Medycyna przed 30-tką

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
greensky
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2017, o 17:47

Medycyna przed 30-tką

Post autor: greensky »

Cześć,

mam 28 lat i jakiś czas temu skończyłem studia na kierunku humanistycznym. Od kilku tygodni zastanawiam się nad rozpoczęciem medycyny od 2018 roku. Musiałbym napisać maturę rozszerzoną z chemii (mam napisaną maturę rozszerzoną z biologii z dość dobrym wynikiem). Jestem w stanie przez ten rok przygotować się do matury z chemii. W liceum byłem na profilu biologiczno-chemicznym i z biologią/chemią nie miałem nigdy większych problemów.

Piszę tutaj, ponieważ chciałbym poznać ludzi w podobnej sytuacji. Zależy mi na poznaniu kogoś, aby móc się wzajemnie wspierać a potem może nawet wynająć coś wspólnie? Oczywiście jeśli oboje/obaj zdecydujemy się na kierunek lekarski i podążymy za naszymi marzeniami.

Czekam na wiadomości, w odpowiedzi mogę podać swojego maila lub numer telefonu
greensky
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2017, o 17:47

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: greensky »

Interesują mnie studia medyczne, na których wymagana jest tylko biologia i chemia.

Najchętniej Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Ania_ldz
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2017, o 14:14

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Ania_ldz »

Hej:) ja w tym roku kończę 27 i mam nadzieję w końcu dostać się na medycynę stacjonarną:) poprawiam już setny raz, tzn chemię 2 krotnie, biologię też:D w zeszłym roku brakło mi 3 punktów. Co do medycyny i naszej strasznej starości. to uważam, że do pewnych decyzji trzeba dojrzeć i wiek na medycynie działa wyłącznie na naszą korzyść. Ja już się wybawiłam na poprzednich kierunkach - kosmetologii i pielęgniarstwie więc problemy natury sercowej czy imprezowanie odpada:) Trzymam kciuki i do roboty!
Ania_ldz
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2017, o 14:14

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Ania_ldz »

A chemię najlepszą masz w AON na Petrynie, uczy taka młoda nauczycielka:) bardzo miła ale kosa na maksa:) osobiście bardzo ją polecam.
Xx_Bloody_xX
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2017, o 08:42

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Xx_Bloody_xX »

Jak dobrze wiedzieć że to nie tylko ja tak późno chcę wystartować z medycyną

Mam 25 lat rocznikowo, będę poprawiać maturę w przyszłym roku biologia i chemia. Chętnie wzięłabym udział w jakiejś grupie wsparcia - pouczyła się z kimś, zwłaszcza że można powiedzieć że będę uczyć się od 0 5 lat w branży IT.


Możemy stworzyć grupę na fb/slacku, co Wy na to?
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: ślązakzimportu »

Przypominam Wam tylko, że zanim zdobędziecie specjalizację minie co najmniej 12 lat.

Pensja stażysty to 1462 zł na rękę.
Pensja rezydenta to 2275 zł na rękę.

Inną sprawą jest bardzo małe prawdopodobieństwo dostania się na specjalizację szczegółową.

Marzenia marzeniami, realne życie realnym życiem.
Molinezja
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 21:54

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Molinezja »

Bardzo radykalne podejście. Podczas studiów i stażu można dodatkowo pracować, podczas specjalizacji trochę podyżurować. Nawet jeśli płynność finansowa przyjdzie mniej więcej około 40stki, nadal pozostaje co najmniej 25 lat pracy w wymarzonym zawodzie. Naprawdę uważasz, że nie warto? Lepiej przez 40 lat siedzieć w czymś, co nie sprawia żadnej radości i mieć poczucie, że trochę się to życie zmarnowało? Nie sądzę.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: bedziedobrzeXd »

&#x15Bl&#x105zakzimportu pisze:Przypominam Wam tylko, że zanim zdobędziecie specjalizację minie co najmniej 12 lat.

Pensja stażysty to 1462 zł na rękę.
Pensja rezydenta to 2275 zł na rękę.

Inną sprawą jest bardzo małe prawdopodobieństwo dostania się na specjalizację szczegółową.

Marzenia marzeniami, realne życie realnym życiem.
a wiesz moze jak to wyglada na lek.-dent. ?
1/6 SUM WLK
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: mossa »

&#x15Bl&#x105zakzimportu pisze:Pensja stażysty to 1462 zł na rękę.
Pensja rezydenta to 2275 zł na rękę.
Plus dyżury. W przypadku stażysty nie robi to jakiejś strasznie wielkiej różnicy (chociaż de facto na rękę jest więcej niż wspomniana kwota), jeśli chodzi o rezydenta to różnica może już być duża, w zależności od chęci, specjalizacji i ośrodka. Tak gwoli ścisłości.
lek. mossa
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Mårran »

Zaznaczam, że i na stażu, i na specjalizacji, dyżury w pewnej liczbie są obowiązkowe, więc i pieniądze za nie są obowiązkowe", chyba że ktoś się upadla jakimiś wolontariatami, ale to już kwestia godności. Na niektóre szczegółowe dostać się bardzo ciężko (np. endokryny), na inne w miarę bezproblemowo, jak się przyzwoicie zda LEK.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Piotreklek »

Mårran, pytanie trochę poza tematem, ale jak już wspominasz o endokrynach - wiesz może jak to jest z robieniem tej specjalizacji po internie? Chętnie przyjmują internistów czy nadal jedyną możliwością jest wolontariat? z góry dzięki
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Mårran »

Jeśli gdzieś są miejsca, to na pewno chętniej biorą rezydentów, a więc trzeba na speckę iść od razu, nie po internie. Jeśli zaś miejsca są do wychodzenia, to po internie jest dobrze (nawet ugrać etat albo kontrakt), bo w czasie specjalizacji już można tam popracować jako specjalizant z interny i wyrobić sobie opinię.

Ale szczegółowej wiedzy nie mam, bo ja nie w tym kierunku idę
Pani Buka
Optyczka
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2017, o 09:34

Re: Medycyna przed 30-tką

Post autor: Optyczka »

Hej

Ja również rozważam medycynę przed 30, albo. chwilę po
Ludzie generalnie reagują hejtami w stylu, zwariowałaś jeszcze się tyle lat uczyć, a kiedy będziesz pracować itd.
Zarobki na stażu to nie problem, dla kogoś kto wybiera się ok 30 na wymagające studia to zakładam, że sytuację finansową ma już opanowaną. Studia dzienne da się godzić z pracą nawet na pełny etat, wiem bo robię tak od 2008 roku, etat zawsze można też zmniejszyć.

W liceum człowiek widział książkę z biologi/chemii/fizyki i łapał się za głowę. Teraz jak widzę taką książkę to mi się śmiać chce no bo co to jest przy tych wszystkich przeżytych sesjach? Też tak macie?
Jak Wam idą podejścia do matur? Ładny wynik za pierwszym, czy coś poprawiacie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości