Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

David pisze:Kiedyś takie szczegóły jak przyczepy mięśni kłębu czy kłębiku, vena salvatella, obłączek skośny, słynne różnice pomiędzy dołem a jamą pachową czy sieci tętnicze były po prostu standardem.
Wszystko oprócz vena salvatella i obłączka skośnego pojawiło się w Kielcach na wejściówkach/ kolokwiach/ poprawach.

To samo z anatomią kliniczną, na każdym kolosie trafia się kilka pytań w stylu: zespół dziadka do orzechów, wieniec śmierci, trójkąt śmierci i tym podobne gówna. Najlepsze, że profesor, ani żaden z prowadzących, nie potrafią jednoznacznie określić, skąd mamy się tego uczyć w wymaganej literaturze, która jest wypisana w karcie przedmiotu, nie znaleźliśmy części zagadnień klinicznych, o które byliśmy potem pytani. Oczywiście niektóre z nich są w Bochnie, ale nie wszystko.

Jeden z prowadzących potrafił zapytać swoją grupę podczas części ustnej kolokwium o to, które mięśnie działają podczas oddechu, gdy pacjent nie ma lewego płuca Jaki jest jedyny zmysł, który działa w kosmosie, coś podczas postu Pytania na myślenie co prawda.

Nie mniej jednak ja dalej zapraszam ludzi do Kielc. Aż tak źle nie ma, jak niektórzy wypisują na medycyne
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

Jak dla mnie wymaganie Bochenka to jest tragedia. Uczyłem się z tego na samym początku ale szybko mi przeszło
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Erick »

Bochenek do nauki nie jest zły, ma świetne rysunki i wszystko jest bardzo dokładnie opisane, co pomaga w ułożeniu sobie tego wszystkiego w przestrzeni. Ale fakt, problemem jest gry wymagają każdej pierdoły z niego, po za tym, do samej nauki jest dobry.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: KatarzynaZSDM »

Bochenek to był dobry jak anatomia 2 lata trwała a nie teraz kiedy roku albo pół.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Erick »

Nikt Ci nie każe uczyć się go na pamięć i czytać wszystko, jak leci.
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Termo »

Bardzo polecam serię Anatomia Bochenka. Jak dla mnie to podstawa do nauki anatomii, podstawa dla studentów kierunków medycznych gdzie każdy powinien tę literaturę mieć. Wszystko bardzo łatwo i zrozumiale napisane. Materiału jest dużo ale trzeba wiedzieć co czytać i na co zwracać uwagę.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: KatarzynaZSDM »

Erick pisze:Nikt Ci nie każe uczyć się go na pamięć i czytać wszystko, jak leci.
Ja pisałam o bazowaniu na Bochenku, czyli korzystanie tylko z niego. I nadal utrzymuję, że to strata czasu w obecnym systemie nauczania.
Oczywiście, że nikt mi nie każe ani nie kazał, całe szczęście anatomia już za mną
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Biochemik96 »

Jak jest naprawdę na lekarskim w Zielonej Górze? - atmosfera na uczelni, baza naukowa,z jakich książek się uczycie itp.
Z całym szacunkiem, ale pytam jedynie osoby, które tam studiują kierunek lekarski!
Pytam, ponieważ w poprzednim roku napisałem wysoko biologię, a w tym roku pisałem chemię i dlatego centyle są dla mnie korzystniejsze niż zwykłe punkty procentowe z matury.

Awatar użytkownika
adgamN
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2016, o 19:04

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: adgamN »

W tym roku w ZG centyle nie są brane pod uwagę przy rekrutacji.

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

Biochemik96,
Książki
anatomia - tutaj pozostawili nam wolny wybór ale sporo osób korzysta z Woźniaka, Graya, niektórzy ze Skawin, a niektórzy nawet porywają się na Bochenka (ja osobiście Gray + Woźniak + Netter, czasami zaglądałem do Moorea i Pituchowej), przydatna jest też emrbiologia Bartla
histologia - przede wszystkim Zabel, ale warto uzupełniać Cichockim no i jeszcze seminaria z cytofizjologii Kawiak Zabel
biochemia - Harper, chociaż u jednej asystentki Harper to za mało i trzeba doczytywać ze Stryera i Diagnostki laboratoryjnej z elementami biochemii klinicznej
biolomolo - prezenracje i skrypty
biofizyka - głównie internet i skrypty ale jak chcesz 5 to warto z Jaroszyka przynajmniej i naszej asystentki
Do chemii na egzamin prezentacje a na ćwiczenia skrypty i internet wystarczą
O pozostałych nie będę już pisał

Baza naukowa:
póki co mamy to czego potrzebujemy, anatomia i histo odbywają się w nowym budynku, pod parazyty została przystosowana (wyposażona w mikroskopy, preparaty i komputery) sala, w której wcześniej nic nie było. Biochemia, chemia, biologia molekularna są na wydziale nauk biologicznych. Biofizyka na wydziale fizyki i astronomii.

Tutaj jest plan studiów jakbyś był ciekawy:
plan.pdf
(401.07 KiB) Pobrany 64 razy
Potwierdzam co napisam adgamN, nie będzie w tym roku centyli.
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: egocentryk »

A ogólnie podoba wam się tam ?

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

Mi tam się póki co podoba.
Jeśli chodzi o kwestię odpadania to na 1 roku najłatwiej wylecieć przez histo.
To co mi się nie podoba to wszelkie kwestie załatwiane przez dziekanat typu praktyki, nieścisłości w planie zajęć itp. No ale to jest nowy wydział więc póki co im wybaczam, może na późniejszych latach bardziej się ogarną.
Alli
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2016, o 22:59

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Alli »

wylecieć przez histo, na której obowiązuje Zabel? to juz trzeba się starać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości