MORFOGENEZA

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
karolka2410
Posty: 7
Rejestracja: 7 mar 2013, o 12:39

MORFOGENEZA

Post autor: karolka2410 »

Witam.
Mam prośbę co do następujących pytań z fizjlogii a dokłądnie z morfogenezy roślin. Z góry dziękuję za pomoc.
1.Opisz warianty doświadczenia z pędami wierzbowymi (topolowymi) opisanego symbolami A/B. Na koniec A pędu nasiesiona została pasta lanolinowa.
2. Morfologia pędu wierzbowego (topolowego) z wariantu doświadczenia dotyczącego wpływu auksyny i polarności pędu na rozwój pąków, korzeni, kalusa opisanego symbolami B/A. Na koniec A pędu została nasiesiona auksyna w paście lanolinowej.
3. Wyjaśnij pojęcie polarności pędu. Czy polarność pędu jest cechą stałą? wymień co najmniej 3 czynniki warunkujące powstawania polarności pędu.
4. Wyjaśnij udział auksyny grawimorfizmie pędów.
5. Dlaczego w wariancie doświadczenia z pędami wierzbowymi (topolowymi) które opisane symbolami A/B obrączka, a na koniec apikalny pędu naniesiono auksynę w paście lanolinowej, wpływ auksyny widoczny był tylko morfologii pędu powyżej obrączki.
6. Podaj kierunek transportu auksyny w pniach drzew, i wyjaśniej mechanizm jej polarnego transportu.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: MORFOGENEZA

Post autor: AnnaWP »

Mam pytanie - czemu to jest w genetyce?
Przecież morfogeneza to nie dział genetyki!

Po drugie - to nie są pytania, a wyrwane z kontekstu polecenia.
Popracuj trochę głową samo (widzę kolejną hermafrodytę), zadaj pytania, jeśli będą niejasności lub coś sprawi trudności. Czy naprawdę mamy być jasnowidzami i przewidzieć, co dokładnie przedstawia wariant A i B doświadczenia, którego nie opisano nam?

A już taka definicja polarności pędu.

Kod: Zaznacz cały

zadane.pl/zadanie/3245069
W każdym podręczniku fizjologii znajdziesz wyjaśnienia.

6.

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Auksyny
Czy mam ładnie napisać, żebyś mogło przepisać słowo w słowo?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości