Moje marzenie- Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
liblikaso
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 08:55

Moje marzenie- Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: liblikaso »

Hej!
Zakładam ten wątek w celu wymiany doświadczeń co do przygotowań na medycynę oraz wzajemnej motywacji.
Jestem w drugiej klasie liceum na profilu biol-chem w Poznaniu, dlatego najbardziej chciałabym dostać się na UMP. Od pierwszej klasy chodzę na korepetycje z biologii w celu poszerzenia mojej wiedzy (nie dlatego, że sobie nie radzę :-P ) od tego roku także zacznę chodzić na takie zajęcia z chemii.
Moje zainteresowanie studiowaniem medycyny zaczęło się ponad rok temu. Odkąd zaczęłam chodzić do gimnazjum, szpital stał się moim drugim domem. Problemy z żyłami i krwią, problemy z sercem, aż problemy skórne. Na dermatologii wylądowałam 1,5 roku temu akurat na święta wielkanocne, nie mogłam się zaakceptować i się sobą brzydziłam. Na szczęście trafiłam na niesamowite osoby, które miały problemy podobne do moich, zyskałam wiele wsparcia ze strony lekarzy i zaprzyjaźniłam się z pewnymi pielęgniarkami. Wtedy mnie olśniło! Tak! Chcę pomagać ludziom i ich wspierać. Teraz, już jest wszystko w porządku, mimo to odwiedzam tam osoby oraz staram się pomagać na tyle ile mogę.
W przyszłości chciałabym zostać ginekologiem, ponieważ.tak czuję!
Strasznie się tym jaram, ale i też martwię bo nie chcę się wyprowadzać z mojego miasta, i UMP to moje jedno z większych marzeń.

Teraz czekam na Wasze historie. Może znajdzie się druga tak samo dobrze stuknięta osoba na punkcie medycyny jak ja!
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Moje marzenie- Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Post autor: randomlogin »

liblikaso pisze:Wtedy mnie olśniło! Tak! Chcę pomagać ludziom i ich wspierać.
To piekne, cudowne, wzruszajace! Na pewno jakies programy TV o tym robia. Nie mam faktycznie wlasnego pomyslu na zycie, pozwalam sie porwac temu to poznam, jakby byl pozar to bym chciala zostac strazakiem, jakby do mieszkania obok wjechali antyterrorysci to policjantka, ale ze akurat spedzilam troche czasu w szpitalu, to zostane lekarzem. Kwintesencja powolania.
liblikaso pisze:Strasznie się tym jaram
To widac. Ucz sie po prostu i sie dostan, a nie zyj historiami o cudownych olsnieniach nakierowujacych na medycyne.
liblikaso pisze:Teraz czekam na Wasze historie. Może znajdzie się druga tak samo dobrze stuknięta osoba na punkcie medycyny jak ja!
Znajdzie sie wiecej niz tylko druga. Poczytaj to forum. Nawet TAKIE tematy juz byly, o podobnych postach wegtwszystkich< bez mala watkach tutaj nawet nie wspominam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości