Medycyna przed 30-tką

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Mårran »

Kaya, ja też kończę niedługo 28 lat Piontka!

A z czego robisz doktorat? Coś bardziej z analityki czy wety? Fajnie, że robisz, bo dr na drzwiach gabinetu dobrze i fachowo brzmi
Pani Buka
rubisco
Posty: 35
Rejestracja: 18 maja 2017, o 12:13

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: rubisco »

Jeśli w tym roku mi się uda dostać na lekarski - próbuje pierwszy raz - to studia skończę za sześć lat, czyli mając 44 lata. Jeśli nie pójdę na studia, to i tak za 6 lat będę miał 44. Wniosek - lepiej pójść, niż nie pójść.
Medyk 300

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Medyk 300 »

Rozwincie dalej ten temat, bo ciekaw jestem wszystkiego.
Sam jestem stary w pazdzierniku kończę 23 lata, i myślę o poprawie w przyszłym jak wrócę

Kalina
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2017, o 19:53

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Kalina »

Xx_Bloody_xX pisze:Jak dobrze wiedzieć że to nie tylko ja tak późno chcę wystartować z medycyną

Mam 25 lat rocznikowo, będę poprawiać maturę w przyszłym roku biologia i chemia. Chętnie wzięłabym udział w jakiejś grupie wsparcia - pouczyła się z kimś, zwłaszcza że można powiedzieć że będę uczyć się od 0 5 lat w branży IT.


Możemy stworzyć grupę na fb/slacku, co Wy na to?

Powstała taka grupa? A jak nie - robimy?
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Admin »

Kalina pisze:Powstała taka grupa? A jak nie - robimy?
To forum nie wystarcza?
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: neocortex »

avis pisze:
5 cze 2017, o 00:53
Na internie większość pacjentów to osoby stare, zapach tam specyficzny, do tego chyba mieliśmy pecha bo większość pacjentów z którymi mieliśmy
doczynienia to były osoby uzależnione od alkoholu. Szybko nam się znudziło macanie pijackich brzuchów, więc wzięli nas na kolonoskopię, gmeranie w tyłku pacjenta wężem przez pół godziny też nie należało do ciekawych rzeczy. [.] było fajnie do momentu jak się dzieciakowi kocyk nie wzięło, zaczął drzeć się jak opętany przez całe badanie.
Matko, całe szczęście, że na ten lekarski nie poszłeś/szłaśNie wiesz, że nie chorują tylko piękni, pachnący i młodzi? Takim słownictwem się pacjentów opisuje u Was na studiach?


Z perspektywy osoby, która poszła sporo spóźniona - studiuje się inaczej niż na innych kierunkach, trzeba się pozbyć niektórych swoich nawyków z nich wyniesionych. Ale doświadczenie ma swoje plusy, człowiek wie, że kolokwium to nie armageddon, a 2 to nie koniec świata
Jest czas na jakąś dorywczą pracę, ale bierzcie pod uwagę, że po 26 r.ż. już nie jest tak przyjemnie, jeśli chodzi o zatrudnienie na godziny, bo pracodawca musi odprowadzać całość składek i niejednokrotnie woli wziąć kogoś młodszego. Czas jest też na rodzinę, studentki dzieci rodzą i nie jest to jakiś ewenement. Oczywiście odbywa się to kosztem całkiem przydatnych rzeczy - kół naukowych, konferencji, dodatkowych dyżurów itp, ale to jest dla ambitnych, część bezdzietnych i bezrobotnych też niekoniecznie się angażuje w takie rzeczy. Zajęcia kliniczne sa fajne, pacjenci są w znacznej większości mili i pomocni i pozwalają się na sobie uczyć. I nie, nie są to same pijaki i śmierdzący starzy ludzie (wtf!). Zresztą osoba uzależniona od alkoholu to osoba chora i pacjent, któremu należy pomóc a nie oceniać, bo nie od tego tam jesteśmy

Są specjalizacje, które nie wymagają siedzenia na dyżurach długimi nocami i niewidzenia się z dzieckiem po kilka dni. I takie, które dają relatywnie niezłe pieniądze w dość krótkim czasie (medycyna rodzinna chociażby). Także to nie jest tak, że za 2 tys musicie tyrać do 50. Nie zmienia to faktu jednak, że zarobki rezydentów są idiotycznie niskie i tu frustracja może Was zjeść. I też pamiętajcie, że jednak jest to praca, gdzie ludzie umierają, dzieją się tragedie i Wy w tym siedzicie. I decydujecie o czyimś zdrowiu i życiu, błędy mają większe konsekwencje niż manko w kasie czy projekt niedostarczony w terminie.

Jeśli miałabym wskazać coś, co rzeczywiście ma związek z wiekiem to 1. trochę brak kasy - bo jak się ma lat 30 to już głupio od rodziców ciągnąć, trzeba jednak się zorganizować finansowo. Jak się ma lat 19 to jednak inaczej to wygląda. I 2. zmeczenie materiału. To są długaśne studia, wymagają czegoś więcej niż przespania zajęć i podpisania się na liście i generalnie jak się studiuje już jakiś 8 czy 9 czy 10 rok, to niestety trochę ma człowiek dosyć.


Grupa na fb jest, wystarczy poszukać
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Piotrr »

Neocortex na którym jesteś roku i jak duży poślizg &#128518? Witam w drużynie &#128515
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: _kajka_ »

Ja też z poślizgiem - od września zaczynam lekarski w Lublinie, w wieku 24 lat
neocortex pisze:
24 cze 2017, o 15:45
Grupa na fb jest, wystarczy poszukać
Szukam, szukam. I nic. Możesz podać nazwę?
Medyk 300

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Medyk 300 »

A nie od października przypadkiem?
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Admin »

_kajka_ pisze:
24 cze 2017, o 16:21
Szukam, szukam. I nic. Możesz podać nazwę?
Jak już znajdziesz to zaproś grupowiczów do naszego forum
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: _kajka_ »

Medyk 300 pisze:
24 cze 2017, o 17:34
A nie od października przypadkiem?
Jasne, zagalopowałam się Na poprzednich studiach zaczynałam zawsze we wrześniu.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Piotrr »

kajka super i gratuluję! Ja zaczynałem w wieku 23 lat &#128515 będziesz miała dość nie raz, ale też nie raz będzie Ci się podobało i poczujesz satysfakcję jak nigdy ☺
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
_kajka_
Posty: 52
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 08:08

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: _kajka_ »

Piotrr, dzięki za miłe słowa! Jak tam sobie teraz radzisz? Z podpisu wynika, że skończyłeś IV rok na PUMie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości