Miłość zwierząt

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Awatar użytkownika
buleet
Posty: 3
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 16:24

Re: Miłość zwierząt

Post autor: buleet »

Zabawne jest to, że z jednej strony na pierwszej stronie można przeczytać post, w którym się gani mowę o duszy jako nieprzystające do forum o charakterze stricte naukowym, ale miłość jest postrzegana jako mityczne uczucie, do którego zdolni jest jedynie tak bardzo rozwinięty gatunek", jakim jest człowiek.
Matthiu już mądrze wspomniał, że tu chodzi tylko o chemię. W organizmie uwalniają się różnego rodzaju substancje, które sprawiają, że czujemy się dobrze w towarzystwie osobników, które dają nam radość lub w jakikolwiek sposób jest to dla nas gratyfikujące. Ot, cała filozofia. Nie ma w tym żadnego mistycyzmu.
Lukasz34
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 12:20

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Lukasz34 »

Ahoj wszystkim
Mam do oddania akwarium z rybami, ryby dyskowce same najlepsze okazy spowadzane z zagranicy! Moja matka nie chce tych ryb, bo za dużo przy nich roboty. Ktoś chętny wziasc te ryby? Oddam z awakrium i roślinkami, musicie mieć transport bo ja rowerem tylko mogę pare km dowieść. Mieszkam w Trzebiel.
Zapraszam chętnych, jestem cały czas. W domu
Mete
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2018, o 14:03

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Mete »

Najlepiej zapytać o to zwierzęta, czy kochają ludzi
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Boguslaw »

Ale jak zapytać, mało wśród nas doktorów Dolittle
Inna sprawa, że to COŚ, czyli miłość czy jakby to zwał, daje się niezaprzeczalnie wyczuć/odczuć
Paviss
Posty: 17
Rejestracja: 5 lis 2018, o 15:02

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Paviss »

gothgoesblonde pisze:
30 lip 2015, o 14:06
Cześć, to trochę dziwne pytanie ale: czy zwierzęta kochają ludzi? Podobno wąż po osiągnięciu odpowiedniego rozmiaru spróbuje pożreć swojego właściciela. A czy gdyby mój mops nagle stał się 3 metrowym potworem (powiedzmy, że mózg ciągle ma taki sam), to czy próbowałby mnie rozszarpać? I jeśli psy naprawdę są w stanie pokochać to dlaczego wąż nie (czy to po prostu rozmiar mózgu?)?
Gdyby Twój mops stał się 3 metrowym potworem to prawdopodobnie by Ci nic nie zrobił, chyba, że nieumyślnie, bo chciałby się bawić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości