Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Uczelnie o kierunku mikrobiologia. Zasady rekrutacji oraz punktacji dla wybranych uczelni. Pomoc w przygotowaniu do pracy zawodowej w zakresie mikrobiologii.
niemozliwa

Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: niemozliwa »

wiecie cos na temat tego kierunku studiów potzrebuje pomocy jakie uczelnie mają ten kierunek co musze zdać na nowej maturze , aby dostać sie na mikrobiol. POMOCY
Ostatnio zmieniony 31 lip 2008, o 23:42 przez niemozliwa, łącznie zmieniany 1 raz.
bagatha

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: bagatha »

nie slyszalam o takim kierunku, wylacznie o specjalizacji a ona napewno jest na biologii.
pozdrowienia
monia

mikro

Post autor: monia »

słuchaj ten kierunek jest jako juŻ specjalizacja ,na której teŻ jestem.Tj na biologii Uniwersytet Wrocławski,musisz po prostu się tam dostać,co trzeba zdać?hm najlepiej biole i chemie,choć podobno i tak uniwerek robi zawsze egzamin.(nr gg2634663)
Katrin 18

ChciaŁabym się dowiedziec cos więcej o mikrobiologii

Post autor: Katrin 18 »

W ogóle nie jestem zorientowana w tym temacie. Chciałabym się dowiedzieć gdzie moŻna ja studiować, co trzba zdawac na maturze, jakich przedmiotów moŻna się spodziewać, gdzie później znajde pracę po takim kierunku, jak z zarobkami i ogólnie czy są to tak cięŻkie studia jak np. medycyna. Plisss napiszcie coś
Mili
Posty: 193
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 11:55

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Mili »

Nie ma osobnych studiów mikrobiologii. w zależności od uczelni mikrobiologia jest na biologii lub biotechnologii - jako specjalizacja albo po prostu jest możliwość pisania tam pracy. co można po tym robić? to też zależy od tego gdzie ja skończysz i co będziesz umieć. Teoretycznie - w sanepidzie, czasem uda się załapać do jakiegoś labpratorium diagnostycznego np. w szpitalu. Najlepiej pojeździć na dni otwarte na różne uczelnie i pogadać ze studentami - oni najlepiej będą wiedzieć. Pozdrawiam
Gregarynka
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2006, o 19:05

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Gregarynka »

cos wiecej o mikrobiologii hm. ja jestem poprostu zachwycona ta dziedzina biologii tak jak koleżanka mówi żeby sie nia zając musisz zdawać na biologie lub biotechnologię, a pozniej wybierasz taka specjalność lub kursy z nia związane. zajęcia polegają na wykładach i bardzo fascynującej pracy laboratoryjnej, ja byłam zaskoczona,że nam zwykłym studentom daję sie możliwość pracy z bakteriami chorobotwórczymi i innymi patogenami. bardzo polecam
Karo

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Karo »

Ja właśnie chciałabym sie dostać teŻ na mikrobiologię.
Słyszałam, Że trzeba tylko zdać biologię i język obcy
ale chciałabym to wiedzieć na 100%
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Savok »

NIE MA kierunki mikrobiologia. Jest to specjalizacja na kierunku biologia. Trzeba sie dostac na bilogie, przejsc przez pierwsze 3 lata, a pozniej dostac sie na aktedre mikrobiologii. Krotszej drogi nie ma.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: MiRACiDiUM »

Savok pisze:przejsc przez pierwsze 3 lata
U nas po drugim roku się wybiera specjalność.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Savok »

No dobra, dobra, po drugim sie wybiera, ale zaczynsz cos tam robic dopiero na czwartym. Wiec jak polejesz trzeci to i tak nic z tego
Karo

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Karo »

nodobraD ale co trzeba zdać na maturze, aby się dostać na ten kierunek?
tylko biologię i język obcy, czy coś jeszcze :oops:
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Savok »

Zalezy od uczelni, jaka wybierzesz. Najczesciej do wyboru sa 2 z 4: bil chem mat fiz. Ale musisz sprawdzic konkretnie na uczelni, ktora cie interesuje. Wszystkie liczace sie uczelnie mozna wygooglac.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: anik »

Nie wiem jak u Was, ale u mie na licencjacie wybieramy katedrę pod koniec 5-go semestru (czyli 3 rok). Do tej pory (tzn. na 5-letnich studiach) wybierało się na drugim.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości