Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
justmed9
Posty: 28
Rejestracja: 7 gru 2016, o 23:12

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: justmed9 »

fila pisze:
8 lip 2017, o 13:40
Nie ma szans z jedna listą, będą musieli przyjmować nawet jeszcze w październiku. Mam tylko nadzieję że są ogarnięci bardziej niż Rzeszów i nie będzie tam takich cyrków jak na UR rok temu.
A jak wyglądała sytuacja w zeszłym roku w Rzeszowie?
fila
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 16:41

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: fila »

Dopiero gdzieś koło połowy września się ogarnęli ze nie maja studentów. Wcześniej listy stały, a jak ktoś próbował ich o coś zapytać to dowiadywał się tylko że wszystkie miejsca już zajęte i oni nie będą obniżać poziomu, bo ludzie się poznali na wartości uczelni i wszyscy chcą studiować w Rzeszowie. Słyszałam nawet ze komus nie chcieli przyjać poprawionych wyników z oke bo stwierdzili że nie ma to sensu bo rekrutacja jest już zakończona i i tak się nie dostanie. Potem okazało się że zostało im kilkoro studentów i na łeb robili dalszą rekrutację. Poza tym była moze jedna oficjalna lista z przyjetymi osobami, nikt nie wiedział w danym momencie które ma miejsce na liscie rezerwowej. Rekrutując do Rzeszowa trzeba mieć nerwy ze stali. Ale ja szczerze ufam ze w Opolu bedzie inaczej, mam nadzieję ze się nie zawiodę. Jest to możliwe bo np. Zielona Góra radzi sobie świetnie a to też nowa uczelnia.
nieogarniam
Posty: 7
Rejestracja: 5 lip 2017, o 14:48

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: nieogarniam »

czy coś wiadomo na temat rekrutacji? ile planowanych jest list? czy tak jak na innych Uniwersytetach rekrutacja będzie trwać do października? Na jednym z forów, przeczytałam, ze ponoc tylko do sierpnia i licze, ze ktoś wyprowadzi mnie z błedu
fila
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 16:41

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: fila »

Nie może trwać do sierpnia, bo zostałaby im co najmniej połowa wolnych miejsc. Przecież masa ludzi bedzie rezygnowała we wrzesniu, gdy ruszą progi na innych uczelniach.
nieogarniam
Posty: 7
Rejestracja: 5 lip 2017, o 14:48

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: nieogarniam »

W harmonogramie rekrutacji na stronie UO jest taka informacja
3. Kierunek lekarski, studia niestacjonarne

24.04 – rozpoczęcie rejestracji kandydatów w IRK
07.05 – ostatni dzień rejestracji dla absolwentów „starej matury”, starających się o przyjęcie na kierunek lekarski
08.06 do 13.06 egzaminy z biologii, chemii lub fizyki dla absolwentów „starej matury”, starających się o przyjęcie na kierunek lekarski
25.07 – ostatni dzień rejestracji dla absolwentów „nowej matury”, starających się o przyjęcie na kierunek lekarski i termin wpłaty opłaty administracyjnej
06.07 – test kompetencji poznawczych – obowiązkowy dla kandydatów na kierunek lekarski
do 28.07 – ogłoszenie list zakwalifikowanych na studia i rezerwowych
od 28.07 do 04.08 – przyjmowanie dokumentów przez komisje rekrutacyjne. W dni powszednie komisje rekrutacyjne przyjmują dokumenty w godzinach od 9.00 do 15.00 oraz od 9.00 do 12.00 w sobotę.
04.08. godz. 15.00 – ostateczny termin złożenia dokumentów (dotyczy też przesłanych pocztą!) przez kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia oraz rezerwowych, reflektujących na miejsca uwolnione przez zakwalifikowanych do przyjęcia, którzy rezygnują z podjęcia studiów na UO. Nie złożenie dokumentów w tym terminie będzie traktowane jako rezygnacja z podjęcia studiów na UO.
05.08 – ogłoszenie list przyjętych
fila
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 16:41

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: fila »

Informacje to oni sobie moga zamieszczać. Przecież nie zostawia połowy pustych miejsc jak we wrześniu sie okaze ze maja 30 studentów, albo i nie. Będą musiale wznowić rekrutacje, bez wzgledu na to co im się teraz wydaje.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: _włóczykij »

Jestem na 990 cos pozycji, szans nie ma?
justmed9
Posty: 28
Rejestracja: 7 gru 2016, o 23:12

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: justmed9 »

Mnie ciekawi jak oni chcą się wyrobić z 1 listą, przecież Opole dla większości ludzi to ostateczność. A już na pewno dla tych z 165+.
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: chemik987 »

Mnie ciekawi czemu przyjeli tylko 60 osób(limit) bez jakiegoś nadmiaru, przecież wiadomo że jak 10 osób z tych 60 złoży to będzie dobrze.
Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Xawery »

Przyjmujemy 60 osób na stacjonarne i 40 na niestacjonarne bo taki limit dało nam Ministerstwo, ponieważ Kierunek Lekarski w Opolu jest in statu nasciendi.
Na liście przyjętych pokazani są jedynie kandydaci, którzy wskazali Opole jako 1.
Jak gdzieś już podano w innym wątku, kwalifikacje do Opola daje 175,8 i wzwyż, a na liście rezerwowej jest 500 osób z Opolem jako wskazaniem 1.
nieogarniam
Posty: 7
Rejestracja: 5 lip 2017, o 14:48

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: nieogarniam »

a czy kolejne listy ze zmodyfikowaną listą przyjętych będą publikowane tak jak na innych uczelniach?
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: chemik987 »

Coś mijacie się z prawdą najpierw mialo startować 2300 kandydatów, a okazalo się ze na liście jest prawie 1000 mniej, tak samo jeśli myślicie ze wszyscy co niby zaznaczyli Opole jako 1 uczelnia naprawdę tak mysli, to poważnie się przeliczycie, tak samo jak z 1 listą oficjalna.
nieogarniam
Posty: 7
Rejestracja: 5 lip 2017, o 14:48

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: nieogarniam »

trochę tego nie rozumiem, więc ludzie, którzy dajmy na to mają wystarczającą ilość punktów zeby sie dostać, ale nie wybrali UO jako uczelni nr 1, nie są na liscie przyjętych?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości