Medycyna w Białymstoku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: darthbrother »

mi chodziło bardziej o to serce niż o nią samą
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Agher »

ale to serce jest z nią połączone!
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Padre Morf »

z jej OUNem

swoją drogą Szkudi ma tylko jedynkę ]
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Agher »

dlatego prosty rachunek się jawi: LebeltSzkudi
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: darthbrother »

Akurat tu muszę przyznać rację Encephalonatorowi, że dr Lebelt bardzo fajnie prowadziła zajęcia z kończyny górnej, a na wykładach Szkudi miałem głupią minę, bo zawsze się okazywało, że pomimo nauczenia się wszystkiego, co jest na rozpisce, ona i tak dodawała multum innych informacji na wykładzie.

I właśnie teraz, kiedy siedzę i robię notatki do egzaminu z części OUN, sam nie wiem, co jest najważniejsze
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Padre Morf »


I właśnie teraz, kiedy siedzę i robię notatki do egzaminu z części OUN, sam nie wiem, co jest najważniejsze

drogi ]
poza tym ośrodki korowe i unaczynienie ]
no i jądra.

Swoją drogą pamętam jak Szkudi ułożyła masakryczny OUN i studenci narzekali, był nawet pomysł pójścia do osoby odpowiedzialnej za nauczanie anato na leku (to była dr Lemancewicz zdaje się).

W każdym bądź razie jak Lebelt skomentowała sprawę to studentom szczeny opadły i był koniec sprawy ^^.
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: darthbrother »

Najbardziej właśnie przerażają mnie jądra podstawne i nerwów czaszkowych.
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Gregory »

Naiwnie wierzyłem, że Szkudi zostawiła grupy L1-L6 dla ingliszów. A tu takie rozczarowanie -wybrała grupy E i F ponad C i D. Dziwnym zrządzeniem losu dr. Lebelt podwędzała njlepsze preparaty przeznaczone mojej grupie - ma minusa !

BTW z zakładu anatomii najfajniejsza jest pani Gosia M. !
Agher pewnie powie, że do OUNu to Bochenek bo to Narkiewicz pisał. Ale ja i tak zapytam. Co panowie polecacie do powtórzenia przed egzaminem z OUNu?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Padre Morf »


BTW z zakładu anatomii najfajniejsza jest pani Gosia M. !

zaproś ją na wspólną lekture katechizmu ^^
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Padre Morf »

a z kradzeniem kończyn to było tak, że dr Lebelt kradła zazwyczaj kończyny dr Lemancewicz, która to podprowadzała je Szkudi ]

Moim zadaniem było okradanie Vaginatora, dr Korszun ew Pietryńczak i potem żeśmy się wymieniali ]

Swoją drogą dr Korszun słynie ze swojej kolekcji kości, którą to dostała od koleżanki, której to ojciec pracował w pogotowiu ]
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Agher »

a właśnie nie, do powtórki najlepiej przejrzeć wykłady, doczytać coś z Narkiewicza jak się kompletnie nie będzie wiedziało o co chodzi, ale skupić się rzeczywiście na tym co napisał Morfeusz.

prawda jest taka, że 80% materiału z OUN było niepotrzebne z punktu widzenia anatomii i egzaminu. ważne są drogi, jądra, unaczynienie. do tego lokalizacja ośrodków wzroku, słuchu i mowy (i jakie naczynie doprowadza krew w ich okolice) Do tego, tak już czysto anatomicznie: topografia torebki wewnętrznej i to co sąsiaduje z poszczególnymi częściami jądra ogoniastego.

warto też zerknąć na układ limbiczny, co obok czego leżało i co z czym sąsiadowało.

i na koniec podstawa: miejsce wyjścia n. czaszkowych z mózgowia.
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Gregory »

Biedna dr. Pietryńczak - zabrakło Morfeusza to dr. Lebelt podkradała jej kończyny. I nawet chciała pobić !

A co Ty drogi Morfeuszu masz do katechizmu ?
Albo co gorsza do chóru UMB ?
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: darthbrother »

Morfeusz pisze:Swoją drogą dr Korszun słynie ze swojej kolekcji kości, którą to dostała od koleżanki, której to ojciec pracował w pogotowiu ]
Opowiadała nam o tym
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości