Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Heisenberg
Posty: 64
Rejestracja: 1 sie 2013, o 13:27

Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: Heisenberg »

Witam wszystkich.

Mam do was pytanie. Jaki przewidujecie próg końcowy na lek płatny, pytam ponieważ na stacjo próg jest już dużo niższy niż w zeszłym roku (2012:170 (88) 2013:168 (78) ). Czy to się odbije na wyniki na niestacjo?
snapple-2105
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2013, o 01:55

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: snapple-2105 »

Hej
tez jestem ciekawa mysle, ze bedzie podobnie +/- 2 pkt.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: joannaoka »

A na lek-dent jaki próg wróżycie? Spadek?
Awatar użytkownika
village
Posty: 80
Rejestracja: 4 sie 2013, o 08:06

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: village »

może moje pytanie wydać się kontrowersyjne lub nie rozsądne, ale czy warto wydawać tyle kasy by studiować niestacjonarnie? Nie lepiej pouczyć się i dostać na stacjonarne? To kupa kasy płacona za studiowanie gdzie w Polsce póki co (narazie bo jak będzie to sie można domyslić) są bezpłatne. Przy dzisiejszej maturze to ja bym jeszcze raz pisała, a jak bym za drugim razem się nie dostała to dałabym spokój. Cóż może to nie dla mnie, bo gdyby większość pisała słabo, a skoro ktoś pisze po 95% z obu to można, więc może to studia nie dla mnie. A takie wydawanie kasy ma sens? Ok moja opinia moją, ale chętnie poznam wasze
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: Jivan »

village pisze:może moje pytanie wydać się kontrowersyjne lub nie rozsądne, ale czy warto wydawać tyle kasy by studiować niestacjonarnie? Nie lepiej pouczyć się i dostać na stacjonarne? To kupa kasy płacona za studiowanie gdzie w Polsce póki co (narazie bo jak będzie to sie można domyslić) są bezpłatne. Przy dzisiejszej maturze to ja bym jeszcze raz pisała, a jak bym za drugim razem się nie dostała to dałabym spokój. Cóż może to nie dla mnie, bo gdyby większość pisała słabo, a skoro ktoś pisze po 95% z obu to można, więc może to studia nie dla mnie. A takie wydawanie kasy ma sens? Ok moja opinia moją, ale chętnie poznam wasze
jak komuś gorzej poszła matura a ma kasę to dlaczego nie, tylko gorzej to rozumiem te 20 pkt niżej progu, ale jak ludzie co mają po 70% z obu matur i oni twierdzą że to brak szczęścia no to sorry, ale dla takich nie powinno być miejsca na medycznej , mając 140 pkt i by chcieli być lekarzami, ja w to nie uwierzę że to stres maturalny. Na szczęście na najniższym progu w Kato próg poszedł trochę więc może zatrzyma się bliżej tego 150
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: joannaoka »

licealistaa2012, patrzę,że wróciły Ci te gorsze dni, jak je kiedyś nazwałeś. Z tego co wiem to jeszcze niedawno myślałeś o medycynie we Lwowie,a teraz już nawet na niestacjo w Polsce uczą się ludzie niegodni zawodu lekarza? Jak to się nazywa fachowo, hipokryzja?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: Jivan »

Dziewczyno jak sobie radziłaś na języku polskim bo widzę że czytanie ze zrozumieniem u Ciebie kuleje, więc postaram Ci się przypomnieć i odpowiedzieć na pytanie

Po pierwsze mam poważanie do studentów niestacjonarnych dlatego odpowiedziałem koleżance wyżej o tak:
licealistaa2012 pisze:jak komuś gorzej poszła matura a ma kasę to dlaczego nie, tylko gorzej to rozumiem te 20 pkt niżej progu
Następna część mojej wypowiedzi:
licealistaa2012 pisze:ale jak ludzie co mają po 70% z obu matur i oni twierdzą że to brak szczęścia no to sorry, ale dla takich nie powinno być miejsca na medycznej , mając 140 pkt i by chcieli być lekarzami, ja w to nie uwierzę że to stres maturalny. Na szczęście na najniższym progu w Kato próg poszedł trochę więc może zatrzyma się bliżej tego 150
Tłumaczę:
Czyli chodziło o to że mając 140pkt i poniżej to trochę śmieszny wynik jak na medyczną, dlatego nie obraziłem żadnego studenta niestacjonarnej medycyny , bo po prostu nikt z takim wynikiem się jeszcze nie dostał

joannaoka pisze:Z tego co wiem to jeszcze niedawno myślałeś o medycynie we Lwowie,a teraz już nawet na niestacjo w Polsce uczą się ludzie niegodni zawodu lekarza?
Co do tego pytania to już chyba masz odpowiedź, ale jeszcze raz, póki co nie było progu pkt na kierunek lekarski niżej 140pkt, więc jak to ty nazwałaś nie uważam że są to ludzie niegodni .

Jeśli ktoś się dostanie mając mniej niż 140 to tak będę uważał.

Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości moich postów, lub nawet innych użytkowników pisz na priv, postaram się wytłumaczyć
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: _włóczykij »

Może coś w tym jest co mówisz, licealisto.

Ale studia, a matura to trochę dwie inne rzeczy. Matura sprawdza umiejętność też logicznego napisania swojej wypowiedzi, musi zawierać dobrze dobrane spójniki i często nie przewiduje więcej niż jedno rozwiązanie. Mówię o biologii. Fakt. Jeżeli ktoś pisze chemie słabo, to masz racje. Bo akurat chemia jest na prawdę na logikę, da się jej wyuczyć i masz wynik ok, to wszystko masz okej.

A studia. to UMIESZ i zaliczysz albo nie umiesz i koniec. Na prawdę matura z biologii a medycyna to jest całkiem co innego. Ja to wiem, bo studiuję, nie to co Ty

Ale też coś w tym jest. Bo jednak ktoś pisze na te +90. Ale czy wszyscy radzą sobie na tej medycynie?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: Jivan »

adele, No i tak jak mówisz, matura nie jest pełnym wyznacznikiem wiedzy, komuś gorzej poszło, idzie na niestacjo, ale żeby nie dobić do powyżej 70% z obu to już raczej troszkę brak wiedzy i taktyki maturalnej, sam wiem po sobie tez plotłem że klucz jest beznadziejny, ale tego można się nauczyć ćwicząc zbiory zadań .
I też się zgadzam że ci co mieli ponad 90% radzą sobie nieraz gorzej niż ci co dostali się ostatniej listy choćby na SUM i mieli te łącznie prawie 150
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: joannaoka »

licealistaa2012 pisze: ale jak ludzie co mają po 70% z obu matur i oni twierdzą że to brak szczęścia no to sorry, ale dla takich nie powinno być miejsca na medycznej , mając 140 pkt i by chcieli być lekarzami, ja w to nie uwierzę że to stres maturalny. Na szczęście na najniższym progu w Kato próg poszedł trochę więc może zatrzyma się bliżej tego 150
Chyba masz nieaktualne dane,bo w 2011 i 2010r. próg na niestacjo lekarski (ŚUM) było właśnie 140pkt, a na lek-dent nawet 135 (2011r.)

A z tego co wiem to kilka lat wcześniej próg był jeszcze niższy.
Więc radziłabym raczej trzymać się tej samej wersji,bo 140pkt i PONIŻEJ 140pkt to troszkę różnica
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: sandoz »

A na PUM w Szczecinie z 3 przed.116 punktów na stome niestacjon. w zeszłym roku i daje dziewczyna rade.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: joannaoka »

I oby tak dalej dawała radę! )

A więc widzisz drogi Licealisto2012 tudzież jak wolisz Jivan - wszystko jest możliwe!
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna niestacjonarna 2013/2014

Post autor: Agher »

a potem się okazuje że taka osoba z niestacjo co miała 140 punktów jest lepsza od takiej co dostała się ze 190+. Bo ta ze 140 szanuje każdą minutę zajęć, a ta ze 190+ ma wszystko gdzieś, bo przecież i tak jest ciężko wylecieć . Tak naprawdę wszystko zależy od konkretnego człowieka, a nie od wyniku z matury.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości