Motyl czym go karmic

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Krzysiek

Motyl czym go karmic

Post autor: Krzysiek »

Cześć znalazłem dzisiaj małego motyla przed klatką tzn prawie się nie ruszał ale wziąłem go do domu i pod wpływemCiepła trochesię rozruszał ale co mu dać do jedzenia hehe nie mam kwaitków które by produkowały nektar a na dworze nie przeŻyje tym bardziej czy mozę ktoś coś wie na ten temat czy moze woda z cukrem albo miodem mu pomoŻe czy coś takie bo jak nie to zdechnie czy to na dworze czy w moim pokoju a widać Że to jest młody motylek Paź królowej tak mi sięwydaje przynajmniej.
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Motyl czym go karmic

Post autor: prazm »

Paź królowej mały Możęsz spróbować mieszanki woda/miód sok, ale pierwsze pytanie jaki naprawdę jest ten motyl. Są motyle zimujące jako imago, np. listkowiec cytrynek i jak się takiego znajdzie gdzieś w kąciku to nie powinno się go ruszać. On poprostu znalazł sobie dobre, jego zdaniem, miejsce do zimowania. Taki motyl wpada w odrętwienie i w takim stanie czeka wiosny.
BELIAL
Posty: 12
Rejestracja: 31 gru 2006, o 16:53

Re: Motyl czym go karmic

Post autor: BELIAL »

No niestety to nie jest paź królowej tylko rusałka pokrzywik hehe to jak z tym karmieniem bedzie i co z nim zrobić na dworze chybanie przeżyje nie wiem nie znam się na motylach ten czołgał się przed blokiem po płytkach .
jingshen
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2007, o 16:30

PaĽ królowej

Post autor: jingshen »

mam podobny problem, otóż mój brat znalazł w naszym ogrodzie kokon pazia królowej. Wyjechał na studia, ja zapomnialam o kokonie i dzis kiedy moj maly sasiad zajzal do pokoju brata zobaczyl wlasnie pazia siedzacego na podlodze, najwyrazniej wyklół się okolo 1 godzine wczesniej bo jeszcze nie dal rady latac. Jest slaby teraz zaczal latac ale nie wiem czym go karmic, postawilam wode z cukrem ale on tylko lata i obila sie o sciany ( nie chce zeby zdechl a nie wypuszcze go na dwor, bo wlasnie dzis zaczal padac straszny snieg, jest mroz i wiatr, co robić ?! prosze doradźcie.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Motyl czym go karmic

Post autor: Jakusz »

Załatw mu terrarium albo zrób z listewek prostopadłościan którego sciany zrobisz z siatki o bardzo drobnych oczkach. Jeśli chodzi o karmienie to nalepszy sposob to rurka gumowa (lub szklana) wygieta w haczyk tak aby jedna czesc byla wysoka druga niska. Z jednej strony strzykawka wstrzykujesz roztwor miodu (cukier nie jest najlepszy) utrzymując jego poziom w rurce tak aby motyl mogl spokojnie siegnac do pokarmu. Poidełko umieszczasz jakos stabilnie w zrobionym lub kupionym terrarium. Ja zrobilem coś takiego w tzw. faunaboksie, do tego jeden koniec rurki z roztworem miodu wychodzil po za terrarium tak ze nie musialem go otwierać gdy znajdowaly sie w nim dojrzale motyle, aby uzupelnic poidełko. Było to o tyle korzystne, ze raczej nie polapałbym ich po otwarciu takiego terrarium.
Lukusta
Posty: 9
Rejestracja: 28 gru 2012, o 19:28

Re: Motyl czym go karmic

Post autor: Lukusta »

Zwykle najpopularniejszym zimującym motylem jest rusałka pawik.

Jeśli znajdziesz takiego motyla, należy zapewnić mu ciemne, zimne miejsce, gdzie może spokojnie przezimować. Nie powinno się go trzymać w ciepłym pomieszczeniu, bo go to wytrąci z hibernacji!

Nie dawaj mu nic jeść Motyle na okres zimy spowalniają swój metabolizm. Przecież w warunkach naturalnych nie znajdzie sobie pożywienia.
ногомас

Re: Motyl czym go karmic

Post autor: ногомас »

Lukusta, następnym razem zanim napiszesz, sprawdź datę poprzedniego postu. Nie sądzę aby Krzysiek, nadal się zastanawiał co dać do jedzenia owemu motylowi, szczególnie, że upłynęło od tego czasu prawie 6 lat.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Motyl czym go karmic

Post autor: Trzyszcz »

Skoro już kotlet został odgrzany, to napiszę dla ludzi korzystających z wyszukiwarki, a którzy mieliby podobny problem.
Najskuteczniejszą i najprostszą metodą radzenia sobie w takiej sytuacji, to wyjebanie motyla na zewnątrz, gdzie świetnie sobie sam poradzi.
Kama646
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2016, o 17:21

Re: Motyl czym go karmic

Post autor: Kama646 »

Mam taką sytuację, że babcia nie mogła wyprowadzić motyla z domu i go lekko zamroczyła gazetą / Dałam mu miodu i leży teraz na trawie, czasem lekko się rusza, ale nie wiem, czy przeżyje c Nie wiem, czy mogę coś więcej zrobić, możliwe, że stracił jakąś ko nczynę, bo na początku kulał
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Motyl czym go karmic

Post autor: Trzyszcz »

Ludzie motyle to nie pieski albo kotki, one żyją krótko. Nie ma sensu go ratować, zostaw i za chwile wpierdzielą go mrówki.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Motyl czym go karmic

Post autor: Mårran »

Niedługo ludzie zaczną pupilki-komary z litości dokarmiać
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości