Medycyna po farmacji?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Medycyna po farmacji?

Post autor: zazu24 »

Kochani!
Postanowiłam założyć ten wątek, by poznać Wasze opinie i/lub Wasze doświadczenia i historie.
Mam 26 lat, skończyłam studia farmaceutyczne, aktualnie pracuje w aptece jako magister - jednak zdecydowanie nie jest to spełnienie moich marzeń.
Zawsze marzyłam o medycynie, nawet dostałam się na nią po liceum - nie wierząc jednak kompletnie we własne siły zdecydowałam się na farmację.
Teraz, będąc rozczarowaną pracą w aptece, znów w mojej głowie zaświtała myśl o kierunku lekarskim.
Chciałabym poznać Wasze zdania na temat rozpoczęcia studiów medycznych po skończonym już innym kierunku. Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia lub studiuje z kimś o podobnej historii?
Czy ma sens rozpoczynanie czegoś nowego w wieku 26 lat czy lepiej po prostu rozejrzeć się za jakimiś kursami czy podyplomówkami i przebranżowić się bardziej bezboleśnie?
Będę wdzięczna za Wszystkie rady
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: Medycyna po farmacji?

Post autor: sternensucherin »

To zależy od Ciebie czy to ma sens
Musisz sobie zadać parę ważnych pytań. Czy jesteś gotowa skończyć studia najwcześniej w wieku 32 lat i być do tej pory zupełnie niesamodzielna finansowo? Czy chcesz pracować przez rok za grosze na obowiązkowym stażu w wieku 33 lat? Czy chcesz robić specjalizację przez kolejne 6 lat, którą najwcześniej zakończysz mając 40 lat (wciąż zarabiając grosze)? Czy jednak wolisz założyć rodzinę, mieć czas dla siebie oraz bliskich i pieniądze na utrzymanie domu bez ciągłego obciążenia olbrzymią odpowiedzialnością?
Czy są takie osoby jak Ty na lekarskim? Owszem, trafiają się nawet ludzie zaczynający jeszcze później, bo w wieku ok 30 lat. Pozostaje tylko kwestia priorytetów w życiu.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna po farmacji?

Post autor: Mårran »

Bez przesady z tymi groszami. Mając zawód może sobie dorobić na stuydiach (ludzie u mnie pracowali), na stażu spokojnie może pracować poza stażem, tylko nie jako lekarz, na specjalizacji jest już pełnoprawnym lekarzem, więc nie musi ciągnąć za 2,5 tys.
Pani Buka
Molinezja
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 21:54

Re: Medycyna po farmacji?

Post autor: Molinezja »

Oczywiście, że jest sens! Ja sama studiuję, dodatkowo pracuję (da się pogodzić wbrew pozorom te studia z pracą) i również mam inny kierunek studiów za sobą
Dla mnie nie było innej opcji. Żadne kursy, podyplomówki czy inne tego typu nie wypełniłyby tej pustki po niespełnionym marzeniu. I argument o późniejszym rozpoczęciu pracy zawodowej i zarabianiu początkowo śmiesznych pieniędzy nie miał dla mnie najmniejszego znaczenia. Do emerytury i tak zostanie jeszcze sporo lat
Generalnie jeśli jesteś pewna w 100%, że tego właśnie chcesz, z pewnością nie pożałujesz.
Molinezja
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 21:54

Re: Medycyna po farmacji?

Post autor: Molinezja »

A dodatkowo masz taki zawód, że możesz elastycznie dogadać się z godzinami i dniami pracy w czasie studiów, są przecież apteki całodobowe i weekendowe
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Medycyna po farmacji?

Post autor: zazu24 »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!
Molinezja, a mogę wiedzieć ile dni w tygodniu udawało Ci się pracować? Udało się pociągnąć pół etatu? I gdzie studiujesz?
Molinezja
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 21:54

Re: Medycyna po farmacji?

Post autor: Molinezja »

Studiuję w Katowicach, a pracuję od pierwszego roku mniej więcej na pół etatu. Oczywiście wymaga to poświęcenia i niekiedy zmęczenie jest ogromne, zwłaszcza kiedy inni odsypiają w weekend a Ty biegniesz do pracy ale wszystko da się ogarnąć, co więcej w pierwszych terminach Podobno im więcej ma się na głowie, tym bardziej jest się zorganizowanym i całkowicie się z tym zgadzam.
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Medycyna po farmacji?

Post autor: kinga1505 »

Rozpoczecie studiow w wieku 26 lat, to nie jest jeszcze bardzo pozno.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości