Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: goodman »

Trzyszcz pisze:
cracko pisze:Ja też idę na medycynę a jestem tak antymainstreamowym człowiekiem, że. no generalnie to Trzyszcz pieprzysz od rzeczy
Dokładnie o to mi chodziło, ale widzę że niektórzy wzięli to na poważnie, a nawet się podpisują
a myślałem, że się nie zdradzisz i jeszcze trochę tu potrollujesz ehhh. szkoda
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Karolajn18 »

Wendigo pisze:Jak już wielokrotnie mówiłem: według mnie medycyna to kierunek dla ludzi z misją lub dla tych którzy są ambitni, ale mało kreatywni. Są o wiele łatwiejsze, szybsze i mniej szkodliwe dla zdrowia sposoby na dorobienie się kasy.
masz rację żeby znaleźć pracę po jakiś innych kierunkach typu, jak ktoś wyżej wspomniał europeistyka itp. trzeba być po prostu kreatywnym i dużo kombinować.
Ja, nie ukrywam, wybrałam medycynę, a raczej stomatologię, m.in. dlatego, że jest to przede wszystkim pewny zawód.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Giardia Lamblia »

goodman pisze:
Trzyszcz pisze:
cracko pisze:Ja też idę na medycynę a jestem tak antymainstreamowym człowiekiem, że. no generalnie to Trzyszcz pieprzysz od rzeczy
Dokładnie o to mi chodziło, ale widzę że niektórzy wzięli to na poważnie, a nawet się podpisują
a myślałem, że się nie zdradzisz i jeszcze trochę tu potrollujesz ehhh. szkoda
Nie wszyscy maja aż tak daleko rozwinięte zapędy halidorowskie
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: cricoid »

"zapędy halidorowskie haha. niezłe
Nie ale tak przy okazji, ktoś mówił o ratownictwie medycznym. Hmmm. fajnie sobie przez trzy lata postudiowac na lajcie, ale nie wiem czy wiesz że pracy po tym nie ma, a jak jest to za grosze Dla kobiet - generalnie nie ma.
xymmo
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2012, o 12:23

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: xymmo »

Będę na bieżąco opisywał co słychać w Olsztynie na kierunku lekarskim:)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Padre Morf »


Podpisuje sie pod tym! Ja jestem na ratownictwie medycznym i jest jednym słowem. zaj&^%cie! Uczyć sie nie trzeba - tylko cokolwiek do sesji, na imprezy sie chodzi, panienki sie wyrywa, tak powinny wyglądać studia.
Po skończeniu studiów wpadnij na forum i napisz jak wygląda bezrobocie ] Zapewne opis będzie już mniej wesoły i kolorowy.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: tchorz »

To już zdecydowanie lepiej iść na pielęgniarstwo. Stawki w porządku, praca jest i mozna dorobić.
katerinka
Posty: 1
Rejestracja: 8 cze 2016, o 10:01

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: katerinka »

Ja też mam coraz więcej wątpliwości co będzie po studiach. I już nie chodzi mi o staż, ale późniejsze lata. Patrzyłam nawet jak obecnie wygląda rynek na portalach z ogłoszeniami w Warszawie i niby nie jest tak źle, specjalista zawsze znajdzie pracę zwłaszcza w dużym mieście, ale nie wyobrażam sobie mieszkać całe życie w Warszawie.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: David »

Poza Warszawą i w ogóle poza dużymi miastami może być nawet lepiej.
Pochodzę z małego ośrodka do którego przyjeżdżają nawet lekarze z sąsiedniego województwa ponad 100 km i twierdzą że im się to opłaca- co prawda to już specjaliści, ale myślę że niedobór lekarzy jest na tyle duży, że można zdecydowanie dorobić. Kwestia tylko tego ile chcesz mieć czasu wolnego.
lykorz
JanJensen
Posty: 104
Rejestracja: 18 maja 2014, o 13:41

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: JanJensen »

jarauto pisze:[at] Smoła
jak kiedyś dorośniesz, zrozumiesz że zwiększanie nakładów na opiekę zdrowotną NIC nie da,
ponieważ polscy świadczeniodawcy skonsumują KAŻDĄ ilość pieniędzy.
Taka mentalność.

[at] Padre
W Norge dopłaty powiadasz. A w tej samej Skandynawi, w Danii dokładnie, ŻADNYCH dopłat nie ma i system przędzie WYŚMIENICIE (wieloletnia autopsja jako pacjent).


Tam, gdzie liczy się kasa, kasa i jeszcze raz kasa,
zawsze będzie albo burdel albo USA.
Mogę dopisać, że polska służba zdrowia jest przefinansowana i jednocześnie bardzo źle zarządzana, a większość ludzi, w tym starszych, w ogóle z niej nie korzysta ( 70% - rocznik statystyczny ). Mogłaby robić to co robi za połowę $$, ale zarządzanie publiczne mnoży koszty wielokrotnie a poziom obsługi niski.
Od transformacji mamy tylko 25 lat, więc jeszcze z 15 i powinno być względnie ok.
katarzyna18

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: katarzyna18 »

Mam pytanie - czy uważacie, że warto po studiach brać udział w tego typu studiach: [spam]? Czy rzeczywiście są one przydatne w pracy lekarza?
oktaluszka
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2017, o 14:27

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: oktaluszka »

Ja też mam coraz więcej wątpliwości co będzie po studiach. I już nie chodzi mi o staż, ale późniejsze lata. Patrzyłam nawet jak obecnie wygląda rynek na portalach z ogłoszeniami w Warszawie i niby nie jest tak źle, specjalista zawsze znajdzie pracę zwłaszcza w dużym mieście, ale nie wyobrażam sobie mieszkać całe życie w Warszawie.
Najlepiej mimo wszystko dążyć do otwarcia własnego gabinetu, przychodnie z tego co wiem od przyjaciela nie oferują godziwych warunków finansowych. Wówczas możesz wybrać dowolne miasto jakie Tobie pasuje, choć nie ukrywam, że Warszawa jest dobrym miejscem. Mogę Ci jedynie doradzić na podstawie obserwacji mojego przyjaciela, że powinnaś celować w popularne specjalizacje i szkolenia. Mu się właśnie niedawno udało otworzyć swój własny gabinet, z tego co wiem dobrze mu idzie. Ma zamiar poszerzyć swoją ofertę o psychoterapię z zaburzeń seksualnych, gdyż teraz się szkoli w tym kierunku. A co dalej? Czas pokaże, na pewno nie spocznie na laurach
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Mårran »

Przeczuwam tu jakiś wstęp do spamu, ale i tak odpiszę: przyjaciel pitoli, w przychodniach warunki finansowe są dobre, a możliwości pracy jest więcej niż tylko osławiony wśród niemedycznych laików prywatny gabinet".
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości