Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: SilentShout »

village pisze: Ludziska litości, błagam!
Błagam, pomyśl 10 razy, zanim wyślesz kolejny post w tym stylu.
village pisze:Sorry, ale niektórym to ja się dziwię, a ich przyszłym pacjentom współczuję Albo lekarski albo dentystyczny, ale BYLE się dostać
Szok totalny Ludzie, jesteście dorośli, powinno się wiedzieć,że oba te zawody się różnią i są za****** wymagające. Wiem, od razu padają pytania Ale ja jeszcze nic nie wiem o tych zawodach, to co się dziwisz, że jak nie lek to lek-dent, oby się ostać na medycynę?
Idzie się dla kasy albo z paru innych powodów i tyle w temacie. Nie oszukujmy się, że istnieje jakieś powołanie Może u nielicznych jednostek.
village pisze: chyba każdy wie co chce robić? gdzie się widzi za 15lat? co go bardziej kręci, jakie ma zdolności? Fotel dentystyczny czy dyżury szpitalne? (sory za skrótowość mysli wobec obu fachów). A tu oby tylko się dostać bo medycynya i stomatologia to piękny biały fartuch, wypięta pierś bo doktor przez wielkie D i duma wśród rodziny i sąsiadów
No ciekawe jak ktoś może po LO wiedzieć, że chce być lekarzem dentystą. Idzie się w ciemno, nawet jak ktos ma rodziców pracujących w danym zawodzie, to i tak nie wiesz, czy się spodoba. Tu dopiero po I roku można się dobrze określić (fantomy). Przed reformą dopiero na II roku wchodziły przedmioty stomatologiczne. Ja np cały I rok lek-dentu zastanawiałam się, czy nie lepiej zacząć lek od zera (i wielu moich znajomych także). Teraz dopiero wiem, że jakoś się w tym odnajduję, opracowywanie i wypełnianie ubytkow jako tako wychodzi, na praktykach też było okej, zobaczymy jak będzie na III roku przy pacjentach
village pisze:Nie kumam jak jedenk kierunek może być, a tak gdybym się nie dostał? Przecież to dwa inne zawody, inne umiejętności (choć zbliżone po częsci, ale).
No to gratuluję, jesteś jedną z niewielu osób, którą jeszcze przed rozpoczęciem studiów wie, że to jest TO. Ciekawe tylko, czy w ciągu paru kolejnych lat ani razu się nie zawahasz
village pisze:Gdybyście mieli jak kiedyś egzamin na jeden wybrany kierunek to jak byście piszczeli? ojej nie mogę skłądać na więcej i mi pochwały za biały kitel uciekną
tak, to byłaby tradżedi
#wtf #lol #omg

a ten argument z państwem - no sorry, ale ja tego państwa nie umiem jakoś brać na poważnie, przynajmniej nie teraz i wątpie, żeby jakiś maturzysta myśląc o swej przyszłości zastanawiał sie, czy aby przypadkiem nie nadszarpnie niepotrzebnie budżetu
majonezwpromocji
Posty: 60
Rejestracja: 17 mar 2011, o 17:09

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: majonezwpromocji »

SilentShout pisze: Idzie się dla kasy albo z paru innych powodów i tyle w temacie. Nie oszukujmy się, że istnieje jakieś powołanie Może u nielicznych jednostek.
Zgadzam się, ja idę na medycyne, żeby dobrze zarabiać i nigdy nie czułem nic takiego jak powołanie. Wszelkie predyspozycje i umiejętności można zdobyć lub wyszlifować. Być dobrym w zawodzie to nie jest powołanie. To zdobyte doświadczenie, umiejętności i odpowiednie nastawienie.

Chciałem odpisać użytkownikowi village po jej kontrowersyjnym poście, ale zrobiliście to lepiej starsi studenci.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: Agher »

Tyle, że jak ktos chce dobrze zarabiać zaraz po studiach to niech idzie raczej na stomatologię, albo szybko się zorientuje się jak wyglada życie mlodego lekarza w naszym kraju. Swoją drogą medycyna praktyczna ostatnio kilka ciekawych artykulow o tym wydała na swoim portalu. Fakt, po lekarskim pieniądz można mieć naprawdę dobry ale po specjalizacji. I do tego trzeba być naprawdę niezłym w tym co się robi i mieć głowę na karku. I żeby nie było - ja nie mówię, że lekarz zarabia generalnie mało Ale kokosy jakich się niektórzy spodziewają po studiach to mit

Awatar użytkownika
eufemizm194
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2013, o 11:21

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: eufemizm194 »

Nie wiem ile, ale jakaś cześć idzie tylko dla kasy i niestety ale znam takie przypadki. Powiem więcej, żeby jeździć furą za ponad 0,5 miliona zł, mieszkać w willi i latać 4 razy w roku na wakacje po całym świecie wcale nie trzeba być dobrym ani nawet mieć umiejętności , za to dużą chęć i umiejętność kręcenia pieniędzy - wiem z autopsji sad but true
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: vahti »

Powołanie to jest coś, co się ma do pierwszego kolokwium z anatomii.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: Mårran »

vahtinek, definicja na 100%
Pani Buka
kinius398
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2007, o 13:04

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: kinius398 »

cześć
Mam pytanie jak myślicie mam 160 punktów z takim wynikiem mam szansę na niestacjonarne do białego stoku ?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

[Link] Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: Collo »

Wystarczy poszukać progów z poprzednich lat: post604572.html#p604572. Biorąc pod uwagę, że w tym roku próg na lekarski stacjonarny jest niższy niż rok temu to pewnie i na niestacjonarny trochę się obniży.

I ludzie. Białystok pisze się razem.
kinius398
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2007, o 13:04

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: kinius398 »

Dzięki Colloportus
Z tego co zobaczyłam to próg do białegostoku z pierwszej listy będzie o punkt wyższy niż rok temu bo w poznaniu i gdańsku progi są też o 1 punkt wyższe
Awatar użytkownika
Heisenberg
Posty: 64
Rejestracja: 1 sie 2013, o 13:27

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: Heisenberg »

witam, wiecie moze o której godzinie jest jutro ogłoszenie wyników?
kinius398
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2007, o 13:04

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: kinius398 »

Heisenberg ile masz punktów ?
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: sandoz »

O której wyniki ?
snapple-2105
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2013, o 01:55

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: snapple-2105 »

Pewnie jakos po 14.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości