medycyna w Krakowie na KSW

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Sprytna

medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: Sprytna »

Ktoś słyszał kiedy otwierają medycynę na KSW w Krakowie?
marta

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: marta »

Kod: Zaznacz cały

Ktoś słyszał kiedy otwierają medycynę na KSW w Krakowie?
Hm jakbyś była sprytna to byś wiedziała Że na uczelniach niepaństwowych nie ma medycyny.
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: karabud »

Co ty gadasz. Przecież jest zaoczna 3 letnia medycyna w Kielcach. PO skończeniu otrzymujesz tytuł znachora.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: przyrodnik »

Nie ma bo państwowe mają monopol na ten kierunek (nie chcą dzielić się z prywatnymi), ale słyszałem że trwają prace nad stworzeniem tego kierunku na KSW w Krakowie (podobno skompletowali już kadrę, sprzętu i pomieszczeń też raczej nie zabraknie).
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: karabud »

Ja uważam, że uczelni prywatne nie powinny być dopuszczone do tego kierunku i tak będzie. Państwowe uczelnie nie pozwolą na to żeby prywatna uczelnia zabrała im kadre gwaratując lepszą kasę za wykłady etc.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: przyrodnik »

Myślę, że będzie inaczej. W wolnym kraju nie można zabronić prywatnym uczelnią kształcić lekarzy. Konkurencja w tej dziedzinie może wiele zmienić i to na dobre.

[ Dodano: Wto Mar 28, 2006 15:17 ]
Z resztą na prywatna uczelnię nie trzeba mieć tatusia dziekana, mame w rektoracie, ciotke, wujka. itd. Na prywatnej składasz papiery, legalnie płacisz i się uczysz. (ehhh, zastanawiają mnie pierwsze ćwiczenia na medycynie w tym roku akademickim (1 rok, Kraków UJ CM):proszę wstaną osoby, których rodzice są lekarzami - bez komentarza)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2006, o 14:19 przez przyrodnik, łącznie zmieniany 1 raz.
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: karabud »

No, ale będzie o wiele łatwiej skończyć medyka mając tylko i wyłącznie gruby portfel. A to już jest niebezpieczne dla życia, ale to mój osąd. Btw studiujesz na CMUJ?Jak tak to chciałbym z tobą pogadać(gg).
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: przyrodnik »

karabud pisze:No, ale będzie o wiele łatwiej skończyć medyka mając tylko i wyłącznie gruby portfel. A to już jest niebezpieczne dla życia, ale to mój osąd.

A teraz tak nie jest?
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: karabud »

Jest tylko zauważ, że napisałem, że będzie w ten sposób jeszcze łatwiej. Pozatym uczelni medycznych i tak jest u nas dużo.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: przyrodnik »

Łatwiej będzie tym co mają mniej kasy imożliwości załatwienia". Z badań przeprowadzonych w Krakowie i Wawie jasno wynika, że na prywatnych uczelniach jest coraz więcej studentówbiednych (na prywatnych uczelniach dostaje się stypendia socjalne, a najlepsi mogą liczyć na stypednia za naukę). Nie oszukujmy się, że osoby bogate wybierają tylko uczelnie prywatne. jakaś część pewnie tak, ale większośc kierując się renomą uczelni woli wybrać np UJ (dać łapówkę, kupić pytania, itd).

Ja wolę jak uczelnia padaje nr konta legalnie!

Mam w rodzinie studenta medycyny, dużo opowiada o tych studiach. Ja studiuje na dwóch uczelniach, prywatnej i państwowej w Krakowie. Więc widzę różnice. Popieram rozwój uczelni prywatnych (tych największych).
mimi22

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: mimi22 »

karabud pisze:No, ale będzie o wiele łatwiej skończyć medyka mając tylko i wyłącznie gruby portfel. A to juŻ jest niebezpieczne dla Życia, ale to mój osąd. Btw studiujesz na CMUJ?Jak tak to chciałbym z tobą pogadać(gg).
nie rozumiem
np. w USA wszystkie szkoly medycne sa platne. Dostac sie jest strasznie trudno, bez porownania do polski(50osob srenio na jedno miejsce).a i amerykanskim lekarzom raczej nic nie brakuje. To znakomici specjalisci.
Nie wiem skad w Polsce sie bierze to przekonanie ze jak placisz to musisz byc glabem
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: karabud »

Bo szkolnictwo w USA a w Polsce to gigantyczna różnica strukturalna i nie ma co porównywać. U nas są bezpłatne Akademie których jest dużo i najlepsi sie dostają.
A robiąc w Polsce prywatną szkołę można by wszystko pozaliczać za kasę bo tak się niekiedy dzieje.
mimi22

Re: medycyna w Krakowie na KSW

Post autor: mimi22 »

Jestes naiwny/a jesli myslisz ze na najleprze uczelnie sie dostaja najlepsi
niestety ale lapowkarstwo kwitnie i dostaja sie ci co maja wtyki.a to dlatego ze dorabiaja sobie w ten sposob.
Jakby szkoly byly platne to by nie musieli i wszystko bylo by po bozemu
Jestem totalnie za szkolami platnymi
a z USA mam porownanie bo studiuje tutaj juz ponad 3 lata. I musze przyznac ze na studia nie wydalam jeszcze ani grosz bo dostaje pomoc rzadowa i stypendia naukowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 60 gości