Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Jak się dostać na medycynę? Punkty, testy, pytania. Starzy maturzyści vs. nowi. Jak jest w tym roku w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu...
Awatar użytkownika
NYR

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: NYR » 1 mar 2013, o 12:38

goodman pisze:
Trzyszcz pisze:Wszyscy by tylko na tą medycynę szli, jakby tylko po tym kierunku było się coś wartym. Jesteście tacy mainstreamowi.
Dobrze prawi, polać mu! :arrow:

[ Post via iPhone ] Obrazek
Podpisuje sie pod tym! Ja jestem na ratownictwie medycznym i jest jednym słowem... zaj&^%cie! Uczyć sie nie trzeba - tylko cokolwiek do sesji, na imprezy sie chodzi, panienki sie wyrywa, tak powinny wyglądać studia. Zupełnie nie rozumiem po co sie pchać na medycyne, najpierw sie uczyć dniami i nocami do matury, a potem 10 lat również dniami i nocami na studiach... Pozdro dla kumatych!

Awatar użytkownika
Wendigo

Post autor: Wendigo » 1 mar 2013, o 12:52

Jak już wielokrotnie mówiłem: według mnie medycyna to kierunek dla ludzi z misją lub dla tych którzy są ambitni, ale mało kreatywni. Są o wiele łatwiejsze, szybsze i mniej szkodliwe dla zdrowia sposoby na dorobienie się kasy.

Trzyszcz
Moderator w spoczynku

Post autor: Trzyszcz » 1 mar 2013, o 14:21

cracko pisze:Ja też idę na medycynę a jestem tak antymainstreamowym człowiekiem, że... no generalnie to Trzyszcz pieprzysz od rzeczy :D
Dokładnie o to mi chodziło, ale widzę że niektórzy wzięli to na poważnie, a nawet się "podpisują" :-D

Awatar użytkownika
goodman

Post autor: goodman » 1 mar 2013, o 14:37

Trzyszcz pisze:
cracko pisze:Ja też idę na medycynę a jestem tak antymainstreamowym człowiekiem, że... no generalnie to Trzyszcz pieprzysz od rzeczy :D
Dokładnie o to mi chodziło, ale widzę że niektórzy wzięli to na poważnie, a nawet się "podpisują" :-D
a myślałem, że się nie zdradzisz i jeszcze trochę tu potrollujesz.. ehhh. szkoda :D

Awatar użytkownika
Karolajn18

Post autor: Karolajn18 » 1 mar 2013, o 14:47

Wendigo pisze:Jak już wielokrotnie mówiłem: według mnie medycyna to kierunek dla ludzi z misją lub dla tych którzy są ambitni, ale mało kreatywni. Są o wiele łatwiejsze, szybsze i mniej szkodliwe dla zdrowia sposoby na dorobienie się kasy.
masz rację ;p żeby znaleźć pracę po jakiś innych kierunkach typu, jak ktoś wyżej wspomniał europeistyka itp. trzeba być po prostu kreatywnym i dużo kombinować.
Ja, nie ukrywam, wybrałam medycynę, a raczej stomatologię, m.in. dlatego, że jest to przede wszystkim pewny zawód.

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Moderator w spoczynku

Post autor: Giardia Lamblia » 1 mar 2013, o 15:27

goodman pisze:
Trzyszcz pisze:
a myślałem, że się nie zdradzisz i jeszcze trochę tu potrollujesz.. ehhh. szkoda :D
Nie wszyscy maja aż tak daleko rozwinięte zapędy halidorowskie :D

cricoid

Post autor: cricoid » 1 mar 2013, o 18:06

"zapędy halidorowskie" haha... niezłe :D
Nie ale tak przy okazji, ktoś mówił o ratownictwie medycznym. Hmmm... fajnie sobie przez trzy lata postudiowac na lajcie, ale nie wiem czy wiesz że pracy po tym nie ma, a jak jest to za grosze ;) Dla kobiet - generalnie nie ma.

xymmo

Post autor: xymmo » 13 mar 2013, o 00:09

http://medical-student-diary.blogspot.com/
Zapraszam!
Będę na bieżąco opisywał co słychać w Olsztynie na kierunku lekarskim:)

Awatar użytkownika
Padre Morf
Moderator

Post autor: Padre Morf » 13 mar 2013, o 14:08

Podpisuje sie pod tym! Ja jestem na ratownictwie medycznym i jest jednym słowem... zaj&^%cie! Uczyć sie nie trzeba - tylko cokolwiek do sesji, na imprezy sie chodzi, panienki sie wyrywa, tak powinny wyglądać studia.
Po skończeniu studiów wpadnij na forum i napisz jak wygląda bezrobocie ;] Zapewne opis będzie już mniej wesoły i kolorowy.

tchorz

Post autor: tchorz » 14 mar 2013, o 09:20

To już zdecydowanie lepiej iść na pielęgniarstwo. Stawki w porządku, praca jest i mozna dorobić.

katerinka

Post autor: katerinka » 14 cze 2016, o 13:02

Ja też mam coraz więcej wątpliwości co będzie po studiach. I już nie chodzi mi o staż, ale późniejsze lata. Patrzyłam nawet jak obecnie wygląda rynek na portalach z ogłoszeniami w Warszawie i niby nie jest tak źle, specjalista zawsze znajdzie pracę zwłaszcza w dużym mieście, ale nie wyobrażam sobie mieszkać całe życie w Warszawie.

David

Post autor: David » 14 cze 2016, o 13:56

Poza Warszawą i w ogóle poza dużymi miastami może być nawet lepiej.
Pochodzę z małego ośrodka do którego przyjeżdżają nawet lekarze z sąsiedniego województwa ponad 100 km i twierdzą że im się to opłaca- co prawda to już specjaliści, ale myślę że niedobór lekarzy jest na tyle duży, że można zdecydowanie dorobić. Kwestia tylko tego ile chcesz mieć czasu wolnego.
lykorz

JanJensen

Post autor: JanJensen » 17 lip 2016, o 17:33

jarauto pisze:@ Smoła
jak kiedyś dorośniesz, zrozumiesz że zwiększanie nakładów na opiekę zdrowotną NIC nie da,
ponieważ polscy świadczeniodawcy skonsumują KAŻDĄ ilość pieniędzy.
Taka mentalność.

@ Padre
W Norge dopłaty powiadasz. A w tej samej Skandynawi, w Danii dokładnie, ŻADNYCH dopłat nie ma i system przędzie WYŚMIENICIE (wieloletnia autopsja jako pacjent).

Tam, gdzie liczy się kasa, kasa i jeszcze raz kasa,
zawsze będzie albo burdel albo USA.
Mogę dopisać, że polska służba zdrowia jest przefinansowana i jednocześnie bardzo źle zarządzana, a większość ludzi, w tym starszych, w ogóle z niej nie korzysta ( 70% - rocznik statystyczny ). Mogłaby robić to co robi za połowę $$, ale zarządzanie publiczne mnoży koszty wielokrotnie a poziom obsługi niski...
Od transformacji mamy tylko 25 lat, więc jeszcze z 15 i powinno być względnie ok...

ODPOWIEDZ