Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zielony0063
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2017, o 12:27

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: zielony0063 »

[at]: Na liście przyjętych pokazani są jedynie kandydaci, którzy wskazali Opole jako 1."
Zazwyczaj kandydaci na wszystkich uczelniach mają JEDYNKĘ - tak na wszelki wypadek - nie sądziłem, że jakaś uczelnia będzie na to poważnie patrzyć .

Tym sposobem w Październiku okaże się, że na lekarskim w Opolu jest 10-ciu studentów, a reszta teoretycznie zapisana, ostatecznie podjęła studia gdzie indziej - Rzeszów już to przerabiał, Zielona góra w I roku też (z limitem 190 punktów nawiasem mówiąc ) - nie wiedzieć czemu Opole chce wyważać otwarte drzwi i podążać tym samym tropem.

PS. Pytanie za 100 punktów:
Kto i jakim sposobem zmusi osoby które zostały przyjęte do Opola i dowiozły dokumenty do rezygnacji lub powiadomienia uczelni, jeżeli w drugiej lub kolejnej rekrutacji dostaną się na inną uczelnię i zdecydują się tam studiować?

[at] - masz jakiś pomysł?
nieogarniam
Posty: 7
Rejestracja: 5 lip 2017, o 14:48

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: nieogarniam »

[at] zielony0063 potwierdzam, wszyscy zaznaczają, ze uczelnia na którą się akurat rekrutują jest ich numerem 1, bo każdy dobrze wie, że to nie jest wiążące, więc tym bardziej dla uczelni nie powinno. We Wrocławiu tez podaje się preferowane uczelnie, ale jakoś listy wypuszczają do października.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: ryniofit8000 »

A ja jeszcze tak zapytam.
Jakim prawem na liście są tylko te osoby, które wskazały Opole jaką 1 wybór?
Po drugie - serio łudzicie się, że tak wiele osób chce na 1 miejscu iść do Opola. Jasne, pojedyncze osoby się znajdą, ale nie tyle
Ort
Posty: 46
Rejestracja: 12 lip 2017, o 14:02

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Ort »

Xawery - to nieprawdopodobne co zrobiliście z tą rekrutacją. Już ten test kompetencyjny wydawał się być dziwny. Nie opędzicie się od podejrzeń, nawet jeżeli są chybione, że robione jest to pod swojaków". Dołożenie 10 pkt to przecież niesamowity przeskok na liście. Konieczność testu, to również zniechęcenie do rejestrowania się u Was ludzi, którzy mają trochę więcej kilometrów do Opola. I jeszcze wisienka na torcie - uwzględnienie na liście tylko tych, którzy wskazują Opole jako pierwszy wybór. W konsekwencji progi będą najniższe w całej Polsce, a tylko sztucznie, na pierwszy rzut oka zbliżone do pozostałych przez te 10 pkt z testu. W sumie, przez bardzo sprytne zabiegi, rodem z PRL-u, zaczynacie egzystencję wśród uczelni medycznych z niefajną opinią. Bardzo, bardzo duży minus dla Was.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: ryniofit8000 »

Akurat test na inteligencję (bo tym właśnie był) to moim zdaniem dobry pomysł, powinien się liczyć na równi z biologią i chemią
Ort
Posty: 46
Rejestracja: 12 lip 2017, o 14:02

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Ort »

Przykro mi, nie zgadzam się. Testy na uczelniach, to próba przemycenia starego systemu z PRL-u, czyli w dużej mierze uznaniowości uczelni. Uczelni państwowych , wypada dodać. Idea przyciągania na studia ludzi inteligentnych jest oczywista, ale czym? Testem?
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: chemik987 »

Opole to jedno ale w Radomie też niezłe cuda uznali ze od razu większość kandydatów(napewno tych co maja poniżej 400/600 pkt) uznają za nie przyjętych, a jak nie dopełnią limitu to trudno, sami przyznają że nie będą wypełniać limitu gdy będzie zbyt niski próg. Nie wiem po co otwierać wydzialy lekarskie na uczelniach które są zwyczajnie nie przyzwyczajone do takiego rodzaju rekrutacji(gdzie nie wystarczy 1/2 listy tylko paręnaście list).
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: ryniofit8000 »

chemik ZG, Rzeszów i Kielce też nie były przyzwyczajone ale już się w miarę ogarnęły
Chociaż muszę przyznać, że Kielce od początku dobrze sobie radziły z rekrutacją
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: kinga1505 »

zielony0063 pisze:
12 lip 2017, o 12:45

PS. Pytanie za 100 punktów:
Kto i jakim sposobem zmusi osoby które zostały przyjęte do Opola i dowiozły dokumenty do rezygnacji lub powiadomienia uczelni, jeżeli w drugiej lub kolejnej rekrutacji dostaną się na inną uczelnię i zdecydują się tam studiować?

[at] - masz jakiś pomysł?
To właśnie wg mnie będzie największy problem tegorocznej rekrutacji. W lipcu, po 1 liście masa osób asekuracyjnie złoży dokumenty, ponieważ na innych uczelniach progi będą ok. 178 pkt. ,do końca wrzesnia dostaną się na inne uczelnie nie wysyłając rezygnacji do Opola i w październiku miejsca nie zostaną zapelnione.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: kinga1505 »

ryniofit8000 pisze:
12 lip 2017, o 14:19
Akurat test na inteligencję (bo tym właśnie był) to moim zdaniem dobry pomysł, powinien się liczyć na równi z biologią i chemią
Test na inteligencję liczony na równi z biologia i chemia ,to zły pomysł (twierdzę tak pomimo ze bylam na teście w Opolu i poszedł mi dobrze).
zielony0063
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2017, o 12:27

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: zielony0063 »

Xawery wydawał się w jakiś sposób powiązany z Uczelnią, nawet całkiem nieźle agitował. Szkoda, że po pojawieniu się bardziej konkretnych pytań / problemów zamilkł zupełnie .
Ort
Posty: 46
Rejestracja: 12 lip 2017, o 14:02

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Ort »

Tak, Kinga, zgadzam się z Tobą. Brak dbałości o uzyskanie rezygnacji/potwierdzenia, choćby telefonicznie czy mailowo, spowoduje desperackie poszukiwania na początku października. Sytuacja wybitnie niekomfortowa.
Kinga - widzę, że podałaś lokalizację Tarnobrzeg. To w sumie daleko od Opola, nic bliższego nie wybierasz? Rzeszów, Kielce, Lublin?
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: kinga1505 »

Brałam powaznie pod uwagę Lublin, ale od tego roku zmieniły się zasady rekrutacji, a nie zdawałam rozszerzonej matematyki. Podobnie Kielce.
Zastanawiam się nad Katowicami i Białymstokiem (ponieważ uczelnia jest bardzo w porzadku i studiowałam wczesniej, więc trochę znam UMB i miasto ).
A Ty wybierasz się może na med w tym roku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości