Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ort
Posty: 46
Rejestracja: 12 lip 2017, o 14:02

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Ort »

No, o Białymstoku, to rzeczywiście naczytałem się świetnych opinii, muszę przyznać. O Katowicach piszą najczęściej odwrotnie. Kielce, to żadna uczelnia trójprzedmiotowa, matematyka ma tam tak nikłą wagę. Chyba, że ktoś napisał wybitnie chemię, a kiepsko matmę podstawową. Wtedy może stracić te decydujące oczka". Jak dla mnie to w grę wchodzą Lublin lub Olsztyn z oczywistą preferencją tego pierwszego z uwagi na odległość.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: _włóczykij »

A myslicie, ze prog w Opolu do ile dobije?
Ort
Posty: 46
Rejestracja: 12 lip 2017, o 14:02

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Ort »

Biorąc pod uwagę sposób rekrutowania, ostatecznie spadnie poniżej 165 (rzeczywisty 155). Jeżeli jesteś z Opolszczyzny - zwiększa szanse swoje szanse.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: kinga1505 »

Ort pisze:
16 lip 2017, o 15:04
Kielce, to żadna uczelnia trójprzedmiotowa, matematyka ma tam tak nikłą wagę.
Matematyka jest na max. 20 pkt. , przy słabo napisanej podstawie traci się kilkanaście pkt. , co na lek ma duze znaczenie. O Katowicach opinie są podzielone , część osób nie jest jakoś bardzo niezadowolona.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: _włóczykij »

Czemu zwieksza szanse, jak ktos z Opolszczyzny jest?
fila
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 16:41

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: fila »

Nie tylko Opole bierze ksero dokumentów, robią tak też niektóre inne uczelnia, a rekrutacja jakoś postępuje, więc ludzie muszą informować o rezygnacji. Gorzej by było gdyby wszędzie brali oryginały i masz człowieku np 1 dzień żeby wybrać papiery z jednej uczelni i przewieźć na inna to by dopiero był ból. Z tego co zauważyłam Xawery nie ogarnia zbytnio rekrutacji na lekarski, widocznie nie zajmuje się tym. Gdy byłam zawieźć dokumenty to odniosłam wrazenie ze kobiety w komisji znają sie na rzeczy i wbrew temu co pisze Xawery zdają sobie sprawe z tego ze dla 99% rekrutujacych do Opola ich uczelnia jest na ostatnim miejscu, więc uważam że rekrutacja nie pójdzie tak źle i jeszcze w lipcu mozna spodziewać się telefonów z komisji, o ile ludzie faktycznie ogarna sie z szybkimi rezygnacjami.
Ort
Posty: 46
Rejestracja: 12 lip 2017, o 14:02

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: Ort »

[at] - strata aż kilkunastu punktów z powodu urwania 0.1 wyniku z chemii na rzecz 0.1 matematyki wydaje się mało prawdopodobna.
[at] - przeczytaj sobie mój wcześniejszy post na temat sposobu rekrutacji do Opola, to zrozumiesz.
A tu masz potwierdzenie
nto.pl/serwisy/akademicka/a/test-na-medycyne-na-uniwersytecie-opolskim-zdaly-1463-osoby,12263659
Na marginesie dodam, że w prestiżowym chyba jeszcze tylko w prestiżowym Fryczu jest coś podobnego - rozmowa kwalifikacyjna. Tak że tego.
[at] - no właśnie. Jak dla mnie, to właśnie respektowanie jedynie oryginału przerwie ten chocholi taniec z okupowaniem kilku, kilkunastu uczelni przez jednego kandydata. Ewentualnie jeden system rekrutacyjny na całą Polskę, tak jak UCAS w Wielkiej Brytanii i ograniczenie możliwości rekrutacji do np. 4 uczelni.
fila
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 16:41

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: fila »

Jeden system rekrutacyjny byłby świetny, ale co do oryginałów to się nie zgodzę. Uczelnie musiałyby dawać wtedy znacznie więcej czasu na dowiezienie dokumentów, a to wcale nie usprawniłoby rekrutacji, bo teraz we wrześniu często jest na to tylko 1 dzień. Chyba ze jako oryginał przyjmiemy też oryginalny odpis to wtedy sie zgodzę, bo dwa komplety dokumentów powinny w zupełności każdemu wystarczyć, ale to by jakoś specjalnie też nie usprawniło rekrutacji, bo nadal można by blokować przynajmniej 1 uczelnie, no ale obecnie ludzie blokują nawet po 4 wiec zawsze coś.
zielony0063
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2017, o 12:27

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: zielony0063 »

Odnośnie cyrku z studentami widmo, to wydaje mi się, że niektórym uczelniom to nawet trochę na rękę - kasa na takie widmo idzie, a dodatkowo na początku roku są miejsca, które można obsadzić czasem w jakiś dziwny i/lub niestandardowy sposób (a uczelnia nic nie traci, bo na widmo idą pieniądze z Państwa).

Według mnie, problem leży u źródeł, czyli w naszym chorym Państwie.
Jakby ministerstwo skorelowało przekazywaną kasę z np. peselem studenta, to już w I miesiącu mogłoby wychwycić zdublowanych studentów, obciąć uczelniom kasę i nie płacić za widma .
Jak uczelnie miałyby interes, to i z rekrutacją nie byłoby problemu.

Póki co, interes mają w studentach duchach .
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: kinga1505 »

[at] Wszystko zależy od tego jaką ma się sytuację. Nie mowie, że brak matematyki dyskwalifikuje dostanie się na lekarski, przy bardzo wysoko napisanej maturze dostajesz się na studia. Jednak wg mnie brak matematyki nie ma tak bardzo znikomego znaczenia. Max liczba pkt. to 200, czyli matematyka to 20/200 pkt. Mając podstawę z mat na 30% możesz zdobyć max. 283 pkt. Mając np 170 pkt. z biologii np. 75 % i chemii 95% i 40 % mat podstawa masz 155 pkt. rekrutacyjnych. Przy 165 pkt. ,czyli chemia 90%, biologia 75% masz 151 pkt. Taką punktacja w tym roku wejdzie na większość dwuprzedmiotowek, więc nie jest zła., przy tak obleganym kierunku jak lekarski gdzie liczy się każdy pkt. , brak matematyki nie ma wcale tak niewielkiego znaczenia.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: kinga1505 »

fila pisze:
16 lip 2017, o 21:06
Nie tylko Opole bierze ksero dokumentów, robią tak też niektóre inne uczelnia, a rekrutacja jakoś postępuje, więc ludzie muszą informować o rezygnacji.
Sposób rekrutacji Opola byłby dobry, ale dla jakiegoś mniej obleganego kierunku, dla lekarskiego taki sposób rekrutacji to nieporozumienie. Najlepszy byłby jeden system dla wszystkich uczelni . Absolwenci rekrutują się na dowolną liczbę kierunkow, uczelnie puszczają listy, każdy ma np. 3 dni na wybranie i zaakceptowanie 1 kierunku na 1 uczelni(na elektronicznym koncie), uczelnia puszcza kolejne listy aż do wypełnienia limitów miejsc. Pod koniec września byłby czas na dowiezienie dokumentów w 1 miejsce. To usprawniłoby rekrutację zakończyłaby się pod koniec lipca/ w sierpniu, a nie październiku.
chemik987
Posty: 96
Rejestracja: 13 lip 2016, o 17:51

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: chemik987 »

[at] rozumiem twój tok rozumowania ale bądźmy poważni matematyka podstawowa jest prosta i jeśli ktoś ma wysoki wynik z biologii i chemii to nie ma szans by na te mimimum 80% matmy nie napisał
nieogarniam
Posty: 7
Rejestracja: 5 lip 2017, o 14:48

Re: Medycyna na Uniwersytecie w Opolu.

Post autor: nieogarniam »

Troche zastanawiające jest to, że od lipca rekrutacja bedzie przebiegać niejawnie. Rozmawiając z panią z rekrutacji, zapytałam, czy jeżeli będa duże zmiany po tej ostatecznej liscie opublikują kolejne, od razu to wykluczyła.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości