Muchołówka

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Muchołówka

Post autor: Gitarowa »

A może ona się poparzyła od intensywnego słońca?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Muchołówka

Post autor: Jakusz »

boncki, warunki dobrze zachowane w sumie, choć wilgotność mogłaby być trochę zwiększona chyba, że spryskujesz przynajmniej dwa razy dziennie. Jeśli to nie nasłonecznienie, być może coś ją zaatakowało.

Taka ogólna uwaga, która chyba już pisałem w tym wątku. Dobrze jest trzymać owadożery w terrariach lub akwariach, dobrze wentylowanych, ale takich gdzie można utrzymać dużą wilgotność.
Awatar użytkownika
boncki
Posty: 29
Rejestracja: 23 cze 2010, o 11:16

Re: Muchołówka

Post autor: boncki »

Przestałem ją stawiać w pełnym słońcu i zacznę ją spryskiwać. Planuję też przeniesienie jej do akwarium. Na najmłodszych liściach nie ma już nic brązowego, więc może będzie dobrze. Dzięki za rady
ksieciunio
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2011, o 13:59

Re: Muchołówka

Post autor: ksieciunio »

a jakie jest najlepsze miejsce aby ją hodować i jak często należało by ją podlewać aby nie przesadzić z tym
Olcia11
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2011, o 16:34

Re: Muchołówka

Post autor: Olcia11 »

Mam pytanie. Od nie dawna jestem posiadaczką muchołówki , i dałam jej kilka much i jedną złapała. Po dnu otworzyła wszystkie pułapki razem z tymi w których miała muchy których nie strawiła. czy coś się z nią stało?
Z góry dziękuje za odp.
Olcia11
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2011, o 16:34

Re: Muchołówka

Post autor: Olcia11 »

Cześć wszystkim!
Moja muchołówka zaczęła brązowieć.Korzystając z innego wpisu na tej stronie włożyłam ją do terrarium z wężem, i się zastanawiam czy to nie zaszkodzi muchołówce ani wężu z góry dziękuję za odp.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Muchołówka

Post autor: Jakusz »

Do terrarium z wężem? A wąż jest tropikalny i żyje w wilgotnym środowisku? Jeśli nie to średni wybór.
remek84
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2012, o 14:56

Re: Muchołówka

Post autor: remek84 »

odgrzeje kotleta. dzisiaj dostałem nasiona 3 roślin( mimoza,rosiiczka i muchołówka) jutro rozpoczynam hodowle jestem ciekaw co mi z tego wyjdzie. jak lipa to kupie już dorosłą
AsteriaRiddle
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 21:54

Re: Muchołówka

Post autor: AsteriaRiddle »

Cześć!
Od lipca mam muchołówkę, zapewniłam jej wszystko co potrzebowała (nawet trzykrotnie się rozrozła) i wszystko jest ok.
Ale mam mały problem: jakiś czas temu moja roślinka wypuściła pęd kwiatowy i jeszcze nie zakwitła (choć powoli się otwiera). wiem, że to wszystko ok i wgl. Tylko, że jest już wrzesień, a na pewnej stronie przeczytałam, że muchołówka kwitnie od maja do lipca. Tu właśnie pojawia się problem: czy to w porządku skoro zbliża się jesień dużymi krokami?
Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem czy mam usunąć pęd kwiatowy, czy nie.
Pozdrawiam
As.
Awatar użytkownika
atomi
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2013, o 19:20

Re: Muchołówka

Post autor: atomi »

Kingu$ka pisze:A droga jest taka muchołówka? (ciekawość) I czy w zwykłym bloku można taka trzymać?
ja za swoją zapłaciłam 15 zł. A trzymać w bloku można, to nie pies
Fazbertes
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 08:42

Re: Muchołówka

Post autor: Fazbertes »

Ja swoją kupiłem za 19 zł i mi zgniła po 2 miesiacach podlewałem wszystko regularnie stała na słońcu i się nie przyjeła
Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2013, o 08:48

Re: Muchołówka

Post autor: Prometeusz »

Hej. Zdradźcie mi, czy mozna hodowac muchołówkę od nasiona?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Muchołówka

Post autor: DMchemik »

Można, moja zakwitła i miała nasiona, miałem potem stado muchołówkowych berbeci.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości