MON łódź medyczne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: MON łódź medyczne

Post autor: mickey_mouse »

magdalena93, czyli udało Ci się zaliczyć te testy? Miałaś też jakąś rozmowę z psychologiem?
Kierunek wojskowo-lekarski jest Twoim głównym wyborem, czy składasz tam papiery w razie czego"? Mnie cały czas z jednej strony kusi wojsko, a z drugiej - boję się tego uwiązania do niego po studiach.
Co do progów, myślę, że na MON wzrosną, ale to dlatego, że jest mniej miejsc niż w tamtym roku (60, a nie 70), ale nie powinny wzrosnąć na lekarski cywilny - od kilku lat są spadki na uczelniach wymagających 3 przedmiotów na poziomie rozszerzonym, wydaje mi się, że to głownie dlatego, że jest tych uczelni coraz mniej i coraz mniej ludzi decyduje się zdawać 3xR. Przynajmniej taką mam nadzieję:)
magdalena93
Posty: 109
Rejestracja: 1 lip 2012, o 22:59

Re: MON łódź medyczne

Post autor: magdalena93 »

Testy psychologiczne w WKU to chyba każdy przechodzi. Ja jestem na etapie lekarzy, czekam teraz na wyniki badań krwi i prześwietlenia. Tylko, że na badaniach już w przychodni też jest psycholog i psychiatra, co strasznie mnie wkurzyło.
Składam tylko na MON, bo obecnie studiuję farmację w Gdańsku i matury nie poprawiałam, więc na cywilną medycynę nie mam szans. Jeżeli będą takie same progi jak w 2012 to będzie dobrze.
Też długo zastanawiałam się nad woj-lekiem. Jeden lekarz (jak byłam właśnie na badaniach) na mnie nakrzyczał, że co ja robię, że potem nie można zrobić specjalizacji, wojsko wysyła Cię potem na zadupia i ogólnie kiepsko. Ponoć jeszcze po MONie jesteś lekarzem z pieczątką.
Testów pszchologicynzch nie ma co się obawiać, ja najbardziej denerwuję się przed testami sprawnościowymi, bo dopiero niedawno zaczęłam się przygotowywać.
Z drugiej strony na MON mogę spróbować za rok, bo za studia się nie płaci.
martamarta1234
Posty: 81
Rejestracja: 19 maja 2013, o 13:36

Re: MON łódź medyczne

Post autor: martamarta1234 »

cześć Wamd ja właśnie dziś zdawałam testy psychologiczne w Opolud i nie taki diabeł strasznyd ogólnie dużo testów badających temperament, testy na logiczne myślenie, koordynacyjne, rozmowa z panią psycholog ( bardzo miła), całość zajęła mi około 3,5 h radzę tylko odpowiadać szczerze i powinno się udać d pozdrawiam
ladymole
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2013, o 11:36

Re: MON łódź medyczne

Post autor: ladymole »

Mam pytanie. Czy był już ktoś z Was na badaniach w Bydgoszczy? Jak to wygląda i jakie badania robią?
nataliasz
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2013, o 15:49

Re: MON łódź medyczne

Post autor: nataliasz »

Dostaliscie zawiadomienie o egzaminach sprawnościowych ?
magdalena93
Posty: 109
Rejestracja: 1 lip 2012, o 22:59

Re: MON łódź medyczne

Post autor: magdalena93 »

Ja już nie wiem. Do 31 maja wku miało wysłać badania lekarskie do wrocławia a moje wku dopiero dzisiaj je dostało ze szpitala. Porażka jakaś. Nie wiem kiedy to wezwanie dojdzie, jeżeli w ogóle.
llalice
Posty: 20
Rejestracja: 22 maja 2013, o 11:33

Re: MON łódź medyczne

Post autor: llalice »

Tak wezwania na testy zostały juz rozesłane , ja mam na 4.07
martamarta1234
Posty: 81
Rejestracja: 19 maja 2013, o 13:36

Re: MON łódź medyczne

Post autor: martamarta1234 »

llalice ile czekałaś na orzeczenie od lekarza ?
nataliasz
Posty: 9
Rejestracja: 6 cze 2013, o 15:49

Re: MON łódź medyczne

Post autor: nataliasz »

Ja tez mam na 4 lipca . Dostałam własnie wczoraj. Ja na orzeczenie lekarskie w sumie czekałam 3 tygodnie Dlatego nie podobało mi sie to bo niby do 2 tygodni powinno byc wiec zadzwoniłam do tej komisji lekarskiej i zapytałam co zm oim orzeczeniem. To mi powiedzieli ze jest gotowe i lezy na biurku bo czekają na podpis przewodniczącego ktory jest na urlopie. Ostatecznie sama jechałam do zar po te orzeczenie, a nastepnie wiozlam je do gorzowa .Masakra jakas z ich organizacja. generalnie wszyscy maja wszystko gdzies, i trzeba samemu o wszystko sie martwic.
martamarta1234
Posty: 81
Rejestracja: 19 maja 2013, o 13:36

Re: MON łódź medyczne

Post autor: martamarta1234 »

właśnie też już czekam ponad 2 tygodnie i trochę się niecierpliwię d mam nadzieję ze do wtorku przyjdzied
llalice
Posty: 20
Rejestracja: 22 maja 2013, o 11:33

Re: MON łódź medyczne

Post autor: llalice »

Na orzeczenie lekarskie w tym roku czkałam tylko 9 dni(badania robiłam w marcu), natomiast w zeszłym roku czekałam ponad 2 tygodnie , wszyscy sie obudzili ze trzeba robić badania i wszystko się teraz przedłuza
martamarta1234
Posty: 81
Rejestracja: 19 maja 2013, o 13:36

Re: MON łódź medyczne

Post autor: martamarta1234 »

duzo bylo osob w tamtym roku na testach sprawnosciowych ?
llalice
Posty: 20
Rejestracja: 22 maja 2013, o 11:33

Re: MON łódź medyczne

Post autor: llalice »

Testy są przez kilka dni, w moim dniu było kolo 120 osób
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości