Mózg a "opętanie"

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
kuba3317
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 20:51

Mózg a "opętanie"

Post autor: kuba3317 »

Witam wszystkich forumowiczów.
Od dawna interesuję się działaniem mózgu - psychiki człowieka.
Czytałem wiele artykułów o opętaniach. Z racji iż nie jestem wierzący szukałem wyjaśnień co do objawów. Wiele z nich pokrywa się z chorobą schizofrenii. Wiadomo też że mózg jest zdolny prawie do wszystkiego.

Teraz mam pytanie do Was forumowiczów. Czy zetknęliście się z informacjami z jakichś badań przeprowadzanych przez psychiatrów - psychologów na opętanych ?

Wg. mnie jest to choroba która zaburza prace chemiczną mózgu.
Np. drgawki i padaczka mogą być powodowane nadmiernym uwalnianiem do efektorów acetylocholiny . Można było by sprawdzić czy ciałem steruje szatan poprzez wstrzyknięcie miejscowo botuliny która hamuje neuroprzekaźniki.

Kolejna sprawa. Mówiono że organizm nabiera nadludzkich sił .
Co myślicie o działaniu epinefryny na mięśnie ?
Słyszałem taki mit w którym zdesperowana matka pod wpływem tej że adrenaliny podnosi samochód aby ocalić dziecko .

Zmieniona barwa głosu . Co do tego powiem tyle że ja także potrafię wydrzeć się jak opętany. Ew. może zachodzić jakaś mutacja strun głosowych (rozciągnięcie) pod wpływem przemian w mózgu

Czekam na wasze opinie i hipotezy.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Mózg a "opętanie"

Post autor: AnnaWP »

Tak.

Kod: Zaznacz cały

chomikuj.pl/Filozofek/*e2*96*ba+ATEIZM+I+RELIGIA/*e2*96*a0+Ksi*c4*85*c5*bcki/Mariusz+Agnosiewicz+-+Op*c4*99tania+czyli+nerwica+eklezjogenna,455293283.pdf
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości