba zdrowia całkowicie prywatna. Działa bezbłędnie. W rankingach ścisła czołówka, często 1 miejsce na świecie w jakości usług medycznych. Nikt na ulicach nie umiera. Na yt para z Polski mieszkająca w Singapurze prowadzi videoblog (kanał azjatyckicukier). Napisz do nich i spytaj co sądzą w tamtejszej służbie zdrowia. Ja już z nimi rozmawiałem i potwierdzają, że nie mogli wyjść z podziwu po 1 wizycie w tamtejszym szpitalu.

Dlaczego nie domagasz się żeby np bułeczki i chlebek były pieczone w państwowych piekarniach i rozdawane przez urzędników? Zrozum, że prawo popytu i podaży działa niezależnie od tego czy handlujesz skarpetami, samochodami czy usługami medycznymi. Skoro własność prywatna dostarcza usługi lepiej niż państwowa. to oczywistą jest rzeczą, że usługi podstawowe (np lecznictwo) powinny być prywatyzowane w pierwszej kolejności
Chromosom
Posty: 104
Rejestracja: 22 sty 2012, o 15:18

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Chromosom »

Padre Morf pisze:Rekord wydatków na jedną osobę w skali roku (rok 2011) to 3 390 449 zł. Chodziło o osobę z mukopolisacharydozą.

Niektórzy po ujawnieniu tych danych byli zbulwersowani dlaczego wydajemy aż tyle na leczenie osoby z chorobą nieuleczalną, która i tak za dlugo z tą chorobą nie pożyje.
Wystarczyłoby zmniejszyć o spory procent (lub najlepiej zredukować do 0) wydatki na takie niedorzeczności, jak np. stadiony narodowe. W Gliwicach wybudowano stadion za 50 milionów złotych. W planach jest kolejna inwestycja (zwana podium) za 200 milionów złotych. Wszystko po to, żeby kilka osób mogło sobie pobiegać za kawałkiem materiału. Ktoś mógłby powiedzieć, że sport prowadzi do poprawienia stanu zdrowia, ale jakie znaczenie ma czterocyfrowa liczba sportowców w skali kraju? Podobna zależność istniała w starożytnym Rzymie - wydawano pieniądze na igrzyska, zaniedbując strategiczne gałęzie gospodarki. Rezultat jest powszechnie znany.

Model państwowej opieki zdrowotnej również miałby szansę na prawidłowe spełnienie swojej roli, ale nie w kraju, gdzie tak duże pieniądze są marnowane na niedorzeczne inwestycje".
Awatar użytkownika
adosia
Posty: 88
Rejestracja: 10 sty 2011, o 15:11

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: adosia »

Też jakoś nie mogę pojąć tego całego boomu na medycynę. Nigdy nie marzyłam o byciu lekarzem. Teraz zdaję maturę, oczywiście biologia, chemia. Najprędzej pójdę na inżynierię materiałową Wydaje mi się, że to dobry wybór. Paru znajomych z mojej klasy wybiera się na lekarski, nawet nie wiedząc czemu. Bo medycyna. Dobrze brzmi. Ja tam wolę zdobyć konkretny zawód, a międzyczasie rozwijać swoje zainteresowania (oczywiście bardzo lubię biolkę, uczyć się jej i poznawać mechanizmy rządzące światem to samo z chemią). A jak się uda i matura pójdzie nader dobrze to farmacja i walka z homeopatycznym ścierwem! Jak ja nie cierpię tej pseudomedycyny. Gdy widzę jakiekolwiek reklamy to od razu nerw mnie rusza. Dlatego chciałabym mieć możliwość szerokiego uświadamiania ludzi
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: godziasia »

adosia, motywy ludzi idących na medycyny są co najmniej różne i nie musisz ich wyśmiewać. Twój wybór jest Twoim wyborem i ewentualnie może Ci go ktoś odradzać, ale nie sądzę, żeby się z niego nabijał.
I przepraszam bardzo, lekarz to nie jest konkretny zawód? Chyba że uważasz, że to powołanie a nie zawód, to nie ciągnę tematu, bo nie ma sensu. Nie rozumiem też, w jaki sposób medycyna przeszkadza w rozwoju swoich zainteresowań. Mam nadzieję, że tym postem w tonie, który ja odbieram jako atakujący, nie próbujesz się jakoś dowartościować?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Medycyna Lwów »

nie ma chyba bardziej zawodowych STUDIÓW niż studia medyczne (tyczy się to także pielęgniarstwa i mu pokrewnych), więc ktoś nie wie co pisze.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Trzyszcz »

Wszyscy by tylko na tą medycynę szli, jakby tylko po tym kierunku było się coś wartym. Jesteście tacy mainstreamowi.
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Ana09 »

Mnie sie wydaje, że ze stomatologii jest wieksza kasa, ale z drugiej strony po medycynie mozna zajmowac sie medycyna estetyczna a wyposazenie gabinetu kosztuje na pewno mniej stomatologicznego.
Co o tym myslicie?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: godziasia »

Trzyszcz, nie twierdzę, że ludzie po innych kierunkach są jacyś gorsi czy coś (choć niektóre kierunki, jak np. europeistyka są dla mnie studiami dla studiów, no ale co kto lubi). Jakby wszyscy szli na medycynę to nie miałby kto piec chleba, projektować i budować domów i naprawiać w tych domach rur. Każdy zawód jest w pewnym stopniu potrzebny, włącznie z socjologami, biotechnologami czy inżynierami. Zwróć uwagę, że adosia krytykuje tych, co chcą z jakichś tam powodów być lekarzem - to teraz ci są klasę niżej od reszty czy co?

Ana09, wszystko zależy od tego jak się człowiek ustawi. Wydaje mi się, że w stomie ważne jest, by mieć fundusze na rozruch własnego gabinetu. Po medycynie też się da dobrze zarabiać, choć może nie od razu (jeśli ktoś tak sądzi - no to cóż, gratuluję optymistycznego i naiwnego jednocześnie myślenia).
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: goodman »

Trzyszcz pisze:Wszyscy by tylko na tą medycynę szli, jakby tylko po tym kierunku było się coś wartym. Jesteście tacy mainstreamowi.
Dobrze prawi, polać mu!

cracko
Posty: 116
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 14:10

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: cracko »

Ja też idę na medycynę a jestem tak antymainstreamowym człowiekiem, że. no generalnie to Trzyszcz pieprzysz od rzeczy
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: NYR »

goodman pisze:
Trzyszcz pisze:Wszyscy by tylko na tą medycynę szli, jakby tylko po tym kierunku było się coś wartym. Jesteście tacy mainstreamowi.
Dobrze prawi, polać mu!

Podpisuje sie pod tym! Ja jestem na ratownictwie medycznym i jest jednym słowem. zaj&^%cie! Uczyć sie nie trzeba - tylko cokolwiek do sesji, na imprezy sie chodzi, panienki sie wyrywa, tak powinny wyglądać studia. Zupełnie nie rozumiem po co sie pchać na medycyne, najpierw sie uczyć dniami i nocami do matury, a potem 10 lat również dniami i nocami na studiach. Pozdro dla kumatych!
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Wendigo »

Jak już wielokrotnie mówiłem: według mnie medycyna to kierunek dla ludzi z misją lub dla tych którzy są ambitni, ale mało kreatywni. Są o wiele łatwiejsze, szybsze i mniej szkodliwe dla zdrowia sposoby na dorobienie się kasy.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Trzyszcz »

cracko pisze:Ja też idę na medycynę a jestem tak antymainstreamowym człowiekiem, że. no generalnie to Trzyszcz pieprzysz od rzeczy
Dokładnie o to mi chodziło, ale widzę że niektórzy wzięli to na poważnie, a nawet się podpisują
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości