medycyna w niemczech

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
msdoughnut
Posty: 15
Rejestracja: 18 cze 2011, o 19:12

medycyna w niemczech

Post autor: msdoughnut »

Cześć!
Mam pytanie do osób które studiowały w niemczech po angielsku, albo są bardzo zorientowane w tym temacie.
Otóż szukalam warunkow rekrutacji na stronach kilku uniwersytetów, ale bardzo ciężko jest mi znaleźć tam infomacje po angielsku odnośnie tych własnie warunków.
Czy wiecie co dokładnie jest wymagane i brane pod uwagę? Oraz czy rzeczywiście jest się tam tak łatwo dostać?
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: medycyna w niemczech

Post autor: asiula9222 »

Moja koleżanka studiuje ale po niemiecku, a maturę zdała bardzo słabo.
maka100792
Posty: 9
Rejestracja: 5 sty 2012, o 18:09

Re: medycyna w niemczech

Post autor: maka100792 »

No właśnie, też szukałem informacji o studiowaniu medycyny w Niemczech ale prawie wszystko jest po niemiecku, jednak z tego co zrozumiałem, obawiam się ze studiowanie medycyny tam jest możliwe tylko po niemiecku co praktycznie skreśla mnie z listy chętnych /
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: medycyna w niemczech

Post autor: Michch »

Nie wydajme mi się. Byłoby strasznie dziwne, gdyby nie można było w Niemczech studiować w języku angielskim. Poszukaj dokładniej.
raulitoNYC
Posty: 42
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:07

Re: medycyna w niemczech

Post autor: raulitoNYC »

w niemczech mozna studiowac tylko po niemiecku. informacja sprawdzona na 100%. moj tata jest niemcem i lekarzem w berlinie, orientuje sie w wymaganiach dla kandydatow i procesach rekrutacji.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: medycyna w niemczech

Post autor: Lektom »

raulitoNYC pisze:w niemczech mozna studiowac tylko po niemiecku. informacja sprawdzona na 100%. moj tata jest niemcem i lekarzem w berlinie, orientuje sie w wymaganiach dla kandydatow i procesach rekrutacji.
Ja też się orientowałem w temacie na stronach uniwerków niemieckich tzn przejrzałem kilka ich stron i na każdej wymagają znajomości niemieckiego więc zrezygnowałem/
plankk
Posty: 90
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 08:25

Re: medycyna w niemczech

Post autor: plankk »

To pozostałość czasów Bismarcka - studia w Niemczech po niemiecku. Dopiero studia doktoranckie mogą być prowadzone w języku obcym.
raulitoNYC
Posty: 42
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:07

Re: medycyna w niemczech

Post autor: raulitoNYC »

niemcy po prostu chca, zeby obcokrajowcy, ktory przyjezdzaja do nich na studia juz znali niemiecki, a nie, wyksztalciwszy sie w niemczech po angielsku, wyjechali za granice, zeby pracowac na wzrost pkb jakiegos innego kraju. mimo tego ze w niemczech mozna studiowac tylko po niemiecku, co roku masa obcokrajowcow zaczyna tam studia.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: medycyna w niemczech

Post autor: asiula9222 »

W Polsce też by się tak przydało.Tylko chyba wtedy nikt z zagranicy nie przyjeżdżał by na studia. Bo kto uczy się polskiego i interes się nie kręci. Te studia są płatne?
Jacksonova
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2012, o 15:59

Re: medycyna w niemczech

Post autor: Jacksonova »

W Niemczech studia są płatne i bezpłatne. Wszystko zależy od Landu. Ceny jedna są dość przystępne, jeżeli porównamy je do cen studiów płatnych w Polsce. Semestr kosztuje od ca. 400 do 600 EUR za semestr. Tu podaję link do fajnej strony. To jest wyszukiwarka studiów medycznych w Niemczech:

Kod: Zaznacz cały

studis-online.de/StudInfo/database.php?kontext=studienfach&what=Zahnmedizin&nr=612&abschluss=Staatsexamen&hsart=1&beginn=1&special=0
Ogólna tendencja jest taka, iż z roku na rok kolejne uczelnie rezygnują z opłat za studia.
Jeżeli ktoś wybiera się do Niemiec na studia niech zwróci uwagę na to, że papiery składa się przez

Kod: Zaznacz cały

hochschulstart.de
i ewentualnie (zależnie od miasta) na uczelnie bezpośrednio. Ważne jest również jakiego stopnia certyfikatu DSH wymagają.

Pozdrawiam
Juicy360
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2012, o 12:56

Re: medycyna w niemczech

Post autor: Juicy360 »

asiula9222 pisze:Moja koleżanka studiuje ale po niemiecku, a maturę zdała bardzo słabo.
A co zdawała na maturze? Jakie są zasady przyjęcia jeśli chodzi o przedmioty i % ?

Od bardzo dobrze poinformowanej koleżanki usłyszałem że Niemcy na medycynę wybierają się na przykład z maturą z muzyki, niemieckiego i itp pierdołami (!). Jeśli macie jakieś info na ten temat, najlepiej ze źródłami, podajcie proszę.

Temat testów językowych sprawdziłem w Berlinie (Charite Uni):

Kod: Zaznacz cały

charite.de/studium_lehre
"Als äquivalent zur DSH gelten:
o Deutsches Sprachdiplom (Stufe II) der Kultusministerkonferenz"
o Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP) des Goethe-Instituts
o Kleines Deutsches Sprachdiplom oder Großes Deutsches Sprachdiplom (Goethe-Institut)
o Studienbewerber/innen, die die Deutsche Sprachprüfung unter organisatorischer und inhaltlicher
Verantwortung des Studienkollegs oder eines Lehrgebietes Deutsch als Fremdsprache einer
deutschen Hochschule an einer ausländischen Hochschule abgelegt haben
o Studienbewerber/innen, die den Test Deutsch als Fremdsprache für Studienbewerber"
(TestDaF) mit mindestens dem Ergebnis TDN 4 in allen vier Prüfungsteilen absolviert haben.
Eine Verrechnung einzelner Prüfungsteile (z. B. 3 und 5) ist nicht möglich!"

Co generalnie oznacza, że możemy zdać bardzo popularny u nas ZD na poziomie C1 i to wystarczy

Kod: Zaznacz cały

en.wikipedia.org/wiki/Deutsches_Sprachdiplom_Stufe_I_and_II
kerq
Posty: 114
Rejestracja: 26 lut 2012, o 14:23

Re: medycyna w niemczech

Post autor: kerq »

to jak nbiemcy ida na medycyne zalezy od landu, ale zawsze musza miec zdana biologie lub chemie na poziomie teorytycznie rozszerzonym- tam wgl licza sie tez oceny z 2 czy 3 ostatnich klas wiec to jakos dziwnie jest .
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: medycyna w niemczech

Post autor: SilentShout »

co do certyfikatów to załapcie się do LO z programem DSDII (c1), to lepsza opcja niż te ZD, DSH i inne

co do wymagań to trzeba sprawdzać osobno na każdej uczelni

tak przykładowo na Charité - Universitätsmedizin Berlin
Durchschnittsnote, Einzelnoten und Auswahlgespräch

Die Studienplätze werden nach dem Grad der in der Hochschulzugangsberechtigung ausgewiesenen Qualifikation (Durchschnittsnote), nach einer Gewichtung von Fächern der Qualifikation (Mathematik, Physik, Biologie und Chemie sowie Deutsch und Englisch) und dem Ergebnis von Auswahlgesprächen vergeben.
na niektórych biorą też pod uwagę Testergebnis (testy wstępne jakieś chyba robią. ) i udział w wolontariacie itp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości