Moje pytania dotyczące płazów

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Moje pytania dotyczące płazów

Post autor: Edziaaaaaa »

1) Mam w zeszycie napisane, że płazy mają odcinek piersiowy, ale w wademecum mam napisane, że tam są jakieś kręgi tułowiowe
2) Mam również zapisane, że płazy mają obojczyk, a wademecum nic,
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Re: Moje pytania dotyczące płazów

Post autor: Edziaaaaaa »

3) Nie za bardzo rozumiem zależność między mieszaniu się krwi w układzie krwionośnym płazów, a ich zmiennoscieplnością. Dlaczego przez to mieszanie krwi mają niski poziom metabolizmu?
4) Płazy przechodzą zimą hibernację, anabiozę, diapauzę, sen zimowy czy co?
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Re: Moje pytania dotyczące płazów

Post autor: Edziaaaaaa »

5) Dlaczego śluz płazów ma zasadowe ph?
6) Dlaczego żaby szukają miejsc, gdzie jest niższa temperatura od temperatury ich ciała?
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Re: Moje pytania dotyczące płazów

Post autor: Edziaaaaaa »

7) Skrzek jest otoczce żeby nie opadł na dno"- a co by się takiego stało, jakby opadł na dno?
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Re: Moje pytania dotyczące płazów

Post autor: Edziaaaaaa »

Dlaczego górnie ustawione oczy i otwory nosowe to przystosowanie do życia w wodzie?
9) Dlaczego spłaszczenie grzbietowo- brzuszne ma to przystososwanie do życia na lądzie?
10) Podobno płazy mają całkowicie skostniały szkielet, ale przecież ich czaszka jest częściowo chrzęstna, więc jak?
11) W jednym wademecum (nowa era) mam napisane, że są kręgi tułowiowe i 1 krąg krzyżowy, w drugim napisane, że 1 krąg tułowiowy i 7 krzyżowych.
Edziaaaaaa
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 19:06

Re: Moje pytania dotyczące płazów

Post autor: Edziaaaaaa »

12) Po co płazowi zatyczki w nosie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości