[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: winkwink »

Jedna uwaga techniczna, w tym biolarze jest nieoryginalny stolik, tzn. nie od biolara, a od (chyba?) mb-30. To tylko szczegół, ale dla niektórych istotny (dla mnie byłby).
Nie wiem nad czym się chłopie zastanawiasz z tamtym biolarem za 7 stówek, takiej ceny (niskiej) dawno na naszym rynku nie było, a nawet jeśli, to zazwyczaj dilerowskie szroty.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

bo gdyby nikt nie licytował, a jest taka szansa, to kupię go za bezcen
Na rynku gdzie dilerzy uzywanego sprzetu wylawiaja w zasadzie kazda okazje na zakup czegos co moga z zyskiem sprzedac liczylbym na to co piszesz w MINIMALNYM stopniu

Od lat w przypadku cenniejszych ofert zachodza na aukcjach glownie dwa przypadki:
- cos schodzi poza allegro wkrotce po wystawieniu
- jest licytowane poprzez programy typu snajper w ostatnich sekundach
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

ups, nie zauważyłem tego stolika. Ten biolar za 700. sprzedawca nie odbiera ani nie odpisuje. Czyśby się obraził? Kapryśni ci sprzedawcy
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

UU w raju jestem, umówłem się ze sprzedawcą tego biolara na 600 zł i zapłatę przy odbiorze
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

A jakby co, to sprzedawca przyjmie zwrot
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Tfu, tfu żeby nie zapeszać -)
Jak wszystko będzie w porządku z mikroskopem, to go bardzo dobrze kupisz (rewolwer na 5 obiektywów i pełny komplet tych obiektywów to też duży plus)
Dobrze jakbyś wziął z sobą jakieś szkiełko z gotowym preparatem (pożyczył od znajomego, ze szkoły)
Powodzenia

Edit:
Źle zrozumiałem, mikroskop przyjedzie do Ciebie i płacisz kurierowi?
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

tak, kurierowi. Kupuję już szkiełka, myślę, że przyjdą jeszcze przed mikroskopem. Niestety nie mam znajomych, którzy by się tym zajmowali, a liceum mam 50 km od domu i mi się nie chce busami tułać do gabinetu biologicznego za pieniądze, które płacę za bilety, to już bym sobie spokojnie kupił biolara z DIC, ale trudno
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Sorki za zamieszanie, to w tej sytuacji nie masz żadnego problemu
Proponowałem z tym preparatem dlatego, że przez chwilę pomyślałem, iż jedziesz po odbiór mikroskopu osobiście
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

Tak czy inaczej potrzebuję szkiełek Dobrze, że już sobie go załatwiłem. Tyle dni szukania. ale myślę, że było warto Jest w forum gdzieś wątek o robieniu próbek?
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

tfu preparatów badawczych, a nie próbek
luz
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2015, o 23:24

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: luz »

allegro.pl/baginski-stefan-technika-mikroskopowa-k-i6823852105.html
dawid1230
Posty: 56
Rejestracja: 1 lip 2017, o 15:36

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: dawid1230 »

no fakt. przecież istnieją książki
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

To jest dosyć specyficzna-specjalistyczna pozycja i tak na start nie koniecznie polecam -)
Jest parę pozycji bardziej ogólnie (co nie znaczy gorzej), a zarazem bardziej przyswajalnie przedstawiających podstawy preparatyki mikroskopowej typu repetytorium., ćwiczenia dla studentów. i im podobne.
W internecie też znajdziesz
Jestem w trakcie remontu, czyli nic nie mogę namierzyć względem polecanych tytułów (bo są i plewy i ziarno), więc na dzień dzisiejszy bez konkretów :-(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości