Medycyna w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Mårran »

Klinika jest najwazniejsza w ogolnym rozrachunku studiow. Czyli gdzie warto isc. Pierwsze lata to wszedzie te same pierdoly do wkucia.

Pani Buka
Awatar użytkownika
Urtxintxa
Posty: 103
Rejestracja: 27 cze 2014, o 13:53

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Urtxintxa »

Oczywi?cie, ?e si? z tym zgadzam. Ja ze swojej strony napisa?am co widz? na pierwszym roku. Gdybym napisa?a co? ponad to, to by?aby hipokryzja z mojej strony. Ale w jakim? tam stopniu mo?na przypuszcza?, ?e skoro z pewnymi rzeczami nie radz? sobie teraz, to prawdopodobnie nie b?d? sobie radzi? i pó?niej.
A co do klinik - ch?tnie bym przeczyta?a opini? kogo? starszego. But nobody is here Wi?c, je?li prze?yjemy to za te 3-4 lata ja, desert965an i mo?e paru innych b?dziemy mogli zda? wam relacj?.
dandex
Posty: 24
Rejestracja: 5 maja 2012, o 10:46

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: dandex »

Cześć, jak tam odniesiecie się po roku studiowania na UWM do komentarzy na forum. Jest powiew optymizmu i zmian na lepsze? Czy stagnacja?
Awatar użytkownika
Urtxintxa
Posty: 103
Rejestracja: 27 cze 2014, o 13:53

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Urtxintxa »

Hmm, wciąż mam raczej informacje tylko co do pierwszego roku. Sytuacja opisana w postach nawet parę lat w tył - myślę, że bez zmian.
Powiew optymizmu jest, a jakże, w końcu te około pięćdziesiąt osób na kolejnych latach daje radę. Czyli się da. Po prostu. Na razie nie jesteśmy traktowani dobrze. Często się nas lekceważy, zalewa biurokracją i tak dalej. Szczególnie dotyczy to oczywiście Katedry Anatomii, którą rządzi 2 prodziekanów. Czyli idzie to tak jakby poziom wyżej.
Często nie skupialiśmy się na nauce, tylko na wojnie z władzami". Czekam na kolejne lata, na kliniki, które naprawdę powinny się liczyć. Bo wtedy może przestaniemy się przejmować tymi wszystkimi (za przeproszeniem) pierdołami, które wybijają nas z rytmu i które sprawiają, że sporo osób ma problem z Olsztynem.

Polecam Olsztyn i nie polecam jednocześnie. Z nauką jest tak jak WSZĘDZIE, każde miasto ma swój przedmiot-gigant, który przeraża i uwala biednych studentów. Atmosfera wśród braci studenckiej - genialna, wśród katedr - czasem szkoda gadać.
Awatar użytkownika
fankopia47
Posty: 91
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: fankopia47 »

Z cyklu student drugiego roku opowiada :
ps. o kurze i złotym jajku było niezłe
Żeby nie było że w Olsztynie jest aż tk źle . Drugi rok w porównaniu do pierwszego jest o wiele lepszy jeśli chodzi o organizjację planu. Nie trzeba wiecznie wstawać na ósmą i tarbolić się na KA, to duży plus. Na pierwszym roku było takie usranie dupy, że na palcach jednej ręki mogę policzyć dni kiedy się wyspałam. Na drugim z kolei mogę na placach ręki policzyć dni kiedy się NIE wyspałam. Niestety, zeby nie było tak różowo - zdawalność drugorocznikowej kobyłki czyli FIZJOLOGII jest bardzo niska, zdało około 30 procent roku( wliczająć spadochronów). Ale tak - jest lepiej. W kwestii klinik się nie wypowiem, bo nie miałam, ale na kolejnych latach mozecie liczyć na moją opinię. Farmakologię podobno zdaje w czerwcu coś około 50% więć mam cichą nadzieję że w końcu po trzech latach udręki doczekam się wakacji w przyszłym roku. Pozdrawiam
Muah muah
hippie
Posty: 25
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 11:14

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: hippie »

Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś napisał mi, gdzie w większości odbywają się zajęcia
Awatar użytkownika
fankopia47
Posty: 91
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: fankopia47 »

Na pierwszym roku anatomia i histologia głównie na Warszawskiej w kompleksie koło Szpitala Uniwersyteckiego. Poza tym trochę zajęć na Kortowie, ale najważniejsze przedmioty na Warszawskiej.
Awatar użytkownika
Urtxintxa
Posty: 103
Rejestracja: 27 cze 2014, o 13:53

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Urtxintxa »

Trochę Żołnierska też.

Awatar użytkownika
fankopia47
Posty: 91
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: fankopia47 »

Ostrzegam przed Olsztynem. W związku z faktem że mamy teraz najlepszy wynik z LEK-u trochę ich [mod] i jeszcze badziej przykręcają śrubę i to na wszystkich rocznikach, np. wprowadzili ujemne punkty na fijzologię czego jeszcze nie było. Wejściówki w tym momencie są na każdych zajęciach, nawet z najbardziej idiotycznych przedmiotów, także.czekam jak nam zaczną robić sprawdziany z wykładów . Jak chcecie trochę cieszyć się życiem, nie polecam UWM. no dobra, wylałam trochę smutków, ale serio - [mod] ich.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: _włóczykij »

Oby w tym roku próg spadł w Olsztynie. Ale z roku na rok akurat tam progi mają tendencję wzrostową
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Biochemik96 »

Jak obecnie liczy się punkty przy rekrutacji na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: _włóczykij »

biologia, chemia, matematyka x2.

W tamtym roku był próg 225 ostateczny.
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: tista »

228, a właściwie 456, jeśli przeliczamy x2
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 5 gości