Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Xawery »

Szanowna Filo,
żaden to żart, tylko najprawdopodobniejsze rozwiązanie problemu z zajęciami z anatomii. Skąd wziął się pomysł z płaceniem za wyjazd do Berlina z własnej kieszeni? Chyba coś niepotrzebnie wymyślasz i siejesz zamęt. Przecież w moim poście nic niema o płatnościach. Medycyna w Opolu to nie tylko piękne miasto, a dla Ciebie łatwy dojazd do domu, to też wiele innowacji w nauczaniu Studentów- o części z nich możesz przeczytać na stronach Uniwersytetu Opolskiego.
fila
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 16:41

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: fila »

Przepraszam, ale ta informacja po prostu mnie przeraziła, bo naprawdę biorę Opole bardzo poważnie pod uwagę. Nic nie wymyślam, to było tylko pytanie, a nie stwierdzenie. Po prostu jestem zaskoczona takim rozwiązaniem, bo przecież można by było dogadać się z jakąś uczelnią w Polsce, a nie od razu jechać do Niemiec, ale rozumiem ze takie rozwiązanie zostało wybrane i nie do mnie należy ocenianie tego. A co z podręcznikami? Będą dostępne w bibliotece, w takiej ilości żeby dla każdego wystarczyło? Mam nadzieję, ze nie obrażę Pana tym pytaniem i nie zasieję zamętu, naprawdę zależy mi na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Xawery »

Absolutnie mnie Pani nie obraziła.
Wybór Berlina to jak na dzień dzisiejszy konieczność. Tzw. obłożenie zajęciami prosektoryjnymi na sąsiadujących z Opolem uczelniach medycznych jest bardzo duże i stąd wynika taka, a nie inna propozycja. Wydaje mi się, że kontakt z innymi ośrodkami naukowymi (w tym przypadku niemieckimi) będzie bardzo cennym doświadczeniem dla naszych Studentów. Już obecnie wielu Studentów UO wyjeżdża w ramach Erazmusa na zajęcia do innych krajów, a do Opola przyjeżdża też wielu obcokrajowców.
Uniwersytet Opolski jak każda uczelnia posiada wiele bibliotek i potężne księgozbiory. Proszę nie martwić się dostępem do książek.
fila
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 16:41

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: fila »

Dziękuje bardzo.
Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Xawery »

Poniżej link do informacji o Teście Kompetencji dla kandydatów na kierunek lekarski na
Uniwersytecie Opolskim:
lekarski.wmnoz.uni.opole.pl/test-kompetencji-poznawczych/
fila
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 16:41

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: fila »

Czy do Opola trzeba wysyłać jakieś dokumenty jeszcze przed ogłoszeniem wyników? Wiem że niektóre uczelnie wymagają wysłania potwierdzenia opłaty rekrutacyjnej, albo wydrukowanego formularza z danymi jeszcze przed dostaniem się na studia. Nie znalazłam takich informacji na stronie Uniwersytetu Opolskiego ale wolę się upewnić, żeby później nie być zaskoczona.
Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Xawery »

W razie jakichkolwiek wątpliwości, pytania proszę kierować na priv
celstomatologia2017
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2016, o 21:45

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: celstomatologia2017 »

Xawery, wiesz może ile orientacyjnie jest kandydatów na Opole? Czy wiesz coś o progach?
Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Xawery »

Do 16-tej zapłaciło około 800 osób ale wiemy, że dużo przekazów jest w drodze. Progi jak wiesz wynikają z wyników jakie uzyskali kandydaci aplikujący na daną uczelnię i o tym jakie one będą dowiemy się po teście kompetencji.
Przy okazji osoby, którym nie udało się lub nie uda się dostać na medycynę zapraszam do przygotowania do matury 2018 na biologii na UO w Opolu.
biol_st.pdf
(280.1 KiB) Pobrany 81 razy
Pod podanym linkiem znajduje się siatka (plan) studiów, gdzie na pierwszym roku możecie przygotować się do ponownej próby z biologii rozszerzonej.
nieogarniam
Posty: 7
Rejestracja: 5 lip 2017, o 14:48

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: nieogarniam »

można wiedzieć ilu aktualnie jest zarejestrowanych kandydatów?
Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Xawery »

Około 1500.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: _włóczykij »

1500 to progi będą wysokie
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: chemik987 »

Spokojnie z tymi progami wiele osób jednak uznaje Opole za uczelnie rezerwową uznając ze starsze uczelnie są pewniejsze od tych nowych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości