Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Awatar użytkownika
gwynbleidd
Posty: 10
Rejestracja: 15 cze 2014, o 15:48

Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: gwynbleidd »

Witam! Chodzę do 3 kl. gim 22 w Łodzi i zastanawiam się nad wyborem liceum. Myślałam o XXVI, I i LO Politechniki. W przyszłości chcę iść na medycynę, najbardziej zależy mi na dobrym bio-chemie. Ktoś, coś?
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: matyldzioch »

ja w prawdzie jestem z Krakowa, ale moja kuzynka jest z Łodzi i w tamtym roku wahała się między XXI a XXVI, w końcu poszła do 26 na biol-chem i jest bardzo zadowolona, nie idź do Politechniki, tam podobno chodzą tylko geniusze, których nie trzeba po prostu uczyć, więc z tej szkoły raczej nic nie wyciągniesz, poza tym oni chyba bardziej pod studia na politechnice niż na medycynę
Awatar użytkownika
gwynbleidd
Posty: 10
Rejestracja: 15 cze 2014, o 15:48

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: gwynbleidd »

Dzięki wielkie za odpowiedź! Ktoś jeszcze ma doświadczenia w tej sprawie?
Gandalfborkasu

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: Gandalfborkasu »

Bez znaczenia do której pójdziesz. To tylko szkoła, choć wiem, że w gimnazjum liczy się jeszcze prestiż itp. Dam Ci tylko jedną radę - ucz się sam, i powodzenia. )
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: Seeba »

Najlepsza szkoła to ta najbliższa. Na pewno w przypadku szkoły średniej.
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: matyldzioch »

Nie zgadzam się, że liceum nic nie znaczy w przyszłej edukacji. Sama poszłam do dalszego i jestem bardzo zadowolona w przeciwieństwie do znajomych, którzy poszli do tego bliższego. Nie dość, że mam świetnych nauczycieli, wymagających, ale dobrze uczących, a to jest chyba najważniejsze, to jeszcze mam super klasę, a nie jakiś szpanerów jak to bywa w podrzędnych liceach.
Mam jeszcze jeden news, trochę zniechęcający o 21 liceum w Łodzi: na biol-chemie głównie uczą się historii i wosu, ale chemia jest wykładana niby od podstaw - nadal robią powtórkę z gimnazjum - ale od razu z rozszerzeniem. Pani profesor od biologii tłumaczy w bardzo przystępnych sposób (wręcz infantylny xd) Powodzenia, jak się dowiem czegoś nowego to dam znać
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: Mårran »

Liceum wbrew temu, co mówią, może sporo pomóc i równie wiele zaszkodzić. Nie warto sugerować się rankingami itp., to rzeczywiście lepiej po prostu do bliższego iść. Ale można posłuchać opinii absolwentów, licealistów.

Jeśli nauczyciel dobrze uczy, to odpada 3/4 nauki samemu w domu. Jestem tego dobrym przykładem. A jeśli inni nauczyciele cisną z dziwnych przedmiotów, to może to mieć negatywny wpływ na naukę do przedmiotów maturalnych. Albo przeszkadzać w życiu osobistym.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: Aksolotl »

Polecam jedynkę mam w grupie na leku jeszcze 2 inne osoby ze szkoly, hy. Jezeli trafisz na Staluszke to nie dasz rady na rozszerzeniu nie nauczyc sie chemii, z matmy kazdy jest chyba dobry. O bio wiem mniej, bo nie realizowalam rozszerzenia.
No i niech gadaja co chca, ale mnie widok zamundurkowanych korytarzy sie podobal Plusem nie do pogardzenia jest tez biedronka pare krokow od szkoly.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: Mårran »

Aksolotl pisze:Plusem nie do pogardzenia jest tez biedronka pare krokow od szkoly.
Pani Buka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: lith »

Aksolotl pisze:No i niech gadaja co chca, ale mnie widok zamundurkowanych korytarzy sie podobal
haha, masakra, mieliście Hogwart?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: Mårran »

E tam Hogwart Mój brat miał mundurek i słodko wyglądał
Pani Buka
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: Aksolotl »

No nie az hogwart. takie granatowe marynarki z czerwona lamowka, a takto ubrania jakie kto chce. Ladne byly nawet te mundurki.
Nawet mam swoj jeszcze w szafie

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna- do którego LO w Łodzi?

Post autor: Mårran »

U nas nie było mundurków, ale były zasady, np. że nie wolno odkrywać części brzusznej
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość