Medycyna w Białymstoku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
karolinka
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2006, o 20:21

Medycyna w Białymstoku

Post autor: karolinka »

Chciałabym dowiedzieć sie czy ktoś z was studiuję Medycynę w Białymstoku na pierwszym roku? Jeśli tak to bardzo proszę o kontakt. Chciałabym dowiedzieć sie czy może znacie kogoś kto studiuje medycynę, a nie zdawał fizyki na maturze, lub zdawał ale mu sie nie powiodło. Bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam!
buzka

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: buzka »

zdawalam na am w bialymstoku na wydzial lekarski jednak nie powiodlo mi sie jednak ucze sie na amb na fizjoterapi i znam wiele osob z lekarskiego sa osoby ktore mialy mniej niz 10 % z fizyki jednak mialy dobre wyniki z biologi i chemi wiec nie ma wiekszego znaczenia ale fizyka musi byc zdawana inaczej nie przyjma nawet do rekrutacji
xmax32
Posty: 12
Rejestracja: 24 lip 2009, o 12:21

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: xmax32 »

WITAM MAM PYTANIE DO STUDENTOW LEKU CZY STOMY 1 LUB 2 ROKU. JAK WYGLADA U WAS ZALICZENIE PRZEDMIOTU BIOFIZYKA? ILE TRWA PRZEDMIOT (SEMESTR CZY 2), OGOLNIE CZY LAJTOWO CZY TRZEBA ZAJEBISCIE UMIEC PILAWSKIEGO I JAROSZYKA ZEBY COKOLWIEK ZALICZYC? JAKIES SPRAWOZDANIA ROBICIE CZY POMIARY NA CWICZENIACH? PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ.
Awatar użytkownika
Kamil8
Posty: 203
Rejestracja: 16 lip 2009, o 22:56

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Kamil8 »

Pierwszego roku nie pytaj, bo biofizyke zaczynamy w drugim semestrze
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Agher »

no na jedno pytanie można odpowiedzieć - przedmiot ma jeden semestr, kończy się egzaminem w sesji letniej, z plotek jakie słyszałem to jest to wymagający zakład, chociać zależy na jakich asystentów się trafi. Po więcej musisz zagadać kogoś z II roku.
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: darthbrother »

Teraz można powiedzieć o biofizyce coś więcej.
Zatem:
1.Przedmiot jest wykładany na II semestrze w formie wykładów i ćwiczeń. Na ćwiczeniach obecność jest oczywiście obowiązkowa, na wykładach niby też (wiadomo, ludzie nie chodzą), ale warto być, bo na kolokwiach jedno pytanie jest z wykładów zawsze.
2.Na każdym ćwiczeniu przed rozpoczęciem zajęć jest wejściówka z materiału obowiązującego na dane ćwiczenie. Jak ktoś nie zaliczy wejściówki, to musi umówić się z asystentem osobiście na poprawę.
3.Blok tematyczny jest podzielony na 3 części: optyka, promieniotwórczość i elektromedycyna (różna kolejność w zależności od grupy, asystenci też się różnią), każdy blok składa się z 3 ćwiczeń.
4. Po każdym bloku jest kolokwium, na którym są 4 pytania dotyczące ćwiczeń i jedno wykładowe. Tu wychodzi inwencja asystenta, bo może zapytać o wszystko
5. Jeśli chodzi o poprawy kolokwiów to sprawa jest zagmatwana, ale najlepiej umawiać się z asystentami.
6.Jaroszyk, Miękisz, Pilawski, skrypt zakładu - to trzeba mieć (jeżeli ktoś chce jakoś ludzko zaliczyć przedmiot), skrypt się dostaje na zajęciach, trzeba za niego zapłacić (MAM WIZJĘ - skrypt przyszłym studentom rozwali się na stronach 195-206 KONIEC WIZJI)

Jeżeli o czymś zapomniałem, to Agher vel Encephalonator na pewno coś dopisze.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Agher »

nie mam nic do dodania, nasz Vaginator II vel. Abdominator wszystko powiedział
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: darthbrother »

Możesz anato opisać, bo ten wątek jest ogólny, a nie tylko o biofizyce.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Agher »

a myslisz ze mi się chce jak ktoś będzie chciał coś wiedzieć, to zapyta. wtedy się napisze
Awatar użytkownika
Kamil8
Posty: 203
Rejestracja: 16 lip 2009, o 22:56

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Kamil8 »

darthbrother pisze: 6.Jaroszyk, Miękisz, Pilawski, skrypt zakładu - to trzeba mieć (jeżeli ktoś chce jakoś ludzko zaliczyć przedmiot), skrypt się dostaje na zajęciach, trzeba za niego zapłacić (MAM WIZJĘ - skrypt przyszłym studentom rozwali się na stronach 195-206 KONIEC WIZJI)


straszycie ich.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Agher »

oj. przecież nie wspomnieliśmy, że to wystarczy na 3.
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: darthbrother »

Na 3 wystarczy sam skrypt i wykłady
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Białymstoku

Post autor: Agher »

i popsułeś
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości