Mydło...

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
niqsiatko
Posty: 33
Rejestracja: 3 paź 2008, o 20:43

Mydło...

Post autor: niqsiatko »

Za bardzo nie wiem gdzie to pytanie umieścić więc niech będzie tu.

Tak się zastanawiałam w każdej reklamie mówi się, że mydło czy inny kosmetyk ma
pH = 5,5 ale w momencie gdy rozpiszemy dysocjacje otrzymujemy grupy OH- więc. jak możliwy jest kwaśny odczyn. ?
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: Mydło...

Post autor: dermatogen »

A nie jest przypadkiem napisane, że pH neutralne?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Mydło...

Post autor: Batha »

bo zapewne prócz soli k. karboksylowych zawiera inne dodatki
palma15
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2008, o 12:12

stearynian sodu

Post autor: palma15 »

Hej potrzebuje informacji o właściwościach, zastosowaniu i budowie mydła(stearynianu sodu). Tylko jak sie da to tak bardziej po polsku, bo na stronkach to to tak jest napisane.
elwcias
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2015, o 09:32

Re: Mydło...

Post autor: elwcias »

niqsiatko pisze:Za bardzo nie wiem gdzie to pytanie umieścić więc niech będzie tu.
Nie sugeruj się reklamą
Ph to też jeszcze nie wszystko.
Popatrz chociażby na inny problem, a zwłaszcza skład np. szarego mydła:
Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Etidronate
Wiele osób ma dziś z tym problemy, zwłaszcza Ci z atopowym zapaleniem skóry.
A przecież cera ludzka to nie pole do testów chemicznych !
W sumie, są jeszcze mydła takie jak aleppo. Aczkolwiek i w tych sprowadzonych z Chin dodaje się petrochemicznych rozpuszczalników !
amija

Re: Mydło...

Post autor: amija »

na ph akurat się nie znam, ale np tak reklamowane Dove mi nie podpasowało ze względu na zapach, lubię jak mydło ładnie pachnie ale chyba wolę nieco delikatniejsze zapachy-benton ma fajne mydełko naturalne które delikatnie złuszcza skórę ale jej nie podrażnia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości