Medycyna "na starość"

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Medyk 300

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Medyk 300 »

EwElina1202 pisze:Hej Pocieszę was,że ja jestem jeszcze bardziej w tyle ja właśnie kończę licencjat, już 3 razy podchodziłam do matury z biologii i chemii.
Który rocznik jesteś?
EwElina1202
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2015, o 08:37

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: EwElina1202 »

Rocznik 94
Medyk 300

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Medyk 300 »

Nie pozwalające, by ten temat zamierał. Piszcie co tam u Was? Mamy marzec nie długo maj.
Jak arkusze piszecie już? Jest ktoś taki jak ja co nie pisze jeszcze arkuszy, i ma jeszcze nie przerobiony materiał?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: bedziedobrzeXd »

ja mam nie przerobiony
1/6 SUM WLK
freon
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2014, o 21:49

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: freon »

a pisze z ktoś Was UEW w tym roku?
Medyk 300

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Medyk 300 »

Co to jest?
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: kubut »

Pewnie chodzi o egzamin wstępny. Chyba większość AM się wycofała z ew i ja np pierwszy raz pisze maturę
freon
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2014, o 21:49

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: freon »

Tak, uczelniany egzamin wstępny- taki odpowiednik matuty w czerwcu, rganizowany przez UM.
W tym roku przeprowadzany przez śum i którąś jeszcze (po raz ostatni). Na razie pozostaje otwarta kwestia podpisania Porozumiena o wzajemnym uznawaniu UEW przez UM. A to będzie na dniach ogłoszone.
Oczywiście dotyczy tylko dziadków z mat. sprzed 2005, który się dowiedzieli wczoraj o innych zasadach rekrutacji.
freon
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2014, o 21:49

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: freon »

kubut pisze:z ew i ja np pierwszy raz pisze maturę

Widzisz, ja się dowiedziałem dopiero w tamtym tygodniu ze strony WUM. Dodali tą informację dopiero w marcu, bo nawet w historii strony z 26.03.2016 nie było wzmianki, a inne uczelnie poinformowały już w listopadzie, o czym nie wiedziałem. I zapewne będę w czarnej ***** i rok w plecy, bo jakoś do głowy mi nie przyszło, że AM nie będą już organizowały egzaminów. A wystarczyło śledzić strony wszystkich akademii a nie tylko wrocławskiej. W pn. mam jeszcze zadzwonić do OKE i rozmawiać z jakąś panią, czy w cudowny sposób mam szansę jeszcze złożyć deklarację 1a_N i załącznik 2 i liczyć na cud.
Niech ktoś trzyma kciuki za dziadka", nie mylić z dziadem
Nowa70
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2015, o 20:03

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Nowa70 »

Witam wszystkich,

mam pytanie do osób które podwyższają wynik z biologii w starej forumle. Powiedzcie mi, z jakich książek się uczcie? podkreślam, że chodzi mi o rok wydnia. Ja posiadam podręczniki Operona z lat 2003 - 2004, i obawiam się czy od tego czasu nie było jakichś istonych zmian w biologii (przykładowo pierwotniaki są obecnie zaliczane do protistów, dawniej były zaliczane do świata zwierząt) Z kolei obawiam się kupować nowszych ponieważ nie wiem od którego roku wydawane są pod nową formułę matury, a jak wiecie materiał tam jest okrojony.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: kubut »

Ja używam Operonów Lewińskiego z 2005 i jest w porządku. Do człowieka używam NE, poza tym nie lubię nowych podręczników, mam wrażenie że więcej tam ilustracji niż tekstu, co dla mnie akurat jest wadą. Najbardziej lubię książkę Wiśniewskiego do kl III, jeszcze moją własną, która cudem jakimś się zachowała. To raczej jako lektura uzupełniająca, ale bardzo przyjemna.
Nowa70
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2015, o 20:03

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Nowa70 »

Mam nadzieje, że faktycznie nic się nie pozmieniało w tych operonach, obecnie staram się zdobyć jeszcze podręczniki z PWN (5 zielonych tomów) czytałam o nich dobre opinie, tylko już z późniejszych wydań, ale póki co nie spotkałam się z nowszymi niż z 2006 roku
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: kubut »

Zerknij najpierw czy forma tych podręcznikow ci odpowiada. Mnie np nie przypasowaly, chociaz tez skusily mnie dobre opinie. One sa trochę nazbyt rozbudowane, trochę jak powieść o np komórce. Bardzo dużo tekstu, wrecz za duzo. ale moze sie okazac ze dla Cibie bedą git.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości