MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: PalmaKokosowa »

teraz już nic nie zrobisz, pozostaje Ci jednak 5 uczelni plus Wawa, więc naprawdę nie jest źle, jeśli chcesz iść do stolicy, to masz większe szanse, martwił się będziesz po wynikach
mpmarcin
Posty: 26
Rejestracja: 8 mar 2009, o 01:58

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: mpmarcin »

veni vidi vici pisze:Wiecie, mam wielka nadzieje ze w tym roku nie bedzie na maturze z fiz zadnych takichzaprojektuj doswiadczenie, udwodnijzabaw sie w jakiegos tam i wykaż.". Nie cierpie takich zadan/
ja wlasnie na takie licze na rozszerzonej.^^ za to nie lubie zadan typu: wypisz cechy sił jądrowych, przytocz jakąś tam regułkę, napisz. OMG. Jak dla mnie to tak jak na polskim kazali by ci cos liczyc^^. Wracając do PAMu: nie wiecie kiedy będzie coś więcej powiedziane, niż tylko co trzeba zdawać? Na AM Wroc juz dawno powiedzieli co, gdzie, kiedy. Poza tym na stronie PAMu jakos nic nie można odnaleźć. Takie jest moje zdanie. Pzdr
conchita_wurst
Posty: 68
Rejestracja: 10 lip 2008, o 15:11

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: conchita_wurst »

Wiecie co śmiac mi się troche chce z tych, którzy psioczą na PAM
Po pierwsze to, że dali podst z fizy to po to, żeby zniwelowac kolejki na uczelnie (zważcie na to, że w ostatnich latach zróżnicowały się kryteria na wszytkichu czelniach) - zobaczcie sami, przy jednolitych kryteriach rekrutacje trwają do października - to jest dopiero paranoja. Po drugie PAM to nie jest zadna lipna szkoła, więc oni chcą mieć jak najlpszych studentów - dobrze wiedzieli, że tak czy owak na PAM dostaną się tylko Ci, którzy zdawali komplet rozszerzenia. No i to jest logiczne, dla większości z was fizyka jest najtrudniejszym przemdiotem, a moim subiektywnym zdaniem, dopiero ona pokazuje prawdziwy intelekt. Po trzecie na sto procent ten przelicznik jest 1,5 a max liczba pkt dla wszytkich bedzie 350. A progi jakie obstawiacie, jak dla mnie są nieco przesadzone, moim zdaniem prog wyniesie jakies 230, nie wiecej, bo zobaczcie sami po sobie, ilu z was zdaje podst, bardzo duzo, na pewno wiecej kandydatów sie zgłosi na PAM z pods niz z rozsz fizą. Ponadto teraz próg wyniósł 213pkt, czyli z grubsza mozna rzec, ze od max ilosci pkt do zdobycia (czyli 300) dzieliło go 90 pkt, przy jednolitych kryteriach. Teraz przewiduje, że rozrzut bedzie rzędu 125-130 pkt. Naprawdę nie tak łatwo jest napisać rozszerzoną fizę na te choćby 70 proc, a zauważcie to, że w minionej rekrutacji prawie zawsze to fizyka była przedmiotem, który wypadł najsłabiej.
Takie są moje osobiste, subiektywne przemyślenia. Nie wiem tylko, dlaczego PAM ogłosił oficjalną wiadomośc o przeliczniku tak pozno, juz dawno po deklaracjach.

do mpmarcin

no muszę Cię zmartwić, ale PAM zawsze brdzo późno daje jakiekolwiek informacje, spodziewaj sie ich dopiero pod koniec miesiaca, albo nawet i w maju

eej i noski do góry!
KuBuS
Posty: 184
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 10:50

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: KuBuS »

abyaby w tym naszym psioczeniu wlasnie przede wszystkim chodzi o to, ze podali ta informacje za pozno.

[ Dodano: Sob Kwi 11, 2009 18:05 ]
abyaby pisze:. A progi jakie obstawiacie, jak dla mnie są nieco przesadzone, moim zdaniem prog wyniesie jakies 230.
tylko ze rekrutacja sie jeszcze nie zaczela, wiec przy takim przeliczniku Ci co zdawali rozszerzenie rowniez napewno zloza. ja nadal twierdze, ze jesli poziom matury bedzie podobny do zeszlorocznego, to prog ostateczny bedzie oscylowal w granicach 245-255.

pozdrawiam
uznamka18
Posty: 38
Rejestracja: 8 gru 2008, o 17:47

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: uznamka18 »

a ja mysle ze nie powinnyśmy ze szcz drugiej warszawy robic. a co do terminu kiedy podadza zasady rekturacji to jestem ciekawa ile beda przeciagc z zamieszczeniem informacji
conchita_wurst
Posty: 68
Rejestracja: 10 lip 2008, o 15:11

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: conchita_wurst »

uznamka18 pisze:a ja mysle ze nie powinnyśmy ze szcz drugiej warszawy robic.
i z tym się zgodzę

a co do jeszcze wczesniejszego postu, to rzeczywiscie za pozno podali ta info o przeliczniku, jak uwaznie czytaliscie, widzieliscie zapewne, ze sama sie zdziwiłam.
obstaje jednak przy tym, ze progi naprawde nie siegna 255 pkt, przy takim rozkladzie sil, szanse mieliby TYLKO zdajacy rozszerzenie (podst. fizyke moim moim zdaniem jest napisac naprawde trudno na te chocby 70-80 proc), a sama wiem, ze 90 proc tegorocznych maturzystow wybiera podstawke i to w 3 najlepszych LO w szczecinie.

i powiem wam tak PAM jest brutalny, lepiej nie bedzie, nie ma co sie łudzic na jakies łagodniejsze przepisy, ktorepojawia sie w maju lub przy samych wynikach. tyle tylko. przekonalam sie o tym na własnej skórze, nie ma co żyć złudną nadzieją, liczą się tylko fakty. zagrania pamu mnie wcale nie dziwią.

a tak w ogle, dzieki temu przelicznikowi z 202pkt, ktre mialam w zeszłorocznej rekrutacji na stomatologie, nagle zrobilo mi sie 240,5pkt

[ Dodano: Sob Kwi 11, 2009 23:17 ]
a i jeszcze jedno, Ci co złożą z rozszerzoną fizyką rzadko pisza ją na jakims rewelacyjnym poziomie, zwazcie na to (juz i tak o tym pisalam)

no słuchajcie, ktos z podst fizyka tez musi sie dostac. nie zamartwiajcie sie az tak, teraz pozostae wam i tak jedynie kuc do matury, bo to jedyne racjonalne wyjscie, nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem, a bedzie lepiej, niz sie spodziewacie.

wesołych świąt!
KuBuS
Posty: 184
Rejestracja: 1 wrz 2006, o 10:50

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: KuBuS »

abyaby pisze:
a tak w ogle, dzieki temu przelicznikowi z 202pkt, ktre mialam w zeszłorocznej rekrutacji na stomatologie, nagle zrobilo mi sie 240,5pkt
no i widzisz, a Ci co sie dostali z 216 pkt na medycyne mieliby ok 250 pkt (przyklad mojego kuzyna ) wiec bedzie naprawde ciezko sie komus dostac z podstawowa fizyka, nie tylko ludzie ze Szczecina beda tu skladac papiery.
morix171

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: morix171 »

KuBuS pisze:nie tylko ludzie ze Szczecina beda tu skladac papiery.
Niestety masz rację. Ja jestem z podkarpackiego i też będę tu składał.
conchita_wurst
Posty: 68
Rejestracja: 10 lip 2008, o 15:11

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: conchita_wurst »

Kurcze wiece co jak tak czytam te wasze przemyslenia, to juz sama dochodze do smutnego wniosku, ze rzeczywisice ludzie z podst fizyka nie maja szans bez kitu, liczyc beda sie tylko Ci, co zdaja rozszerzenie Troche to smutne, bo przez to moga sie nie dostac na PAM naprawde dobrze ludzie, tylko z tego powodu, ze zadawali podst (a z rozrzeszeniem mogliby sie spokojnie dostac). to jest conajmniej frustrujace.

życie to loteria


a ja studiuje psychologie.
uznamka18
Posty: 38
Rejestracja: 8 gru 2008, o 17:47

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: uznamka18 »

tak jak obserwowalam w zeszlym roku listy z pamu przyjetych i te kolejne listy, na poczatku wielkie zaskoczenie ze byli ludzie ktorrzy mieli ok 300 punktow lacznie ale potem pod koniec sierpnia byl duzy przesiew i ci z naprawde wysoka liczba byli wykresleni(w sensie zwolnili miejsce). co do fizyki to mysle ze fiz podst. trudno byloby miec ok 90% patrzac nawet na testowe ktore czesto sa bardzo podchwytliwe, ale mysle ze dla kazdego kto sie przykladal i uczyl prog 80% powinien byc dostepny
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: biologiczka90 »

Dokladnie, poza tym wydaje mi sie ze tak srednio z rozsz bedziecie pisac na 70%-a to juz jest 105 ptk na pam, czyli gdybym zdobyla te 80 % to juz mam 25 ptk roznicy!
"abyaby"z tego co przeliczylam to masz 77 z fizy,to juz masz 115 ptk! za sama fize:(A poprawiasz cos? biologie albo chemie, albo fizE?
conchita_wurst
Posty: 68
Rejestracja: 10 lip 2008, o 15:11

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: conchita_wurst »

biologiczka90 pisze: "abyaby"z tego co przeliczylam to masz 77 z fizy,to juz masz 115 ptk! za sama fize:(A poprawiasz cos? biologie albo chemie, albo fizE?
tak, poprawiam chemie i biole wychodze z załozenia, ze jak dostane sie na stome-fajnie, jak nie, moge zostac sobie na tych studiach, na których juz jestem (a podobaja mi sie całkiem całkiem:) poza tym łudzę się, że to co już mam jednak mi wystarczy:)))

fizyka nigdy nie byla moim mocnym atutem, ale bardzo dobrze sie do niej przygotowałam, i napisalam ja na prawie 80 proc, co w moim wypadku graniczy prawie z cudem:) wiem, ze nigdy jej juz lepiej nie napisze, wiec nawet nie podchodze drugi raz. dodam jeszcze taka osobista konkluzje, oparata o obserwacje i doswiadczenia - zdobyc te 77%, ktore o dziwo zdobylam ja, jest naprawde bardzo trudno. Chodzilam do b.dobrego LO, z ludzmi, ktorzy bylifizycznymi mózgami", za takich ich uwazalam, i nie napisali az tak dobrze fizyki. Nawet z II LO czy z trzynastki (chodzi mi o szczecin) ci, ktorzy skaładali na PAM z reguły pisali fizyke na 60 kilka procent, a nadrabiali biola i chemia.

a i dam wam jeszcze jedna rade, mowie to szczerze, przetestowalam na sobie, a jako obiegłoroczna maturzystka sadze, ze mam prawo tak mowic: wasze wyniki beda jakies 10 proc nizsze niz to, co teraz planujecie, przeczuwacie. serio. tak mowiła nam nauczycielka od fizyki i to zawsze sie sprawdzało. wiem, ze fajnie jest sobie zakładac same 80%, ale spójrzecie na ubiegłoroczne listy PAMu - naprawde niewiele osób miało punkty powyzej 240 (mowie o pozniejszych listach, na pierwszy nabor nie ma co patrzec)

kurcze, ja juz dawno ochłonelam od przedmaturalnych prognoz i całego tego szalenstwa)
pozdrawiam was wszytskich bardzo serdecznie!
biologiczka90
Posty: 239
Rejestracja: 23 sty 2009, o 13:15

Re: MNOŻNIK-rekrutacja 2009-fizyka

Post autor: biologiczka90 »

Jak juz wczesniej pisalam,wydaje mi sie ze prog 240 jest zbyt niski,jak na przelicznik 1,5 z fizyki,nie przesadzajmy,bedzie gdzies 260,tak mi sie wydaje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości