Mikrotomy - jacy producenci?

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
biotechnolożka92
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 00:32

Mikrotomy - jacy producenci?

Post autor: biotechnolożka92 »

Witam serdecznie, to mój pierwszy post tutaj. Mam nadzieję ze w dobry dział wycelowałam. Szukałam podobnego tematu, ale nic nie znalazłam, więc mam nadzieję, że się nie powtórzę. Tyle wstępem.
Moje pytanie brzmi, czy ktoś z forumowiczów orientuje się może jakich producentów mikrotomów można się doszukać? Wiem że z tych popularniejszych to leica i max-four, ale szukam czegos jeszcze. Piszę pracę inżynierską o mikrotomach właśnie. Jeśli ktoś dodatkowo poleci jakąś literaturę odnośnie tematu byłabym wdzięczna!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikrotomy - jacy producenci?

Post autor: planapo »

Potrzbujesz jedynie info czy planujesz cos kupic?

Mysle, ze warto tez spytac na swiatowym forum, moze ktos pomoc:

Kod: Zaznacz cały

photomacrography.net/forum/index.php
biotechnolożka92
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 00:32

Re: Mikrotomy - jacy producenci?

Post autor: biotechnolożka92 »

Informacji potrzebuję do mojej pracy dyplomowej, piszę prace o technikach skrawania, musze zrobic przeglad mikrotomow oraz ich popularnosc w polskich pracowniach.
JohnyM

Re: Mikrotomy - jacy producenci?

Post autor: JohnyM »

Jeśli o popularność chodzi to chyba Leica tu wygrywa - przynajmniej u nas.
Zeiss, Nikon, Leica, Olympus - wszyscy robią swoje. Na ebayu jest też dużo z chin, indii itp.
biotechnolożka92
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 00:32

Re: Mikrotomy - jacy producenci?

Post autor: biotechnolożka92 »

Dzieki za info!
jesli ktos jeszcze posiada jakas wiedze w tym temacie lub ksiazki ktore cos by sie rozpisywaly o mikrotomach to rowniez bede wdzieczna pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość