Miejsce zachodzenia crossing-over

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
Awatar użytkownika
Arnubis
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2013, o 23:26

Miejsce zachodzenia crossing-over

Post autor: Arnubis »

Zastanawia mnie jedna kwestia, na którą odpowiedzi nie mogę znaleźć. Chodzi o to, czy proces crossing-over zachodzi w miejscach na chromatydach zlokalizowanych pomiędzy genami, czy też może on zachodzić w połowie danego genu, doprowadzając do jakiegoś rodzaju mutacji. A jeżeli nie zachodzi on w obrębie genów, a tylko poza nimi, to jaki mechanizm odpowiada za regulację tego?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Miejsce zachodzenia crossing-over

Post autor: AnnaWP »

Z tego co wiem, może zajść gdziekolwiek. Ale faktycznie są rejony preferowane, nie jest to idealnie równe prawdopodobieństwo - coś o tym pisał Rysiu w jednej z książek, obija mi się.
Awatar użytkownika
Arnubis
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2013, o 23:26

Re: Miejsce zachodzenia crossing-over

Post autor: Arnubis »

Mogłabyś napisać o tym trochę więcej? Przynajmniej nazwisko autora, może orientacyjnie w której książce to może być, żebym miał gdzie szukać. Bo sam Rysiu", muszę przyznać, niewiele mi mówi.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Miejsce zachodzenia crossing-over

Post autor: AnnaWP »

Jakim cudem?
Rysiu - Richard Dawkins. Teraz mogę strzelić, w której książce było, mogło być we wspinaczce na szczyt prawdopodobieństwa albo ślepym zegarmistrzu". Ale on opisał to mało szczegółowo, dotyczyło to właśnie rozkładu prawdopodobieństwa. A polecam każdą jego książkę, to niezbędnik ewolucyjny, szczególnie najwspanialsze widowisko świata".

Nie wiem czy w Ewolucji Futuymy nie ma też czegoś o tym, coś mi się obija w pamięci.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości