[Link] Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Ale ja nie jestem dilerem
Jak ktos ma w domu 5 czy 6 Biolarów to takie odniosłem wrażenie
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: mikrotom »

Hehehe no coś koło tego 5 czy 6 nie liczyłem tylko miałem grosz i kupowałem, drugiego kupiłem za 1200 tylko dlatego bo nie miałem zasilacza w pierwszym a facet nie chciał sprzedać samego , trzeciego bo miał oświetlacz 100W za jakieś 1.3k , czwartego dla nasadki trino piatego dla nasadki projekcyjnej jest ona w zdjęciu na forum i jak się tak rozpędziłem to nie mogłem zatrzymać po jakimś roku coś mi się ciasno w pokoju zrobiło patrzę a tu połowa pokoju w sprzęcie o matko chyba przesadziłem a co tam raz się żyje życie krótkie no i leciałem dalej a apetyt rósł mi w miarę jedzenia potem wpadły nikony E200 , tak to jakoś samo wyszło i co teraz z tym zrobić oddać biednym? jeszcze rok temu bym oddał ale teraz sam potrzebuje no tak to jest
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: mikrotom »

planapo pisze:
Ale ja nie jestem dilerem
Jak ktos ma w domu 5 czy 6 Biolarów to takie odniosłem wrażenie
Co do biolarów to miałem taki plan że w każdym będzie inna technika włącznie z dic miały sobie stać i cieszyć oko, i tak było, cieszyły parę lat, jestem kolekcjonerem a nie dilerem , los był dla mnie łaskawy obdarzył mnie bardzo rzadkimi i kosztownymi rupieciami ale jak to w życiu bywa raz na wozie raz pod wozem co wcześniej dał to teraz zabiera takie życie.
remek116
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2017, o 13:40

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: remek116 »

Mam do was takie pytanie, otóż na OLX-ie znalazłem takie oferty:

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-pzo-biolar-warszawa-CID619-IDkYcL8.html
olx.pl/oferta/mikroskop-pzo-biolar-CID619-IDl7aR2.html
olx.pl/oferta/mikroskop-laboratoryjny-biolar-firmy-pzo-warszawa-CID751-IDkHZ3M.html
olx.pl/oferta/mikroskop-laboratoryjny-biolar-firmy-pzo-warszawa-CID751-IDkHZ3M.html
oraz te dwie:

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-badawczy-biolar-pzo-dic-zeiss-leica-lomo-jak-nowy-polecam-CID751-IDcQzMB.html
olx.pl/oferta/mikroskop-laboval-4-zeiss-pzo-dic-leica-lomo-nikon-olympus-biolar-CID619-IDcQCaZ.html
Dwie ostatnie ze względu na DIC wyglądają ciekawie. Do tego okazało się, że jest opcja zakupu głowicy trino:

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/glowica-trino-dla-mikroskop-pzo-biolar-studar-mb30-ml-ms-CID751-IDeVbc9.html
Jak myślicie, czy jest sens zakupu któregoś z tych mikroskopów przy tym co mają w ofercie i za taką kwotę jaka jest podana? Zastanawiałem się właśnie nad dwiema ostatnimi opcjami i jednoczesnym zakupem głowicy trino. Jeśli dobrze rozumiem taki komplet daje początkowy zestaw DIC + trino na Biolarze? Chyba, że czegoś w opisach tych aukcji nie rozumiem (co jest bardzo prawdopodobne)
luz
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2015, o 23:24

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: luz »

W tych aukcjach nie ma DIC. Sprzedaje to Pani Zofia. DIC u tej pani kosztuje 10 000
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Pickul »

Niestety opisy aukcji Pani Zofii (znany diler na forum), są bardzo obszerne, używa słów kluczowych do odnajdywania jej ofert przez wyszukiwarkę. To gołe mikroskopu bez DIC-a.
Zawsze miała mega zawyżone ceny, a sprzęt który sprzedaje nie zawsze odpowiada stanowi faktycznemu.
remek116
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2017, o 13:40

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: remek116 »

Ok, a co z tym Biolarem od użytkownika Marcin", no i pozostaje kwestia głowicy, warta swojej ceny?
remek116
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2017, o 13:40

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: remek116 »

A i jeszcze zapomniałem o tej ofercie

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-laboratoryjny-biolar-firmy-pzo-warszawa-CID751-IDkHZ3M.html
co myślicie?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Ten Biolar wyglada ok.

A p. Zofie ODRADZAM stanowczo, tj. zakupy u niej. Swoja droga jestem ciekaw czy cokolwiek sprzedaje.
Niestety opisy aukcji Pani Zofii (znany diler na forum), są bardzo obszerne
i nie dotycza oferowanego sprzetu tylko calego potencjalnego asortymentu i wyposazenia -
coś jakby ktos sprzedawal felgę, a opis by byl calego samoachodu.

Glowica tri od MB30 (ta czarna) pasuje do biolara, ma sztywny podzial swiatla, nie polecam.
remek116
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2017, o 13:40

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: remek116 »

Ok, rozumiem.
Porównując te dwie oferty:

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-pzo-biolar-CID619-IDl7aR2.html
olx.pl/oferta/mikroskop-laboratoryjny-biolar-firmy-pzo-warszawa-CID751-IDkHZ3M.html
Czy któryś z tych mikroskopów jest lepszy? Widzę różnicę w okularze, ale nie wiem w jaki sposób ostatecznie przekłada się to na jakość. Czy są tam inne elementy ,które różnią te mikroskopy? Jeśli tak, to który według was byłby ewentualnie lepszym wyborem?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Okulary SK - chyba najlepsze z PZO Oba wygladaja bardzo ok.
remek116
Posty: 23
Rejestracja: 26 mar 2017, o 13:40

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: remek116 »

Bardzo was przepraszam za tyle tych moich pytań, ale ciągle coś czytam sprawdzam, porównuję, a że jeszcze przez długi czas wszystko w tym świecie mikroskopowym będzie dla mnie nowe i nieznane stąd tyle moich pytań (a jeszcze więcej na pewno przede mną).
Znalazłem taką ofertę:

Kod: Zaznacz cały

ebay.com/itm/Nikon-Labophot-trinocular-Microscope-w-4-obejectives-Plan-APO-Plan-100-/182501845970?hash=item2a7df52bd2:g:UdwAAOSwB-1Y1XvH
Sugeruję się tu głównie radą planapo, żeby zwrócić uwagę na Nikony Labophot II. Aktualnie na polskim rynku nie widziałem ofert z tym modelem, ale na ebayu już można coś wyłapać. Co myślicie o podlinkowanym mikroskopie?
Częściej zaglądam też właśnie na aukcje ebay, ale tu właściwie też jestem początkującym. Na co zwracać uwagę przy ewentualnych zakupach na ebayu? Jakie są dodatkowe koszty takich zamówień np ze Stanów tak +/-?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Fajny Labophot (ja polecalem troszke nowszy labophot 2) w dobrej cenie i do tego nasadka tri trzytorowa Sam obiektyw PA 4x to jest wart wiekszosc tej ceny
Aktualnie na polskim rynku nie widziałem ofert z tym modelem
I raczej nie polecam szukac - to u nas rzadkosc.
Na co zwracać uwagę przy ewentualnych zakupach na ebayu?
Na to samo co w PL. Stan, skompletowanie itp.
Jakie są dodatkowe koszty takich zamówień np ze Stanów tak +/-?
Dodatkowe 30% od wartosci przedmiotu wraz z przesylka.

Popularny problem to wysylka tylko na terenie USA (w tym przypadku wlasnie). Do obejscia poprzez:
- dogadanie sie ze sprzedajacym (jak to jest firma to sie raczej nie zgodzi)
- kupienie przez posrednika - 15-20% doplaty
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości