Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Uczelnie o kierunku mikrobiologia. Zasady rekrutacji oraz punktacji dla wybranych uczelni. Pomoc w przygotowaniu do pracy zawodowej w zakresie mikrobiologii.
Tompol

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Tompol »

dowiedziałem się , więc mogę odpowiedzieć Ci na pytanie :) po biologi Twojej masz licencjat biologi , a jako specjalizacje moŻesz wybrać sobie mikrobiologie. Na moim kierunku mam juŻ licencjat mikrobiologii , a poza tym ma być współpraca z 3 uczelniami jeśli podpiszą umowy (a mają podpisać).
marta204t

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: marta204t »

no ale po licencjacie z mikrobiologii co dalej? magisterka z mikro czy tez mozna jeszcze jakos to bardziej wyspecjalizowac?
nika89_pl
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2008, o 18:26

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: nika89_pl »

Tomiks pisze:ma być współpraca z 3 uczelniami
Brzmi zachęcająco.


Ile trzeba było mieć punktów, by - że tak to fachowo ujmę - zostać zakwalifikowanym do ostatniego etapu rekrutacji? No i czy rekrutacja przebiegała na tych samych zasadach, co na kierunek biologia?
Tompol

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Tompol »

Nie znam właśnie progów jakie były ja jestem 22 na 40 a mam 316 pktów na 400
Tompol

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Tompol »

jednak niech powie ktoś kto się zna. Czy po licencjacie będzie cięŻko ze znalezieniem pracy , bo w końcu to nie inŻynier. Pewnie trzeba będzie zrobić magistra
Pawe³

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Pawe³ »

Tomiks, z tego co ja wiem, odkąd wydzielili mikrobiologię jako osobny kierunek, nie moŻna zrobić specjalizacji z mikrobiologii chodząc na kierunek zwany Biologią (tą ogólną). Czy się mylę? Btw- wiem, Że miejsc na mikrobiologii jest 40 a ja jestem po postępowaniu rekrutacyjnym na miejscu 56. Marzę o mikrobiologii. Czy mam szansę tam jeszcze sie jakoś dostać, czy ludzie nie zrezygnują?
*kari*
Posty: 31
Rejestracja: 14 paź 2007, o 15:18

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: *kari* »

jestem 6 na liście, ale zwalniam miejsce
Tompol

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Tompol »

trzeba było mieć ok 270 punktów (juŻ nie pamiętam ile dokładnie mi pani powiedziała, chyba 272 ,ale mniej więcej) a o 40 miejsc ubiegało się ok.300 kandydatów
nika89_pl
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2008, o 18:26

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: nika89_pl »

Ja miałam 270 punktów (tylko jeden przedmiot zdawany na rozszerzeniu), czyli możliwe, że jeśli kilka osób zrezygnowałoby, to tak na upartego bym się dostała. Ale mogę sobie w tym temacie wyłącznie pogdybać, jako że na mikrobiologię nie startowałam.
Qulimbo

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Qulimbo »

Oczywiście Że jest taki kierunek - na uniwersytecie łódzkim jest mikrobiologia.

Jest 30 miejsc, a chętny 240 około. Jesli sie dostanę na farmację to idę na nią i rezygnuję z mikrobiologii, ale nawet jeszcze nie wiem czy w ogóle sie zakwalifikowałem bo lista jest 15ego :)

Pozdrawiam
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: marta204t »

na uniwersytecie wrocławskim od tego roku tez jest osobny kierunek mikrobiologia i właśnie się tam wybieram:)
Tompol

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Tompol »

panie Pawle na mikrobiologie na 100% zwalniają się 3 miejsca
Pawe³

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Pawe³ »

Tomiks, ja mam 290 punktów a jestem 56. :) dobra, poŻyjemy zobaczymy. Na razie przyjęli mnie na biologię uniwersytecką i na biotechnologię polibudzką.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości