Metabolizm

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Re: Metabolizm

Post autor: Marta »

dzięki.Chciałabym odsunąć slodycze, ale jak tylko mam zły dzień sięgam po czekoladę, po której jest mi lepiej.Nie mogę się powsztrymać.Jak się od niej uwolnić lub zjadać jej mniej
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Metabolizm

Post autor: tin »

Aniaww pisze: spośród nastolatek ED dotyka już 10% dziewczyn.
A ze skrótami to juz naprawde uważaj.
Aniaww pisze: Anoreksja lt 17.5
Niedowaga lt19.1 &lt20.7
Norma 19.1-25.8 20.7-26.4
Lekka nadwaga 25.8-27.3 26.4-27.8
Nadwaga 27.3-32.3 27.8-31.1
Duża nadwaga/otyłośćgt32.3 31.1
Poważna otyłość 35 - 40
Otyłość III stopnia 40 - 50
Otyłość bezpośrednio zagrażająca życiu 50 - 60
Anoreksja i otyłość to choroby. Używajac indeksu BMI możemy stwierdzić tylko nadwagę i niedowagę.

Co do Marty:
Nie wydaje mi sie że konieczne jest ograniczenie czekolady w twoim przypadku. Moje koleżanki potrafia zjeść 2 słoiki nutelli jak maja zły humor. Lepiej to potem spalić niż odmówić sobie czekolady CHyba że chcesz zostać anorektyczką.
Ja w sowjej diecie zawsze mam miejsce na cos co poprawi mi humorek.
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Re: Metabolizm

Post autor: Marta »

hehe, ale właśnie jak mam zły humor to jak już zjem czekolade to potem nie chce mi sie jej spalac( mowie sobie zawsze, że ja tylko patrze na moje cialo i nikt nie powinien mi zwracac uwagi jak wygladam, ale to jakos calkiem sie nie sprawdza jak mi minie )
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Metabolizm

Post autor: tin »

Pewnie patrzysz codzinnie na swoje 90/60/90 i myślisz że ta czekolada może cos zmienić
Nawet jeśli to czy warto jej nie zjeść. Teraz faceci wcale nie przepadaja za anorektyczkami.
Dam ci tylko jedna rade- nie jedz jej wieczorem(tym bardziej przed snem) bo ci pójdzie w boczki
Jeśli zjesz ja w ciagu dnia to wyciągnij potem przyjaciółke na spacer i samo sie spali
Pozdrawiam.
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Metabolizm

Post autor: kasik »

spacer nie spali czekoladki - niestety
ponad 500 kcal to jesdnak dużo jest
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Metabolizm

Post autor: Guru »

spacerowac sie powinno codziennie, i kazdego dnia, dluzej, w ramach wlasnych mozliwosci
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Re: Metabolizm

Post autor: Marta »

hehe.Zazwyczaj ja jem wieczorkiem wtedy daje najwieksza satysfkacje
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Metabolizm

Post autor: tin »

Nie chodzi o to żeby za jednym razem spalić wszystko.Podejrzewam że Marta niecodziennie ma kiepski humor i wcina czekolade. Należy jednak dać ciału i mózgowi bodziec. To z psychologii(znów niestety nie pamietam nazwy). Pozatym spacer na pewno nie zaszkodzi-taka profilaktyka.
Pozaty nie wydaje mi sie, aby miała jakąś dietę. Organizm sam rególuje sobie gospodarke energetyczna więc raz zje czekolade a potem nie zje czegos innego. A spacerek spali nadmiar tłuszczu(bo niestety w czekoladzie jest obecny) pani profesor Kasiu.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Metabolizm

Post autor: Aniaww »

Czekolada raz na jakiś czas nie jest niczym złym - nie powinnaś nawet jej sobie odmawiać tak rygorystycznie, bo spowoduje to efekt odwrotny - zakazany owoc lepiej smakuje. Lepiej spróbować odstawić ją po zjedzeniu kilku kostek, bo po całej, nie wiem jak tobie, Marta, ale mi jelita stają w miejscu praktycznie. Czyli w tyum punkcie zgadzam się z tin dokładnie.

A co do ED - tak, tin, to właśnie to. I uwierz mi, indeks BMI jest najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem którym lekarz wyróżnia chore na anoreksję - bulimia jest bardziej skomplikowana, bo jej oddziaływanie na figurę i na ciało ogólnie jest nieco inne. Chociaż teraz coraz częściej mówi się o ED właśnie, bo bulimia i anoreksja zachodzą wzajemnie na siebie, kiedyś takie przypadki określano anoreksja bulimiczna.

W każdym razie BMI rzędu 15-16 jest wyraźnym i 99% jak nie 100% sygnałem, że dziewczyna ma problem.
Mrówa

Re: Metabolizm

Post autor: Mrówa »

Mam pytanie, mam 15 lat i mój wskaźnik BMI wynosi coś około 18.
W jakiej jestem granicy :/ :?:
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Metabolizm

Post autor: Aniaww »

Niedowagi, powinnaś więcej jeść, zadbać o zrównoważone posiłki. Jeżeli masz z tym problem, poradź się lekarza.
niestety

Re: Metabolizm

Post autor: niestety »

Moj wskaznik BMI pokazuje 39.0 jakie mam wykonywac cwiczenia i jak ma wygladac moja dieta codziennie?(do lekarza nie pojde chcby nie wiem co)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Metabolizm

Post autor: tin »

Co do diety to przy takim wskaźniku koniecznie powinien ja układać ktoś kto się na tym zna. Najlepiej dietetyk.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości