medycyna w Białymstoku - rok 2

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gercio

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: gercio »

Moim zdaniem nic nie trzeba kupować, materiały/giełdy krążą po necie. Wszystko można dostać za darmo od ludzi z roku, czy też starszych studentów.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: SilentShout »

Dokładnie, nie ma co się nabierać na ogłoszenia.
Na stomie mieliśmy wypasionego gmaila i wszystko ostatecznie było za free, bo każdy wrzucał co miał i reszta korzystała
Nie wiem co ci ludzie z ogłoszeń chcą teraz wciskać I nawet nie wiadomo, czy w nowym programie do czegoś to się jeszcze nada

Jak pierwszoroczniaki będą dobrze żyły ze starszymi, to nie powinno być problemu ze źródłami wiedzy
Awatar użytkownika
aleksandra_91
Posty: 162
Rejestracja: 14 paź 2010, o 09:09

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: aleksandra_91 »

SilentShout pisze:Jak pierwszoroczniaki będą dobrze żyły ze starszymi, to nie powinno być problemu ze źródłami wiedzy
haha ja się śmieję, że jak co roku zaczynam pierwszy rok nowych studiów to automatycznie się odmładzam
malinaa
Posty: 11
Rejestracja: 7 cze 2012, o 16:27

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: malinaa »

joannaange, a napiszesz coś więcej?
co Ci mówili? wiesz jakie mają warunki przeniesienia?
moja średnia nie powala
ania2525
Posty: 9
Rejestracja: 6 lip 2012, o 12:51

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: ania2525 »

Mam pytanie odnośnie wykładów na II roku. Na które opłaca się chodzić, a które można sobie darować ? I czy oprócz książek do fizjologii i biochemii warto wypożyczyć coś jeszcze?
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: vahti »

Warto na fizjologię, bo materiał sensownie tłumaczony, i mówione o rzeczach których nieraz nie ma za bardzo w książkach.

Biochemia - z prof. B. to była jakaś prześmieszna prześmieszność, ale chodziły listy obecności, które ponoć NA COŚ mają wpływ.

Teraz (jak co roku) mają się zmieniać szefowie tych dwóch katedr, więc stan rzeczy może ulec zmianie. Jeżeli wykłady z fizjologii będzie prowadził prof. Ch., to warto chodzić na wszystkie, chociażby z tego powodu, że to świetny facet który (przynajmniej na ćwiczeniach) świetnie tłumaczył materiał.

Z higieny i epidemiologii niby sprawdzali obecność, też nie wiem na co te listy miały wpływ, bo nie bywałem. Poszedłem na jeden to słuchałem o bałkańskich słodkowodnych fokach. Wypożycz z tego książki, były ze dwie, Epidemiologia w medycynie klinicznej i zdrowiu publicznym Jędrychowskiego, i Podstawy epidemiologii ogólnej, epidemiologia chorób zakaźnych prof. Kogośtam. Oprócz tego Higiena prof. Karczewskiego, do której może kiedyś zajrzysz z nudów żeby poczytać o meteorytach jako źrodłach zanieczyszczeń powietrza i nocnych męskich rozmowach będacych przyzwoleniem do picia alkoholu.

Z histologii czasem bywałem i imo strata czasu, no i poniedziałki 8 rano skutecznie zniechęcają. Warto zajść na te z rozwoju ponoć, ale nie mam pojęcia które to.

Potem w drugim semestrze dochodzi socjologia (strata czasu), psychologia(jeżeli ci podpasuje denno-denny poziom poczucia humoru prowadzącego to można pochodzić, to tylko 5 wykładów), i obowiązkowe wykłady z historii medycyny.
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: zielona_karotka »

z higieny i epidemiologii obecność na liście dawała pół oceny wyżej na egzaminie
z histologii ostatni wykład był o rozwoju układów płciowych i chyba moczowego akurat na ten ostatni poszłam, bo zwykle zbyt wielkim śpiochem byłam
Ascara
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 16:19

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: Ascara »

Ja tak trochę nie do końca w temacie, ale czekam na wyniki rekrutacji w Białym i Gdańsku. Wnioskuję z Waszych wpisów, że (daj Boże!) jeśli dostanę się tutaj i tutaj, lepiej wybrać Biały? Coś jest nie tak z Gdańskiem? Czy po prostu jest tam trudniej?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: Agher »

Bo ja wiem czy trudniej. W Gdańsku na pewno maja kose z histologia i o histologii na gumedzie to krążą legendy. Z drugiej strony wszyscy niby narzekają a koniec końców jakoś przez nią przebrneli bez starty na zdrowiu psychicznym . Na UMB z kolei biofizyka jest nie miłym przeżyciem, ale teraz skoro nie będzie egzaminu. . W sumie każda uczelnia ma pare zakładów/klinik z których męczy wybitnie. Od koleżanki która teraz idzie na 5 rok wiem, że od czasu do czasu trafi sie jakaś anty-studencka kadra, ale szczerze mówiąc chyba bym sie tym nie przejmował bo nic ponad normę. Generalnie na niektórych przedmiotach maja ciut łatwiej bo otrzymują do ręki gotowy materiał do nauki na egzamin. Ale po wielu rozmowach mam wrażenie ze wychodzi na to samo: problemy podobne, asystenci wciskają materiały dla english division bo nie chce im sie tłumaczyć itp., uczą sie tego samego tylko w innym rozkładzie. Moim zdaniem bierz co Ci wygodniej podpasuje w kwestiach lokalnego-geograficznych

Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: Michch »

W Olsztynie kierownikiem histologii jest również prof. Kmieć, jak dla mnie bardzo sympatyczny i konkretny człowiek. W ogóle I semestr histologii wspominam bardzo miło, ze strony tej katedry nie spotkałem się z żadnym przejawem chamstwa, wręcz przeciwnie - profesor jest bardzo prostudencki. I jest to opinia wszystkich ludzi z roku, więc zastanawiam się, na co studenci GUMedu mogą narzekać? Na asystentów?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: Padre Morf »

i obowiązkowe wykłady z historii medycyny.

Czyżby dr W zwany pieszczotliwie PatoAndrzejem jednak zaczął wymagać obecności?
Koniec świata ]
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: vahti »

U nas wykłady z historii medycyny prowadziła pewna Pani Z Bardzo Przenikliwym Głosem, dr G. bodajże. Wyćwiczyła nawet częstotliwość, która w połączeniu z krzyczeniem do mikrofonu całkiem dobrze przebijała wszystkie dźwiękoszczelne systemy słuchawek.
malinaa
Posty: 11
Rejestracja: 7 cze 2012, o 16:27

Re: medycyna w Białymstoku - rok 2

Post autor: malinaa »

Ależ mity tu krążą. Jak wybraliście GUMed to macie przesrane. Nie chce mi się tu pisać jak źle jest więc odsyłam zainteresowanych do odpowiedniego wątku.
Pozdrawiam i współczuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości