MON łódź medyczne

Medycyna w Łodzi
slaep

Re: MON łódź medyczne

Post autor: slaep » 31 sie 2016, o 20:26

Cześć!

Mam pytanie do osób startujących w ostatnich latach na wojskowo-lekarski (w ramach limitu MON). Jak komisje lekarskie (i poszczególni lekarze, głównie okuliści) podchodzą do kandydatów na lekarzy wojskowych? Bo okazuje się, że zgodnie z rozporządzeniem wymagania zdrowotne dla kandydata na studia wojskowe (czy w ogóle na żołnierza zawodowego jakiegokolwiek) są wyższe niż np. dla żołnierzy (już służących) w jednostkach reprezentacyjnych, specjalnych czy desantowo-szturmowych :/

I dlatego chciałem spytać, jak w praktyce te badania wyglądają. Czy komisja ściśle trzyma się tych tabelek, czy może jednak kandydat na studia nie jest oceniany tak surowo (bez przesady oczywiście).

Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź. Jak ktoś woli nie opisywać tego na forum, to piszcie na priv.

Pozdrawiam!

kael

Post autor: kael » 8 sty 2017, o 02:46

Pytam się tutaj... Interesowałem woj-lekiem <mon> jednak teraz raczej odpuszczę sobie w tym roku rekrutacje wsowl <we wrocku> z powodów różnych i wybiorę się na cywilny woj/lek.... wiec moje pytanie brzmi czy będąc na cywilnym woj-lek w łodzi można na x-roku <2,3,4rok> jakoś przenieść się na MON, nie tracąc Roku/ów ... Słyszałem że można podpisać umowę i wszystko jest załatwione ? nie wiem.... jakoś za prosto to brzemi....
Byłbym wdzięczny za info/jakiekolwiek
DANKE

Sheut

Post autor: Sheut » 11 kwie 2017, o 05:38

Cześć!
Ja mam pytanie dotyczące weekendów. Czy to wygląda tak, że trzeba w weekendy wracać do Wrocławia, czy raczej "na stałe" siedzi się w Łodzi?
I w sumie jeszcze jedno - Rozumiem, że ma się tam miesiąc wolnego + praktyki (w dowolnym mieście?), czyli wychodzi, że mogę zrobić sobie miesiąc "wakacji" i np. praktyki w rodzinnym mieście?

firstelizabeth

Post autor: firstelizabeth » 18 kwie 2017, o 14:36

Hej, czy wie ktoś może jak napisać życiorys do WKU?

BigThinker

Post autor: BigThinker » 4 lip 2017, o 16:26

Wiecie jak sie w końcu liczy te punkty na woj-lek (MON). Matura + sprawnosciowe i rozmowa, czy testy byle by zdac i tylko matura?

Jadzdzka

Post autor: Jadzdzka » 21 lut 2018, o 15:33

Hej, dużo rzeczy zmieniło się od poprzednich lat, chodzi mi głownie o możliwość dalszego rozwoju po studiach ?

ODPOWIEDZ