medycyna w Białymstoku - rok 2

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
roofinho
Posty: 28
Rejestracja: 3 cze 2011, o 12:09

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: roofinho »

malinaa pisze:Wszystko jest do zrobienia
No jasne

Ja mam jedynie pół roku angielskiego do tyłu w różnicach programowych,mam nadzieje ze nie beda mi robic z tego powodu problemów.


Moge wiedziec na jakiej zasadzie sie przenosisz? Uderzasz w rekrutacji na 1 rok i potem składasz podanie, czy po prostu masz wysoką średnią?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: Agher »

mój kumpel przeniósł się po pierwszym roku z UMB na GUMed i musiał nadrabiać histologię (tam byli po egzaminie, u nas był po I semestrze) napisać egzamin z chemii (u nas jest tylko zalka), oraz nie uznali mu angielskiego (nie mam zielonego pojęcia dlaczego, on też nie) i musiał chodzić na GUMedowskie lektoraty. W sumie za wszystko kazali mu płacić, tak jakby miał warunki, więc nie wykluczone, że ten angol to musiał robić dla tego, żeby GUMed sobie kasę zarobił.

Czy miałaś embriologię na histologii czy macie embriologię osobno na drugim roku? Jeżeli miałaś histo+embrio+cytofizjologię w jednym, to myślę, że powinni Ci to spokojnie przepisać skoro już miałaś z tego egzamin i miałaś 2 semestry. Z resztą chyba wszyscy wiedzą, że na GUMedzie jest największa kosa właśnie z histo i chyba asystenci też zdają sobie z tego sprawę

I jak u was z biologią i biofizyką? Macie z tego egzaminy?
malinaa
Posty: 11
Rejestracja: 7 cze 2012, o 16:27

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: malinaa »

A więc tak: przez telefon ciężko się dokładnie dowiedzieć co robić, więc na wszelki wypadek składam na I rok raz jeszcze papiery. Mogę pojechać do Białego dopiero po 30 czerwca i wtedy mam nadzieję, że dostanę zielone światło od Waszego dziekana.

Angielski kazali prawdopodobnie robić Twemu koledze AGHER raz jeszcze bo mieliście mniej godzin lektoratu u Was niż u nas jest w planie studiów. Ogólnie rzecz biorąc każdy pretekst jest dobry by ciągnąć kasę.

Embriologię mamy osobno na 1 roku. Trwa do kwietnia i kończy się zaliczeniem. Także ciekawe czy przepiszą. Z histo jest dość ciężko, ale z anatomii jest dużo gorzej, uwierz mi.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2012, o 23:41 przez malinaa, łącznie zmieniany 1 raz.
malinaa
Posty: 11
Rejestracja: 7 cze 2012, o 16:27

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: malinaa »

Biologia i biofizyka jest u nas na 2 roku, także jeszcze tego nie miałam. Egzamin jest z biofizyki a z biologii zaliczenie
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: darthbrother »

Powiem tylko, że osoby idące teraz na drugi rok u nas MOGĄ (raczej nie muszą) mieć małe zmiany jeśli chodzi o fizjologię i biochemię.
gercio

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: gercio »

darthbrother pisze:Powiem tylko, że osoby idące teraz na drugi rok u nas MOGĄ (raczej nie muszą) mieć małe zmiany jeśli chodzi o fizjologię i biochemię.
Dlaczego?
Z biochy pewnie daltego, że się kierownik zmienia, a fizjo?
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: vahti »

Też ponoć prof. G. ma odejść. prawdopodobnie zakład przejmie prof. Ch., nie zdziwiłbym się gdyby w końcu wprowadzili test, jak w każdym cywilizowanym miejscu.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: Agher »

Ja dodam ze co roku sa te same gdybania więc zalecam poczekać na październik

skowron136
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, o 00:10

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: skowron136 »

siema, mam taką prośbę, czy mógłby ktoś przesłać mi z aktualnych studentów przykładową giełde z egzaminu z anatomii, interesują mnie jak wygląda u was taki egzamin.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: vahti »

Te giełdy teraz są już mało warte, program się zmienia.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: Agher »

Ba, zmienia się diametralnie, bo nie będzie już łaciny, więc ABSOLUTNIE nie ma po co patrzeć na stare materiały z anaty
joannaange
Posty: 247
Rejestracja: 5 cze 2011, o 08:18

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: joannaange »

malinaa a jaką masz średnią?
Ja też jestem po I roku i chcę się przenieść na UMB, byłam dziś w dziekanacie w tej sprawie i krótko mówiąc była to zniechęcająca wizyta.
Awatar użytkownika
aleksandra_91
Posty: 162
Rejestracja: 14 paź 2010, o 09:09

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: aleksandra_91 »

hej prawdopodobnie dostanę się na lek na umb, jestem po pierwszym roku farmy i mam pytanie, czy istnieje coś takiego jak giełdy, notatki do sprzedania przez ludzi ze starszych roczników ? na farmie miało się to dobrze, rynek kwitł, a nie powiem, notatki starszych roczników przydawały się. Jednak teraz będą obowiązywały już studia 5letnie, wieć jeżeli nawet ktoś miałby do sprzedania notatki itp, opłacałoby się to kupować, czy po prostu byłoby to naciąganie ? Oczywiście zaraz się niektórzy obruszą, że trzeba wszystko samemu, oczywiście, sama uczyłam się dobrze na farmie i dobrze zakonczyłam rok, jednak dużo czasu oszczędza się na gromadzeniu, drukowaniu i spisywaniu niiektórych przydatnych materiałów. pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 49 gości